Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2023, 21:06   #21
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega chce uzyskać wsteczny i przeciwmgielne, a tego ten adapterem nie zrobi.
tak wygląda sytuacja przy 7 pinowym gnieździe

1 - kierunkowskaz lewy - niebieski
2 - tylna lampa p-mg. - czerwono/żółty
3 - masa - brązowa/biały
4 - kierunkowskaz prawy - niebiesko/czerwony
5 - lampa tylna pozycyjna prawa - pomarańczowy
6 - światła stopu - fioletowy
7 - lampa tylna pozycyjna lewa - pomarańczowo/biały

a przy 13 pinowym gnieździe

1 - kierunkowskaz lewy - niebieski
2 - tylna lampa p-mg. - czerwono/żółty
3 - masa - brązowa/biały
4 - kierunkowskaz prawy - niebiesko/czerwony
5 - lampa tylna pozycyjna prawa - pomarańczowy
6 - światła stopu - fioletowy
7 - lampa tylna pozycyjna lewa - pomarańczowo/biały
8 - światło cofania - fioletowo/pomarańczowy
9 - doprowadzenie stałego "+" - czerwony
10 - przewód ładowania " +VE " ( akumulator w przyczepie ) - żółty
11 - masa do poz. 10 " +VE "- brązowo/biały
12 - wolny
13 - masa do poz. 9-12 - brązowy

@eclipse - dając przejściówkę brak tylko świateł cofania , lecz one będą świeciły normalnie na aucie.

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2023, 17:38   #22
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam gniazdo haka na 7 pin i chcę zmienić na 13 pin.
Jak masz fabryczny moduł to powinno się dać go przeprogramować na 13 pin (w mk1 się da), trzeba tylko uzupełnić wiązkę.

Ja zrobiłem tak że kupiłem gniazdo z kablami (najlepiej aby było w wiązce 12 przewodów, koszt na allegro 105 pln).
Poprowadziłem nowe kable w okolicę modułu haka i tam połączyłem z ori wiązką (7pin odciąłem) uzupełniając brakujące piny w oryginalnej wtyczce wchodzącej do modułu haka.
Potem szybka rekonfiguracja forscanem i wszystko działa jak należy.
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2023, 19:57   #23
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Cytat:
@eclipse - dając przejściówkę brak tylko świateł cofania , lecz one będą świeciły normalnie na aucie
A przy platformie wymaganie jest jasne, że ma dublować WSZYSTKIE światła samochodu. Więc jak platforma to tylko z gniazdem 13 PIN i wstecznym.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2024, 18:24   #24
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Z sąsiedniego wątku o bagaznikach na hak wynika, że na 4 rowery w tym elektryk, jeśli kasa nie jest kluczową zmienną, to trzeba brać:

1. Thule 929 (jeśli brak składania nie przeszkadza)
2. Thule 926 (jeśli ma być składany)
3. Atera Strada DL (jeśli nie chcemy Thule).

Czy są jeszcze inne (lepsze) opcje?
Chciałbym 1-2 razy w roku machnąć jakieś 1500km w jedną stronę z 4 rowerami na haku, w tym jednym elektrycznym, z pełnym kufrem do którego parę razy każdorazowo trzeba zajrzeć przez tylną klapę, przez Niemcy (gdzie bez rowerów lecę w porywach 160-170). Do tego kilka mniejszych wypraw, które dla wyboru bagażnika pewnie są znacznie mniej istotne.
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2024, 21:01   #25
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Nie mam na razie żadnego elektryka, jeżdżę z dwoma normalnymi góralami, jednym dziecięcym i chyba zaraz kupię drugiego 20" takiego samego dla młodszego syna. Myślę że z osprzętem który jeździł na rowerach to wychodzi jakieś 14+15+10+8 = 47 kg. Więc zgodnie ze specyfikacją bagażnika mam jeszcze 13 kg zapasu. Akurat mógłbym jeden zamienić na elektryka chyba.

Musisz sprawdzić:
1. Dopuszczalne obciążenie haka który posiadasz (niektóre mają 90 kg, niektóre 100 kg, ale widziałem i 80 kg),
2. Wybrać bagażnik, który ma maksymalny dopuszczalny przez producenta udźwig (mój 60 kg i to chyba był standard, przynajmniej w 2021),
3. Zsumować masę bagażnika i jego dopuszczalny załadunek i zobaczyć czy hak "wytrzyma".

Wiadomo, na to wszystko producenci nałożyli swoje współczynniki bezpieczeństwa więc pewnie wytrzyma i dwa razy tyle przy 200 km/h, ale... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja jechałem maks 150, rodzina 2+2, namioty, przyczepki, wyposażenie wakacyjne na 2 tygodnie, nawet stojak rowerowy serwisowy. Samochód przy tym wszystkim siada, bagażnik też. Jeździłem po dziurach w lesie i przytarłem tylko raz przy wjeżdżaniu do garażu podziemnego w bloku. Raczej nie masz się czego bać. Od 2021 zrobiłem najdłuższą trasę 500 km w ten sposób, ale co to za różnica 500 km, czy 1500? Do tego prawie co weekend w sezonie od 15 do 200 km.

Na co warto według mnie zwrócić uwagę, to fakt, że opuszczenie takiego załadowanego bagażnika, żeby dostać się do kufra i potem podniesienie tego wcale nie jest takie łatwe. Szczególnie parę razy pod rząd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy takiej konstrukcji jak mój Aguri Acrive Bike 4 kiedy ostatni rower, teoretycznie najlżejszy i najdelikatniejszy, jest przyczepiony do przedostatniego, to jak złapiesz za ramę i zaczniesz pchać z powrotem to można uszkodzić rower jak sądzę. Dlatego trzeba dobrze rozkładać siły np pchając za zamek ostatniego uchwytu, albo ramę roweru najbliżej klapy jeśli sięgasz.

Była jakaś konstrukcja, która opuszczała się na zasadzie takich szyn zaokrąglonych, to jeździło. Było to dużo droższe niż Thule i chyba wygodniejsze w podnoszeniu i opuszczaniu. To chyba była Atera Strada DL 3. Ale nie sprawdzałem z rowerami.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 10:04   #26
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

Hak to seryjny elektryczny rozkładaniec, wg instrukcji max nacisk to 90kg.
Ale po Twoim wpisie sprawdziłem jeszcze profilaktycznie wagę tego elektryka i tutaj spora niespodzianka - waży całe 34kg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co oznacza, że z miejsca odpada Thule 926 (tam max waga roweru to 25kg) i Strada DL (23,5kg).
Na placu boju zostają:
Thule 929
Atera Strada Sport,
Atera Evo 3+1
które dźwigną do 30kg na rower. Co i tak oznacza, że przekroczę limit na sztukę. No i raczej max 3 rowery, a i to na styk.
Czyli czwarty do bagażnika albo na dach, ale kiszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bombonik ; 23-01-2024 o 10:28
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2024, 10:40   #27
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik rowerowy na hak demontowalny

A ile waży bateria? Jeśli martwisz się o wagę, to może ją wyjąć i wozić w środku? Nigdy nie miałem czegoś takiego w rękach więc nie wiem czy to coś zmienia i ile jest z tym roboty. Obawiam się, że z wagą może być problem. Bagażniki chyba zawsze są na max 60 kg. Pewnie dlatego że standardowo haki mają obciążenie 90 kg (westfalia i boasl ma 100 kg), bagażnik to 20 kg albo lepiej i z rowerami zbliżamy się do granicy.

Pisałem już o tym kiedyś, że nie wiem czy bym się kolejny raz zdecydował na taką konstrukcję jak mam obecnie. Chodzi o to, że ustawienie rowerów musi być bardzo precyzyjne i dopasowane. To taki tetris. Przy czterech uchwyty muszą przykładowo przejść przez środek innego roweru. Miejsca na szerokość roweru jest bardzo mało. My z żoną mamy rowery w tym samym wymiarze i ustawione na tę samą wysokość. W efekcie haczyły nam się kierownice o siodełka. Najpierw obniżałem albo przekręcałem siodełka na bok, ale musiałem odkręcać błotniki. Teraz wyciągam siodełka z błotnikami, owijam workiem na śmieci i rzucam do bagażnika. Pedały też musisz ustawiać precyzyjnie. Generalnie tylko na reklamach wyjeżdżają z lasu hop rowery na górę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z elektrykiem może być jeszcze gorzej ze względu na fikuśne ramy. Nie wiem czy są też szersze. Pewnie zależy jaki elektryk. Przykładowo widziałem modele Kross-a z zintegrowanym bagażnikiem. Gdy zamontowałem na jeden z rowerów bagażnik to musiałem paskiem napinającym odciągnąć przednie koło drugiego roweru żeby w niego nie tłukło. Podobnie kiedyś nie zauważyłem że hak od przyczepki rowerowej wrzyna się w przedni widelec żony (auć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Rozwiązaniem tych problemów i mocowania elektryka może być konstrukcja jak Inter Pack New Spider. Taki pręt po środku wydaje się wytrzymalszy niż w klasycznych platformach. Widziałem też ludzi którzy wiązali do takich konstrukcji dodatkowo rowery pasami. Minusem Spidera na pewno jest mocowanie na kulę - strasznie niewygodne. Rozmawiałem kiedyś z jakimś sprzedawcą takich sprzętów na kempingu i powiedział mi że, zrezygnował z takiej oferty ze względu właśnie na brak wygody.

Najlepiej by było załadować się z rowerami i podjechać do jakiegoś sprzedawcy. I przymierzyć. Tylko kto Ci pozwoli, chyba, że będą mieli na wystawie do czegoś przymocowany. Ja miałem nawet problem ze sprawdzeniem czy klapa się otwiera, bo w jednym sklepie twierdzili że w S-Max mk1 zahaczy. Okazało się że nie, ale dopiero w drugim sklepie gość mi go rozpakował i zamontował.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.