Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2011, 15:31   #1
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Dziwnie działa obrotomierz.

Witam.

Przeglądnąłem kilka wątków nt obrotomierza ale nie trafiłem na podobny przypadek.

Po wymianie rozrządu (aczkolwiek nie sądzą, żeby to miało związek z rozrządem) dziwnie działa mi obrotomierz:
- podczas jazdy na biegu bez gazu (tzw. hamowanie silnikiem) obrotomierz wskazuje poprawne (takie jak wcześniej) obroty
- po delikatnym wciśnięciu gazu obrotomierz od razu przeskakuje o 200-300 obrotów wyżej
- przy wciśnięciu gazu "do deski" obrotomierz ekspresowo osiąga czerwony zakres i tam się zatrzymuje a ja dalej przyspieszam (np. na czwórce przy 70km/h gaz w podłogę i przy 85km/h mam już 6000obrotów na obrotomierzu) jak puszczam gaz wskazówka wraca na właściwe miejsce...

czemu?

PS czuję się trochę jak w automacie, jakby każde naciśnięcie gazu powodowało redukcję a odpuszczenie przełączenie na wyższy bieg :-)

aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2011, 16:01   #2
pepicosi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: krzczonów
Model: scorpio A8/focus
Silnik: 4,2 4X4/bob 4x4 msb/2.0tdci
Rocznik: 96/99/2006
Postów: 1,241
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

obrotek masz z alternatora
pepicosi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2011, 09:13   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Cytat:
Napisał aaalata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- przy wciśnięciu gazu "do deski" obrotomierz ekspresowo osiąga czerwony zakres i tam się zatrzymuje a ja dalej przyspieszam (np. na czwórce przy 70km/h gaz w podłogę i przy 85km/h mam już 6000obrotów na obrotomierzu) jak puszczam gaz wskazówka wraca na właściwe miejsce...
Wskazówka obrotomierza pokazuje 6000 obr/min, a czy silnik też ma takie obroty, czy nie?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 08:57   #4
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wskazówka obrotomierza pokazuje 6000 obr/min, a czy silnik też ma takie obroty, czy nie?
Silnik na pewno nie ma tych obrotów bo już by nie przyspieszał (aaalata nadmienia, że obrotomierz jest "zamknięty" a samochód przyspiesza). Miałem identyczny przypadek w Mk II i nie doszedłem gdzie tkwi problem. Miałem sugestie, że to wina sprzęgła (ślizga się) ale po jego wymianie niestety problem pozostał. Samochód został sprzedany w takim stanie i nie wiem jak się potoczyły dalej jego losy. Kupiec stwierdził, że wie gdzie tkwi problem.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 14:19   #5
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Dokładnie tak: "obrotek zamknięty a auto dalej przyspiesza"...

Sprzęgło na 100% nie ślizga się.

Generalnie "defekt" obrotomierza mi nie przeszkadza w jeździe ale, skoro sygnał bierze z alternatora to:
- czy nie jest to zapowiedź jakiejś awarii alternatora?
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 16:21   #6
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Cytat:
Napisał aaalata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak: "obrotek zamknięty a auto dalej przyspiesza"...

Sprzęgło na 100% nie ślizga się.

Generalnie "defekt" obrotomierza mi nie przeszkadza w jeździe ale, skoro sygnał bierze z alternatora to:
- czy nie jest to zapowiedź jakiejś awarii alternatora?
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)
to juz zapytaj mechanika czy ci pasek wymienili.

w td nie mozesz miec takich obrotow. ; ) 5tys to max chyba.

moze cos obruszyli od spodu przy wymianie rozrzadu i stad te cyrki.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 08:09   #7
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Cytat:
Napisał aaalata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)
Z tego co wiem to raczej paska od alternatora nie wymienia się przy rozrządzie.
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 08:49   #8
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Hej.

Jako, że chłopaki w serwisie oraz polecany elektryk (elektronik) samochodowy stwierdzili, że sygnał na obrotomierz idzie z alternatora i nie ma ŻADNEGO ZWIĄZKU z wymianą rozrządu to nie wspomniałem przy okazji zakładania wątku, że po wymianie rozrządu silnik zaczął pracować jak z ursusa c 330 a następnie po "podregulowaniu" pracował lepiej ale kopcił i nie zabardzo chciał odpalać.
Pomyślałem - przestawili rozrząd to jedno, a sceny z obrotomierzem to zupełnie inna sprawa.

Otóż, podobno zbiegiem okoliczności był fakt, że podczas wymiany rozrządu fizycznie odpadł z mocowania czujnik położenia wału. Inny pan mechanik (którego serdecznie pozdrawiam) połączył kiepską pracę silnika i niechęć do odpalania z ześwirowanym obrotomierzem i od razu wiedział gdzie szukać.

REASUMUJĄC - po umieszczeniu czujnika położenia wału na właściwym miejscu obrotomierz działa prawidłowo... aha i silnik też. Pozdrawiam Pana Mariusza i obyśmy się za szybko nie spotkali znowu :-)
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 12:52   #9
valdi2000
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: olkusz
Model: mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 97r
Postów: 77
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

witam

a możesz mi Kolego powiedzieć gdzie jest ten czujnik o którym piszesz że go mechanik poprawił. mam dokładnie to samo, w niczym to nie przeszkadza ale skoro udał Ci się to naprawić to i może mi się udaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam i dziękuje za pomoc
paweł
valdi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 14:50   #10
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Odp: Dziwnie działa obrotomierz.

Genaralnie ja nie mam pojęcia gdzie jest ten czujnik, ale elektryk, który dziś naprawiał mi alternetor (nie w związku z obrotomierzem, zbieg okoliczności) powiedział, że jest chyba na obudowie sprzęgła.
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.