Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2014, 15:09   #1461
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja juz zglupialem.
Zrobiło się ciepło okolo17 stopni i znów mocno słyszalne chrobotanie oraz falowanie? A gdy było zimno chrobotania prawie w ogóle nie było i falowania również.

Wnioski woda oraz zimne temperatury powodują zanik objawów.

Co wy na to? Może to być rolka, sprężyna napinacza czy może sam pasek?

kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 18:33   #1462
ryhub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: Ford Mondeo 1.8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,

mam nadzieje że trafiłem na odpowiedni wątek, mój problem polega na:
podczas przyspieszania coś stuka gdzieś z okolic silnika.
Stuki są jakby jakaś osłona termiczna była nieprzykręcona i drgała. Stuki usłyszalne są jak się jedzie, na wolnych obrotach cisza - stuki słychać tylko tak podczas przyspieszania w granicach obrotów do ok 1500 - 1700 obr/min i powyżej już cisza. Na postoju podczas przegazowania auta ogólnie jest cisza słychać niewielkie odgłosy.
Pierwsza rzecz która przyszła mi do głowy to osłony termiczne, wydech itp. Wszystko posprawdzane i jest OK.
Na drugi ogień poszedł napinacz paska.
Pasek zdjęty - ruszam autem - cisza.

Wiec - allegro - używka - napinacz paska - kupno.
Napinacz kupiony (używany) - wymieniłem - i bez zmiany - stuki nadal są.

Ponownie pasek został zdjęty i ponownie sprawdzone wszystkie rolki:
- wspomaganie - bez wyczuwalnego luzu
- sprężarka klimy - bez wyczuwalnego luzu
- alternator - bez wyczuwalnego luzu
- napinacz paska - na rolce wyczuwalny dość duży luz (wymieniany był na używkę która faktycznie miała delikatny luz)
- koło pasowe - bez wyczuwalnego luzu
- rolka prowadząca (pomiędzy alternatorem a wspomaganiem patrząc zgodnie z układem paska klinowego) - bez wyczuwalnego luzu
- rolka pompy wodnej - bardzo delikatnie wyczuwalny luz.

Czy ktoś miał może podobne objawy stuków.
Czy to napinacz paska, może jakaś roleczka, sprzęgło alternatora, a może coś w rozrządzie?
Czy można jakoś pokolei wyeliminować poszczególne podzespoły bez ich wymiany na nowe?
Czy wymiana samej rolki napinacza paska ma sens - przeglądam forum i można odczytać ze samej rolki nie warto wymieniać tylko odrazu cały napinacz - tylko różnica w cenie jest znaczna - rolka 50pln a napinacz 300 pln.

Na koniec dodam że posiadam silniczek 1,8 sci i do jak do ten pory jestem z niego bardzo zadowolony. Pozatym cały osprzęt pasków i napinaczy to standard z 1,8 i 2,0 benzyny.

Proszę o poradę bo nie wiem co może być przyczyną i czy można tak z tym jeździć - nie chce uszkodzić swojego mondka.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez ryhub ; 15-04-2014 o 18:00
ryhub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 15:21   #1463
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jestem po wymianie napinacza, robota bardzo szybka dzięki poradnikowi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Napinacz kosztował mnie 250zł SKF

Teraz po załączeniu klimatyzacji cichutak praca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 17:17   #1464
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Napiszę tak nikt już mi nie chciał odpisać, ale spoko.

Mimo tego, że koło pasowe zostało kupione nowe z firmy corteco i sprawdzone (bo chrobotało coś)to dopiero za 3 razem postanowiono go wymienić na dayco koło pasowe i jest o niebo lepiej nawet falowania niezauwazyłem, co było wczesniej.

tak czy tak powinienem jeszcze mieć zamontowane koło ze sprzegiełkiem.

I PAMIETAJCIE CZYTAŁEM SUPER TEMAT O WPADANIU SILNIKA W REZONANS NA WOLNYCH OBROTACH w naszych modelach zawsze tak kazdy bedzie miał 750 obr wystarczy delikatnie dodac OBR. i jest lepiej wtedy żadne sprzegięlka nie były potrzebne.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 19:05   #1465
ryhub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: Ford Mondeo 1.8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,

dzisiaj wymieniłem napinacz paska na nowy firmy FEBI i niestety stuki nadal pozostały.
Ku mojemu zdziwieniu do tych odgłosów doszedł co jakiś czas jeszcze taki metaliczny delikatny stukot tak jakby jakieś blaszki czy coś przeskakiwało.
Wszystkie dziwne odgłosy dochodzą z tyłu silnika od prawej strony (pasażera).
Teraz jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to coś z alternatorem bo nie sądze ze nowy napinacz jest uszkodzony.
Niby podczas zdjęcia paska sprawdzałem czy na alternatorze nie ma luzów i nic nie było wyczuwalnego ale zastanawiam się czy alternatory w silnikach benzynowych posiadaja sprzęgiełka na alternatorze i czy ono nie noże być przyczyna moich problemów.

Czy ktoś może podać mi instrukcję wyciągnięcia alternatora z silników benzynowych 1.8 bo dosyć ciężko znaleść ja na necie a jak już coś sie znajdzie to okazuje się ze "pół" auta trzeba rozebrać.

pozdr
ryhub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 11:39   #1466
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Benzyna miała ze sprzegielkiem a diesel sztywne. Co do dostania się ją Ci nie pomogę.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 12:21   #1467
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał ryhub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

dzisiaj wymieniłem napinacz paska na nowy firmy FEBI i niestety stuki nadal pozostały.
Ku mojemu zdziwieniu do tych odgłosów doszedł co jakiś czas jeszcze taki metaliczny delikatny stukot tak jakby jakieś blaszki czy coś przeskakiwało.
Wszystkie dziwne odgłosy dochodzą z tyłu silnika od prawej strony (pasażera).
Teraz jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to coś z alternatorem bo nie sądze ze nowy napinacz jest uszkodzony.
Niby podczas zdjęcia paska sprawdzałem czy na alternatorze nie ma luzów i nic nie było wyczuwalnego ale zastanawiam się czy alternatory w silnikach benzynowych posiadaja sprzęgiełka na alternatorze i czy ono nie noże być przyczyna moich problemów.

Czy ktoś może podać mi instrukcję wyciągnięcia alternatora z silników benzynowych 1.8 bo dosyć ciężko znaleść ja na necie a jak już coś sie znajdzie to okazuje się ze "pół" auta trzeba rozebrać.

pozdr
załącz klime i posłuchaj czy to stukanie staje sie mocniejsze, być może napinacz który kupiłeś jest uszkodzony, jak poświecisz latarką to widać dokładnie drgania uszkodzonego napinacza
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 14:44   #1468
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

wszystko możliwe, ja nowe kółko corteco musiałem wymienić/zareklamować
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 15:54   #1469
ryhub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: Ford Mondeo 1.8 SCI
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał picio_18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
załącz klime i posłuchaj czy to stukanie staje sie mocniejsze, być może napinacz który kupiłeś jest uszkodzony, jak poświecisz latarką to widać dokładnie drgania uszkodzonego napinacza
stukotanie jest zdecydowanie głośniejsze jak silnik jest zimny i nie ma znaczenia czy jade na światłach czy nie, z klimą czy bez - zawsze takie same.

Wczoraj dodatkowo zauważyłem że wydobywa się jeszcze jakiś dziwny dzwięk a dokładnie mówiąc jakieś "buczenie" z okolic alternatora tak jakby coś z elektroniki buczało czy rezonansowało (podobne odgłosy sa jak się telefon komórkowy odbiera w rejonie radia). Odgłos ten jest co jakiś czas i też nie zawsze. Odgos jest słyszalny do momentu jak silnik się nagrzeje - poźniej już go niesłyszałem.

Dziś jeszcze raz zdjołem osłone z silnika i od góry przyjzałem się rolką i alternatorze - ogólnie nie widać żadnych drgań itp - aczkolwiek nie wiem jak jest podczas dodawania gazu bo niestety brak drugiej osoby żeby mógł mi pomoc (a własnie podczas dodawania gazu pojawiają sie stuki).

Boje się ze bez wizyty u mechanika sie nieobędzie, jako że mieszkam w KRK powiedzcie mi czy mechanik ABC Focus przy al. 29 listopada polecacie?
A może jakiś inny znawca Fordów?

pozdrawiam
ryhub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 16:39   #1470
karwas8
ford::beginner
 
Avatar karwas8
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Myszęcin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 ps
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam rolka do diesla dostępna tutajhttp://www.markowe-czesci.pl/pl_PL/p/SPRZEGLO-ALTERNATORA-INA-535022310/130848?preview=true

Sam chcem kupić i wymienic ale szukam show to
karwas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.