Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2013, 18:09   #1
sylwo126
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Witam
Mam problem z moim focusem z 2006roku. Podczas jazdy ze stałą prędkością auto zaczyna delikatnie szarpać i dymi na jasno niebiesko. Bylem u mechanika ale komputer nie pokazał żadnych błędów, on sam tez nie ma pojęcia co może być tego przyczyną. Dodam że szarpanie pojawia się zawsze przy zagrzanym silniku, wtedy też włącza się wentylator co również mnie martwi bo zdarza się to po przejechaniu niekiedy tylko 20km. Egr został zaślepiony przez poprzedniego właściciela, który usunął także DPFa (ponoć jest to prawidłowo zrobione). Pozdrawiam i proszę o pomoc

sylwo126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 09:56   #2
Arek86
ford::amateur
 
Avatar Arek86
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Według mnie jak kopci na niebiesko bierze olej i najczestrza przyczyna jest turbina i uszczelniacze zaworowe . Co do przerywania może trzeba wymienic filtr paliwa , ale daje tylko 50% ze przestanie szarpać .

Pozdro
__________________
Przewaga nad konkurencją waży nie więcej niż sny motyla.
Arek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 10:21   #3
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Kiedyś ktoś mi powiedział: jak dymi na czarno to pali olej, jak dymi na sino, sino-niebiesko to za bogata mieszanka.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 10:54   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Czarno, to lejące wtryski/za bogata mieszanka, a niebieski, to własnie przepalony olej. Nie ubywa Ci go ?
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 11:11   #5
Peter3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków/ Wieliczka
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

U mnie też pojawiało się poszarpywanie ale tylko jadąc autostradą na tempomacie i też w tym czasie dopalał się DPF (pracował wentylator, zwiększone spalanie).
Ta sama droga (powrotna) bez tempomatu i nic się nie działo. Jazda na trasie typu "zakopianka" też nic.
U mnie akurat jest zapchany DPF więc mogę to z tym wiązać. Miałem też błąd przeładowania turbo i wymieniłem zawór elektropneumatyczny regulujący łopatki turbiny.
Peter3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 18:57   #6
sylwo126
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Tez myślałem o turbinie bo zauważyłem że troszkę się poci ale byłem u mechanika i stwierdził że to normalne zwłaszcza przy tym przebiegu (250tyś). Sprawdzałem olej ale utrzymuje się właściwy stan (nie bierze). Szarpanie pojawia się zawsze wtedy jak auto zaczyna kopcić więc przyczyna raczej będzie wspólna.
sylwo126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 14:42   #7
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś ktoś mi powiedział: jak dymi na czarno to pali olej, jak dymi na sino, sino-niebiesko to za bogata mieszanka.
stek bzdur - zupełnie odwrotnie
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 18:14   #8
sylwo126
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Przypomniałem sobie jeszcze że pierwszy mechanik do którego się udałem z moim problemem stwierdził że przyczyną kopcenia jest złe oprogramowanie komputera tzn po usunięciu DPFa ktoś nie wgrał nowego programu i komputer próbuje co jakiś czas oczyszczać DPF. Pojechałem więc do elektromechanika, który stwierdził że rzeczywiście było złe oprogramowanie ale go zmienił (koszt 400zł) i wszystko ma być ok, niestety nadal nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sylwo126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2013, 18:21   #9
Bluepb
ford::beginner
 
Avatar Bluepb
 
Zarejestrowany: 03-12-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś ktoś mi powiedział: jak dymi na czarno to pali olej, jak dymi na sino, sino-niebiesko to za bogata mieszanka.

To zrobił Cie w konia
Bo gdy kopci na niebiesko to znaczy, że bierze olej.
Czarny dym to oznaka zbyt dużej dawki paliwa, lejącymi wtryskami itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bluepb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 17:21   #10
rxox
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Koszalin
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 tdci 109 zdjęty DPF
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Kopci na jasno niebiesko

Mam podobne objawy, z tym, że zimą ustępują a powyżej 8 c ponownie silnik szarpie i samochód kopci na jasno. DPF zdjęty, zawór EGR i filtr paliwa wymienione na nowe. Zauważyłem, ze przy włączonej klimie efekty potęgują się. Już mnie to wkurza bo trzeci mechanik rozkłada ręce, a ja jeżdżę z tym już cały rok.
rxox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.