Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2008, 23:29   #21
marcinnn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2008
Postów: 37
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Cytat:
Napisał odzimm
to nie od gazu ,wzrasta ci temperatura , na benzynie bedzie tak samo , z chłodzenie silinka odpowiada termostat i chlodnica
ale na benzynie temperatura mi nie skacze tak gwałtownie! może to i lepiej bo nie kusi mnie żeby szaleć i tak jest bezpieczniej :fcp4

marcinnn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 19:47   #22
Helaq3
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: cze-wa
Model: Mondeo
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 57
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Boże święty ale wy pierdzielicie.
każdy mądry a najbardziej ci którzy mają diesele!!!
Jedź do gazonika założy ci sekwencję i będzie hulać jak tralala.
Miliony aut (w tym focusów) jeździ na gazie i jest ok. Jak ma się psuć to psuć się będze, nie ważne czy LPG czy PB czy ON.
Naj lepszy był CEZARYYGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))))))))
To może jeszcze babci też kupcie Forda, posiadaczu najbarziej awaryjnego silnika w historii Forda EU...
__________________
Helaq3 - Mondziak jet COOL!!!
Helaq3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 09:47   #23
szafran2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Może nie w temacie ale taka refleksja mi się nasunęła. Tak czytam wypowiedzi posiadaczy diesli żeby ludzie nie gazowali aut i się zastanawiam czy wiedzą ile kosztuje naprawa pompy w ich samochodzie które padają jak much po muchozolu? Ciekawy jestem jak statystycznie wygląda ilość postów użytkowników z uszkodzonym dieslem i użytkowników z zagazowanym Focusem którzy mają poważną awarię silnika. :566:
pozdr
__________________
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.
szafran2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 13:40   #24
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Cytat:
Napisał szafran2000
Ciekawy jestem jak statystycznie wygląda ilość postów użytkowników z uszkodzonym dieslem i użytkowników z zagazowanym Focusem którzy mają poważną awarię silnika.
pozdr
Przypuszczam, że tych drugich jest mniej, znacznie mniej a jedyne na co mogą się uskarżać to na brak kompetencji zakładów instalujących LPG. Sam tego doświadczyłem co tez wyraziłem w jednym z postów: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety wychodzi na to, że diesel to już taki typ co tak ma - Bosch dał ciała z konstrukcją pompy a raczej sterownika pompy, że pada w najmniej odpowiednim momencie i bez jakichkolwiek oznak. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby pompa była jedynie elementem wykonawczym (sterowanym bezpośrednio z ECU silnika) a nie jak jest w tej chwili kontrolującym pracą całego silnika (mam nadzieję, że się nie pomyliłem z tym stwierdzeniem?).
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 14:46   #25
ejdzej
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 143
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

No Moim zdaniem to, że auto na LPG jest bardziej awaryjne to normalka, bo przerabiasz coś co jest na PB na LPG. Jednym zepsuje się raz innemu 10 różnie może być, ale i tak masz takie oszczędności, że wyjdzie na plus

Klekociarze to inna bajka. Pełno jest opinni, że jeździ do pracy ~40km dziennie i oszczędza. Tam gdzie tankuję różnica między PB, a ON to 12gr. Przy 15k przebiegu rocznie oszczędzasz względem benzyny maks 1500zł niby dużo, ale patrząc na ich problemy to nie wiem gdzie ta oszczędność. Tak statystycznie to wychodzi 1 wtrysk rocznie i pompa co 4 lata?? A koło dwumasowe to od żony na święta i oszczędność na klekocie jak w banku!!

Ropniaki są fajne, ale nie w Fordach i VW...
ejdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 20:54   #26
asnara
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Odradzam gaz do focusa 1.6, właśnie mi padła głowica przy przebiegu 95 tys. Jest to auto które jeździ przeważnie na długich trasach. Koledze z firmy też wyminiali już głowicę ale przy 30 tys. także zrobiłem 3 razy więcej km. koszt naprawy to około 9 tys. zł. Więc gdzie ta oszczędność? Tych napraw głowicy w fordach jest coraz więcej ( informacja od kolegi z serwisu), poprostu głowice nie są przystosowane do gazu, nie wytrzymują podwyższonej temperatury(chodzi o gniazda zaworowe).
Pozdrawiam.
asnara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 07:33   #27
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Cytat:
Napisał asnara
Odradzam gaz do focusa 1.6, właśnie mi padła głowica przy przebiegu 95 tys. Jest to auto które jeździ przeważnie na długich trasach. Koledze z firmy też wyminiali już głowicę ale przy 30 tys. także zrobiłem 3 razy więcej km. koszt naprawy to około 9 tys. zł. Więc gdzie ta oszczędność? Tych napraw głowicy w fordach jest coraz więcej ( informacja od kolegi z serwisu), poprostu głowice nie są przystosowane do gazu, nie wytrzymują podwyższonej temperatury(chodzi o gniazda zaworowe).
Pozdrawiam.
To kamyczek do ogródka tych co twierdzą, że lubryfikacja jest bez sensu. Może jednak warto dołożyć te 200 zł na układ lubryfikacji i klikadziesiąt za płyn?
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 10:02   #28
anksma
ford::average
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Radom
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 91
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Jakiś czas temu pytałam sie na forum o gaz do focusa i ludzie różnie pisali. Że się nie opłaca bo się silnik niszczy, że oprócz gazu to jeszcze miesięcznie wydam na benzynę ok 50zł, bo nim się przełaczy na gaz auto to trochę benzyny zje, że np. po 3 - 5 km się dopiero przełącza, że gniazda ceramiczne są i focusy przez to się nie nadają do gazu, itd. Ale w końcu zdecydowałam się i założyłam. Dzwoniłam po kilku warsztatch w swoim mieście, w tym do 3 takich bardzo dobrych. Panowie powiedzieli że lubryfikacja to pic na wodę, że to tylko naciąganie klienta na koszty,ale jak chcę to mogą mi założyć. Wytłumaczyli mi dokładnie co i jak z ta lubryfikacją jest. A poza tym coś mówili że auta po 2000 roku mają ceramiczne gniazda dopiero i jeszcze cos o wersjach amerykańskich, ale nie pamiętam już dokładnie co mówili. Więc żadnej lubryfikacji nie zakładałam. Jeżdzę już miesiąc i nie mam żadnych problemów, ale to żadnych. Auto na gaz przełacza mi się od razu, a bak benzyny jak zatankowałam do pełna, tak wskazówka przez miesiąc prawie nic nie drgneła. Więc nie wiem czy na benzynę wydam miesięcznie 10 zl, a nie jak niektórzy pisania 50zł :fcp4 Wystarczy dbać bardziej o silnik przy LPG i bedzie wszystko :fcp26
anksma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 11:37   #29
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

Cytat:
Napisał anksma
<ciach> Panowie powiedzieli że lubryfikacja to pic na wodę, że to tylko naciąganie klienta na koszty,ale jak chcę to mogą mi założyć. Wytłumaczyli mi dokładnie co i jak z ta lubryfikacją jest. A poza tym coś mówili że auta po 2000 roku mają ceramiczne gniazda dopiero i jeszcze cos o wersjach amerykańskich, ale nie pamiętam już dokładnie co mówili. Więc żadnej lubryfikacji nie zakładałam. Jeżdzę już miesiąc i nie mam żadnych problemów, ale to żadnych. <i ciach>
Zmiany w strukurze materiału nie zachodzą w godzinę (przynajmniej w tym przypadku). Lubryfikacja ma dwa zadania: smarowanie i chłodzenie. Zawór jest smarowany i chłodzony także mieszanką paliwowo powietrzną. Benzyna jest cieczą i dostarczana jest do cylidra w postaci mgły, która parując na zaworze chłodzi go. Pozostałości, które nie wyparowały smarują zawór. LPG nie ma takich własności. Tyle faktów. Winoski każdy sam sobie wyciągnie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 14:33   #30
marivs
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2007
Skąd: 3miasto
Model: był Focus Mk1 jest Mk2 sedan
Silnik: był 1.8 TDDi jest 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 1999 teraz 2005
Postów: 196
Domyślnie Re: Focus 1.6 jaki gaz

asnara nic nie napisał: jaka instalacja, ile kkm zrobil na LPG, jak często sprawdzał luzy zaworowe, co było faktyczną przyczyną usterki itp. - tylko jeden ogólnikowy bezwartościowy wpis bo padnięcie głowicy mogło spowodować cokolwiek, ot chociażby dolanie złego oleju i zaklejenie układu smarującego.

aksma - wielu bezproblemowo przejechanych kkm życzę.
__________________
Focus Kombi '99 1,8 TDDi 90KM
Fiat Punto Mk2 '02 1,2 8V Active 60KM + LPG Bingo S4
marivs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.