Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2011, 10:07   #91
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

panowie pomoze ktos ?

doradzi ?

Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 17:32   #92
Pavel
ford::beginner
 
Avatar Pavel
 
Zarejestrowany: 16-09-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0TDCI/130KM
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Odp: [Mk3]nie działa tylna klapa

Cytat:
Napisał bastek_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa pytania do kolegów:
1. Czy w trakcie występowania problemów z otwieraniem klapy (drzwi) bagażnika możecie zamknąć/otworzyć wszystkie drzwi od środka dźwigienką w drzwiach kierowcy?
2. Czy występuje samoczynne otwieranie klapy (drzwi) bagażnika.

ad.1. Jeżeli nie możecie, to nie jest winny mikrowyłącznik w klapie bagażnika tylko zamek w drzwiach kierowcy, który pełni rolę nadrzędnego i steruje pozostałymi. W zamku jest kilka mikrowyłączników, w tym jak dobrze pamiętam dwa z niezabezpieczonymi "zaciskami". Z tego powodu centralny wariuje a zimą potrafi się zamknąć na amen (było opisywane na forum)
ad.2. Jeżeli tylko jest taki objaw to mikrowyłącznik w klapie nadaje się do wymiany. Ja u siebie wymieniłem sam mikrowyłącznik ukryty w przycisku pod tą gumą (też jest na forum opis jak się do tego dobrać) koszt 1.50 pln plus moja zabawa.
Hejka, problem jak w temacie, zaczęło się od tego, że sprawdziłem przycisk w kabinie i ku mojemu zdziwieniu nie działa. Po zajrzeniu na forum i sprawdzeniu okazało się, że również z klapy się nie otwiera, tylko z pilota działa.
Po sprawdzeniu ww. sposobu okazało się jak w punkcie pierwszym, nie działa centralny z kabiny. I tu moje pytanie, (czytałem na forum, może za słabo, ale nie znalazłem), czy da się to tanio, prosto i szybko naprawić?
Póki co z pilota się otwiera, tylko stypa, jak mam otworzyć klapę jak mam włączony silnik.
Ktoś podpowie?
Znalazłem rozwiązanie:
Jak to zwykle bywa wystarczylo dobrze poszukać na forum, w temacie [Mondeo MK3] Auto samo się zamyka. Czyli wymiana microstyku.
Temat można uważać za nieaktualny, chyba, że ktoś ma inny patent.

Ostatnio edytowane przez Pavel ; 10-02-2012 o 18:12 Powód: znalazłem rozwiązanie:)
Pavel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 12:30   #93
toku87
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Złotoryja
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Hej. Chciałbym wznowić wątek i zapytać się kolegów którzy leczyli swoje auta o efekt. Mam te same objawy, zamek tylnej klapy jakby się rozładowywał w czasie. Za pierwszym razem otworzy, za drugim z trudem, za trzecim słychać jak ta "zapadka" od zamka odskakuje tylko do połowy i już w żaden sposób nie można otworzyć tylnej klapy. Co najciekawsze, kiedy jest ciepło zamek nie działa w ogóle. Jak postoi z tylną klapą na słońcu to nie da się otworzyć bagażnika. Jakie Wam wyszły wnioski po naprawie ? Wymiana zamka pomoże czy problem tkwi gdzie indziej ?
toku87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 11:19   #94
emes112
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2011
Skąd: KRAKÓW
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Bagażnik się nie otwiera

Witam. Mam kolejny problem ze swoim mondziakiem typu sedan. Tym razem jest to problem z otwarciem tylnej klapy. Nie mogę jej otworzyć ani z pilota, ani z przycisku, ani nawet kluczykiem. Gdy próbuje otworzyć kluczykiem klapa odskakuje trochę ale tak jak by była nie domknięta, ale nadal ją trzyma jakaś blokada. Nie wiem co mam zrobić aby się dostać do swojego bagażnika, a bardzo by mi się on przydał. Proszę o pomoc.
emes112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 20:26   #95
dydek79
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Bagażnik się nie otwiera

mikrowłącznik do wymiany tu masz napisane co i jak;[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dydek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 12:06   #96
konger
ford::average
 
Avatar konger
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Starachowice
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 1,8 pb
Rocznik: 2001
Postów: 163
Domyślnie Odp: Bagażnik się nie otwiera

Mikroprzełącznik prawdopodobnie też jest do wymiany ale wydaje mi się, że masz do wymiany cały zamek w klapie. Na forum było już opisane jak wymieniać zamek w tylnej klapie. Chociaż będziesz miał problem z jego wymianą bo do tego potrzebne jest do niego dojście, a to jest tylko możliwe przy otwartej klapie.
Powodzenia!
konger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 21:23   #97
emes112
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2011
Skąd: KRAKÓW
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bagażnik się nie otwiera

Zamek został wymieniony. Musiałem demontować całą tylną kanapę żeby się dostać do środka. Było trochę dłubania ale udało się. Pozostaje jeszcze jeden problem, a mianowicie że bagażnik nie otwiera się z pilota ani z kabiny. Działa tylko na kluczyk. Czy to wina mikroprzełącznika ?
emes112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 21:39   #98
adziok09
ford::average
 
Avatar adziok09
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 113
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Hej

Mam taki sam problem jak toku87. Jak Mondek stoi na słońcu to raz otwiera się klapa a raz nie tzn. jak otworze raz z przycisku to się otwiera a jak zamknę i chce jeszcze raz otworzyć to niestety nie otwiera sie ani pilotem ani kluczykiem niczym.... słychać tylko jak coś tam pracuje (chyba jakiś silniczek) Jak odczekam kilka minut to się otwiera normalnie. Cz ktoś ma rozwiązanie tego problemu.

PS. Czy ktoś montował sprężyny żeby klapa się sama otwierała po naciśnięciu przycisku? Jak tak to proszę o linki (najlepiej z allegro)
Z góry dziękuje....
adziok09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 15:46   #99
NICO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam,
mam ten sam problem co adziok09. Czy ktoś już to naprawiał i wie jaka jest przyczyna takich objawów?
NICO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 18:46   #100
bakusmen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: J-La
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

hej, umnie to samo co w trzech ostatnich postach.... w upalny dzień nie otwiera wogóle z niczego, a jak jest trochę chłodniej otworzę ale tylko za pierwszym, ewentualnie drugim, razem.... później nie ma mocy...
bakusmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.