Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2009, 13:52   #1
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Witam serdecznie,

kupilem wlasnie auto ( zdjecia ponizej ) ze swiadomoscia , ze cos jest tam nie tak. Nie moge jednak dojsc o co chodzi...

Ten dzwiek na zimnym silniku jest dosc glosny. Wydobywa sie gdzes od strony rozrzadu . Silnik jest w 100% ok. Moze to napinacz paska ( dudnienie , jakby cos gdzies dotykalo do jakiejs obudowy i walilo w nia ) moze to cos innego z tamtej strony...
Rolki , pasek i napinacz pojda do wymiany.

Czy ktos mial taki przypadek w swoim samochodzie ?

pozdrawiam
dax

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 14:24   #2
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Cytat:
Napisał dax6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,

kupilem wlasnie auto ( zdjecia ponizej ) ze swiadomoscia , ze cos jest tam nie tak. Nie moge jednak dojsc o co chodzi...

Ten dzwiek na zimnym silniku jest dosc glosny. Wydobywa sie gdzes od strony rozrzadu . Silnik jest w 100% ok. Moze to napinacz paska ( dudnienie , jakby cos gdzies dotykalo do jakiejs obudowy i walilo w nia ) moze to cos innego z tamtej strony...
Rolki , pasek i napinacz pojda do wymiany.

Czy ktos mial taki przypadek w swoim samochodzie ?

pozdrawiam
dax
Całkiem prawdopodobne ze przyczyną tego dudnienia są napinacze i/lub zużyty pasek (gumowy x2). Warto też sprawdzić dwumasę (koło pasowe), sprzęgło i co raczej niezwykle rzadkie łańcuch. Wszystko zależy jak głośny jest ten dźwięk. Ale jedno jest pewne: nie należy tego lekcewazyć i jak najszybciej trzeba temu zaradzić!

PS. Piękny egzemplaż!!! z najładniejszymi, moim zdaniem, felgami jakie były montowane w MkIII.

Pozdrawiam
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 14:59   #3
Vinter_Krigeret
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Talvisotta :)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

ja to samo mam, we wtorek wymieniam pasek + rolki + koło pasowe - bo to koło wychodzi na to ze tak sie tłucze

jak wymieniam dam Ci znac jak sie sprawuje
Vinter_Krigeret jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 16:58   #4
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

dziekuje za podpowiedzi ,

kola dwumasowego nie mam , bo to automat , ale pewnie w manualu moze to halasowac. To auto ma 89.000 km przejechane , wiec lancuch rozrzadu pewnie jeszcze sie nie odzywa. Silnik jest calkowicie suchy. zadnych wyciekow.
Stawiam bardziej na te wszystkie napinacze i kola pasowe. Nie wiem z jakim kosztem sie liczyc. Moze zamowie cos na Allegro..?
Co konkretnie powinienem kupic ?
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 17:20   #5
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Witam.
Bardzo ładne autko gratuluję! ale wracając do tematu mam inny silnik dlatego moja sugestia może pana auta nie dotyczyć ale być moze trzeba po kolei ściągać paski wielorowkowe by znależć przyczynę .Ja osobiście u siebie zlekceważyłam taki dziwny dzwięk / na zasadzie zobaczę to puzniej/ i w efekcie zostałem na drodze 60km od domu z rozsypanym alternatorem. Przypuszczam że u pana też alternator klima i pompa wspomagania kierow.+ rolki napinające napędzane są osobnymi paskami i ściągając je kolejno i załączeniu śilnika być może uda sie zlokalizować usterkę
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 18:46   #6
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

a dziekuje, autko tez mi sie podoba , choc kupilem je dla syna. Widzial je tylko na zdjeciach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chce je przygotowac od strony technicznej i wtedy bedzie do odbioru. Osobiscie , to nie znosze jak w aucie cos piszczy skrzypi czy puka. A ta usterka , to juz przekracza wszelkie granice. Wazne , ze reszta jest ok, poza nawigacja , w ktorej sie chyba soft wysypal. Do nawigacji tez dojde , bo widzialem , ze na Forum juz ten temat byl poruszany. Ktos podpowie co z tym fantem zrobic.
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 18:47   #7
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Koledzy , czy to kolo pasowe nie moze byc przyczyna tego paskudnego dudnienia ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 12:05   #8
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Cytat:
Napisał dax6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy , czy to kolo pasowe nie moze byc przyczyna tego paskudnego dudnienia ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam a czy orientujesz sie jaka jest cena koła pasowego i czy sam je zdjąłes to podpowiedz jak się śćiąga dzieki i pozdrawiam


mondeo 2.0 TDCI 130 PS
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 12:14   #9
dax6666
ford::beginner
 
Avatar dax6666
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Holland-Niemcy-PL
Model: Mondeo Ghia Sedan
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 15.12.2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

uzywane . 200 zl , nowe 400 zl.
sam nie bede tego robil , ale kolo jest na trzech srubach. Po sciagnieciu paskow bedzie juz chyba latwo
dax6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 12:49   #10
wat1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Kotlarnia
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 130PS
Rocznik: 2002 X
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwny , niepokojacy dzwiek pod maska

Wymienia się komplet tj. koło pasowe (tzw. mała dwumasa) komplet rolek, napinacz paska i pasek. Radzę w przypadku tych części nie pakować się w używki , bo temat powróci szybciej niż można by przypuszczać.
Koszt naprawy zamknie się w 1100 zł. z robocizną.
Wiem, bo w zeszłym tygodniu kolega z pracy to przerabiał a zaczeło się jak zwykle to bywa niewinnie od dudnień i później stuków coraz głośniejszych.
Ładny wersja mundka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
wat1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.