Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2011, 07:03   #1
pucek-84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Bytom Odrzański
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Na ciepłym silniku nie pali.

Witam Wszystkich.
Zacznę od początku, jadąc z pracy w pewnym momencie foczka zgasła i już nie chciała dopalić, zauważyłem kiedy ostygnie to jest szansa na odpalenie ale historia powtarza się. Podłączyłem autko pod kompa i wyszły błędy takie jak 1664 , 1564 dodam że pompę wtryskową mam Bosha VP30. Błędy te wskazują na typową usterkę sterownika pompy wtryskowej, a więc wymieniłem na inny z tym samym numerem sterownika ( oczywiście robiła to osoba która zna się na temacie ). Po wymianie autko odpaliło około 40min chodziło i znów to samo. Czy jest możliwość aby zakupiony sterownik był tak samo uszkodzony jak mój?? czy może przyczyna leży gdzie indziej i dlatego psuje się sterownik?? Dodam że auto tylko przy odpaleniu kopci ( jak zimny ), filtr paliwa wymieniony na nowy około 2miesięcy temu. Ogólnie przeczytałem milion postów na forum i nie znalazłem rozwiązania. PROSZĘ O POMOC !!!! Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Moja foczka to: 1.8 TDDi - 90 koników - 2001r.

pucek-84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 07:46   #2
jankes154
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2010
Skąd: malbork
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Foczka na ciepłym silniku nie pali!!!!

Czy ten drugi sterownik to nówka czy używka?
Jeśli używka mogłeś mieć pecha i też jest trafiony również możesz mieć przytarty lub zatarty nastawnik w pompie albo tłoczyska w pompie są zatarte. może napraw sterownik ten oryginał i spróbuj wtedy.
jankes154 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 12:20   #3
pucek-84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Bytom Odrzański
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie

Ten drugi także jest używany, mechanior ten drugi przerobił tzn.wymienił od razu tranzystorek. A więc teraz jestem w kropce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze jedno pytanko, w autku mam zamontowaną pompę z końcówką 006 a sterownik ma końcówkę 827 czy muszę mieć sterownik z takim samym numerem czyli 827 ???? Czy nie jest to takie istotne???? Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 07-09-2011 o 18:50 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
pucek-84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 16:07   #4
natural1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2011
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Foczka na ciepłym silniku nie pali!!!!

ja mialem podobny problem w inny aucie - opel corsa. okazalo sie ze winny byl czujnik halla (o ile mnie pamiec nie myli jest to czujnik polozenia walu)- nagrzany podawal zle dane co mocno utrudnialo odpalanie auto. nie wiem czy to akurat to ale akurat mi sie skojarzylo. Pozdrawiam.
natural1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 18:40   #5
pucek-84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Bytom Odrzański
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku nie pali!!!!

Witam.
Temat rozwiązanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawa sterownika pompy wtryskowej !!!! okazało się iż drugi sterownik był też walnięty ale można było go jeszcze naprawić. Z góry dzięki za odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
pucek-84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 18:42   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku nie pali!!!!

moze koelgo napiszesz ile ta cala awaria Cie kosztowala , sterownik jego naprawa i kazda wymiana itp itd
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 09:20   #7
pucek-84
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Bytom Odrzański
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku nie pali.

Oczywiście że mogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cała naprawa wraz ze sterownikiem nowym ( używany ) zapłaciłem 600zł w tym wymiana sterownika, programowanie, imo itd....

P.S stary sterownik mam w domuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może kiedyś się jeszcze przyda do czegoś.

Autko teraz nie kopci przy odpalaniu, jeździ jak przed awarią a nawet zauważyłem że lepiej odpalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
pucek-84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 10:31   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku nie pali.

no dzieki za info , taki temat zaraz nabiera 90% wiecej wartosci. Bo jak komus zaspiewaja 2000 za wymiane na uzywany sterownik to wiadomo ze mina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 16:28   #9
mikolaj29
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 22-12-2012
Skąd: Kiełczów
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku nie pali.

Witam, podłącze sie pod temat.
Od jakiegos czasu poszukuję rozwiązania mojego problemu z focusem TDDI - 2000r.
Mianowicie auto pali normalnie rano bez wiekszych problemow nawet w zimie,potem generalnie tez nie ma z tym problemow ale zdarza sie ze np jak wyrusze w droge okolo 20 min jazdy zostawie auto pod sklepem wracam krece i nic. Nie odpala. Kreci i nic. Mnóstwo bialego dymu, i tak mija pare minut i odpala. Filtry, swiece wymienione. Auto po diagnostyce w serwisie disla gdzie robia pompy bosha. Podłączali sie pod kompa i pompe, w pompie znalezli tylko blad 52 ale gosc twierdzi ze to dopuszczalne przez producenta i o niczmym nie swiadczy jezeli wystepuje taki blad pojedynczo.
Dzisiaj spotkalo mnie to znowu nie chcial zapalic. Lampka swiec gasnie po 1s a wydaje mi sie ze stojac 3h przy minus 5 powinna sie dluzej swiecic. Kreci i nic. Znajomy mechanik powiedzial bym sprobowal odlaczyc czujnik temperatury. Zadzialalo zapalil odrazu. Pytanie moje brzmi czym to moze byc spowodowane oraz ewentualne rozwiazania. Dodam jeszcze ze nie dzieje sie to jakos systematycznie tz co dzien tylko np raz w tygoniu.
Pozdrawiam.
mikolaj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.