Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2021, 18:24   #1
Quattroporte1986@gmail.co
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-01-2021
Skąd: ETM
Model: Ford Focus
Silnik: 1 0
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Ubiłem BCM

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Problem następujący, podczas zapisywania w programie FFConfig3 prawdopodobnie przez słaby akumulator wykrzaczyl sie całkowicie modul BCM. Powrót do backupu nie przynosi efektu.
Auto nie reaguje na nic. Dziala jedynie radio. Nigdzie nie ma zasilania, nie dziala światło wewnątrz, centralny, piloty i nie ma zasilania po stacyjce.

Jutro moze uda się połączyć forscanem ale potrzebne są dane z etis celem wgrania ich u postawienia bcm od nowa.

Ktoś coś pomoże? Na jednej z grup zaoferował pomoc jeden Pan ale to dopiero w poniedziałek. Jeśli do tego czasu by mi się udało ożywić auto byłoby świetnie.

Ktoś coś?

Vin WF05XXGCC5HG44289

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Quattroporte1986@gmail.co jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 18:38   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,482
Domyślnie Odp: Ubiłem BCM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plik na serwerze przez 120minut
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 19:14   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ubiłem BCM

robione było bez zasilania ?

masakra.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 19:20   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Ubiłem BCM

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robione było ...masakra.
Do tego jakąś apką na telefon... więc pewnie przez BT...

Masakra teksańska...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 19:37   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Ubiłem BCM

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Vin WF05XXGCC5HG44289
...
Do FORScana to plik z rozszerzeniem .ab - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (to jest to samo co wyżej, bez limitu godzinowego)...

Odradzam też zabawy FORScanem po ELM na BT... Dość stanowczo odradzam!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego warto pamiętać, iż FORScan nie połączy się z autem jeśli PCM nie jest zasilany (nie da się włączyć zapłonu). Jedyna na to rada to zrobić zworę zamiast przekaźnika zapłonu.

I na koniec dobrych rad - "nie bierzemy się za to, jeśli nie rozumiemy co robimy"!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-02-2021 o 19:53
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 04:38   #6
Quattroporte1986@gmail.co
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-01-2021
Skąd: ETM
Model: Ford Focus
Silnik: 1 0
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robione było bez zasilania ?

masakra.
Nie byl podłaczony pod prostownik. Jedynie pod swoj akumulator który nie dawal oznak ze jest słaby bo odpalał przy większych mrozach bez zajakniecia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego jakąś apką na telefon... więc pewnie przez BT...
Masakra teksańska...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel Viaken STN2120 usb z przejściówka Samsunga OTG na telefon S10+

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plik na serwerze przez 120minut
Niestety nie zdążyłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do FORScana to plik z rozszerzeniem .ab - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (to jest to samo co wyżej, bez limitu godzinowego)...
Odradzam też zabawy FORScanem po ELM na BT... Dość stanowczo odradzam!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego warto pamiętać, iż FORScan nie połączy się z autem jeśli PCM nie jest zasilany (nie da się włączyć zapłonu). Jedyna na to rada to zrobić zworę zamiast przekaźnika zapłonu.

I na koniec dobrych rad - "nie bierzemy się za to, jeśli nie rozumiemy co robimy"!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie nie biore sie za to bo zasilania na pewno nie ma. Forscan lite nie chce się połączyć to i pewnie wersja na kompa tez tak samo zareaguje.
Za plik dziekuje.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-02-2021 o 09:51
Quattroporte1986@gmail.co jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 12:25   #7
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ubiłem BCM

Nie ma zasilania, ponieważ BCM steruje przekaźnikiem od zapłonu
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.