Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2010, 12:11   #1
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

Witam.
Jakiś rok temu miałe problem z szarpaniem silnika, wymieniłem cewkę, świece i kable zapłonowe i było ok. Niestety tylko do czasu jednej z ulew w tym roku. Ostatnio znów zaczął mi szarpać silnik, pomyślałem, że znów cewka bo w sumie to kupiłem jakąś tanią prawdopodobnie made in CHINA. To teraz kupiłem nówkę BERU i myślałem, że będzie git. Silnik zaczął działac lepiej, ale znów czasem zaszarpie. Wykręciłem świece i okazało się że były zaśniedziałe na końcach gdzie nachodzą kable. Fajki od kabli w środku tez miały śniedź.

Teraz pytanie czy znów mam wymienić kable zapłonowe, które nie mają nawet 10000km przejechane i świece?

Od czego to dziadostwo tak pada? Dodam że mam LPG sekwencyjny. Jakich świec mam używać żeby działao dłużej niż 5 tys km ( do tej pory brałem Fordowskie świece Motorcrafta).

Pozdrawiam

bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 21:38   #2
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

W sumie nikt nie odpowiedział ale doszedłem co i jak sam i może moje doświadczenie komuś się przyda.

Okazało się że kable zapłonowe które kupiłem rok temu miały o jakieś 2 cm dłuższe fajki niż oryginalne kable, przez co świeca po podlączeniu do kabla nie wchodziła w wewnętrzne uzwojenia fajki (wogóle nie blokowała się w fajce). Podejrzewam, że przy obciążeniach iskra przeskakiwała bo nie było bezpośredniego kontaktu uzwojenia wewnętrznego ze świecą i przez to świece się zaśniedziały i silnik przerywał.

Smutne jest to, że doszedłem do tego dopiero po roku po wymianie 2-krotnie świec i wymianie cewki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale teraz powinno być git.
bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 06:03   #3
Repa3r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2010
Model: Focus x100
Silnik: Zoltac 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

Mam bardzo podobny problem . Focus 2003 kombi 1.6

Mianowicie tydziń temu zmieniłem świece orginalne PLATINIUM i od wczoraj coś jet nie tak . Szarpie na kilka sposobów :

1). Podczas jazdy przy całkowitym puszczeniu puszczeniu pedału gazu delikatnie szarpie go 1 do tyłu , a przy ponownym dodaniu gazu czuć szarpnięcie do przodu .

2). Szarpie go przy rozpędzaniu najczęściej przy jeździe pod górę na 2 , 3 biegu , na innych tez to występuje ale rzadziej

3).Często też czuć szarpnięcie zaraz po puszczeniu sprzegła i zmianie biegu

W serwisie przy wymianie świec stwierdzili ze kable sa OK ( wymieniałem w styczniu ) jak pisałem świece są nowiutkie od tygodnia .


Czy to moze być sprzegło czy cewka . Prosze o jakieś rady bo juz nie mam siły do tego auta co miesiąc coś sie jeb.... od pół roku .

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Repa3r ; 21-06-2010 o 06:07
Repa3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 07:47   #4
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

To widać, że podobne objawy jak moje. A kable są takie, że jak wyjmiesz kabel i świece i zalozysz świece do fajki to się trzyma na wewnętrznym uzwojeniu fajki?
Czy szarpie ci mocno jak np jadąc 50 km/h wrzucisz 4 i zaczniesz przyśpieszać? Wtedy są duże obciązenia i mi właśnie w takich sytuacjach najbardziej sie to objawiało.
U mnie rok temu to miałem takie same rzeczy jak mi padła cewka zapłonowa.

Pozdrawiam
bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2010, 08:44   #5
Repa3r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2010
Model: Focus x100
Silnik: Zoltac 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

dokładnie tak jak mówisz . Najbardziej szarpie przy rozpędzaniu na 3 od 20km/h i na 4 od kolo 50 na 1 jest względnie ok , na 2 tylko przy rozpedzaniu pod górke . Tak jak juz pisałem niedość ze kable wymieniałem w styczniu , to jeszcze za komplet świec dałem 100 pln i dupa , bo stare wyrzuciłem .
Repa3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 23:45   #6
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Zaśniedziałe świece - silnik szarpie

Dopiero teraz mam chwilkę żeby odpisać.

U mnie problem jest juz rozwiazany więc proponuje jako pierwszą wymienić cewkę (o ile masz dobre kable zapłonowe, tzn długość tak że jak wyjmiesz fajke kabla i włożysz świecę to świeca haczy o wewnętrzne uzwojenie kabla).
Cewka z tego co wiem to jest rzecz zawodna w fokach, więc w niej bym szukał przyczyny.
Nie polecam kupowania tanich zamienników typu NO NAME czy Made in China bo będzie lipa. Na teraz kupiłem cewkę BERU przez allegro, sprzedawał sklep z Pruszkowa. Dałem za nią 150 zł i działą dobrze, a z tego ci wiem to BERU jest firmą wysokiej klasy.

Przed zakupami wykręć świece i nawet na oko zobacz ich stan, będziesz wiedział czy coś nie tak jest. Jak będą okopcone świece to znaczy że iskra nie dochodzi i albo cewka, albo kable.

Tyle co wiem (tylko zaznaczam, że mechanikiem ne jestem i gwarancji że to jest to nie daje)

Pozdrawiam
bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.