Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2008, 07:03   #21
Andys
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

Ja znalazłem swojego mondka na mobile.de
Zadzwoniłem, dopytałem się co i jak z autem i ile ew. by zszedł z ceną.
Potem zarezerwowałem autko i tyle.
Na drugi dzień po odbiór do Berlina. Właścicielem był komis prowadzony przez turka.
Trochę facet marudził ale w końcu jeszcze zszedł troszke z ceny. I był na tyle wporzo, że sam pojechał do urzędu i mi załatwił wszystkie formalności, nawet tablice przykręcił :fcp2

Andys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2008, 22:04   #22
blaupl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Model: MK3
Silnik: 1,8 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

Jesli szukasz auta w dobrej cenie i bez przekretow to omijaj oferty handlarzy!!!!
Mieszkam pare lat w Niemczech i pomagalem kilka aut kupic wiec troche sie orietuje .
Jesli ktos odradza kupowanie - omijanie ofert prywatnych to moge powiedziec ze brednie pisze i pewnie sam handluje autami ktore kupuje od osob prywatnych.
Kazda osoba prywatna sprzedajaca auto przez rok odpowida za ukryte wady auta , czyli kupisz auto i siadzie silnik lub stwierdzisz ze byl krecony licznik to mozesz dochodzic swoich praw - np.zadac zwrotu kasy. Dlatego tez wielu niemcow majacych auta z problemami/ po przejsciach woli sprzedac auto handlarzowi i pozbyc sie problemu.
znam tu kilku polakow mieszkajacych w niemczech ktorzy kupuja tu auta po ciezkich wypadkach - wioza je do polski tam remontuja i ponownie sprzedaja je na terenie niemiec oczywiscie jako bez wypadkowe - jak sie gosc skapnie to moze sprawa w sadzie - interes sie kreci!!!
Swoje ostatnie auto znalazlem na scoutcie - od pierwszego wlasciciela - dziadka -mam wszystkie rachunki z przegladow itd. i cena tez dobra a auto jescze lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli ktos chce sprzedac auto - osoba prywatna - to po co ma placic za ogloszenie na mobile jak moze dac za friko na scotcie.(chyba ze chce szybko sprzedac to da na obu)
Co do okreslenia wartosci auta to polecam
[link=]http://www.dat.de/fzgwerte/index.php?action=fzgsearch&sid=D2FA091D76794695225 A38B2EC455F14&stamp=1202764734[/link]
[link=]http://www.schwacke.de/[/link] lub na stronie ADAC mozna znalezc cene auta w sprzedazy (chyba dostepne tylko dla klientow ADAC)(na wczesniejszych stronach mozna okreslic rzeczywista wartosc auta jaka max. dostanie wlasciciel auta od handlarza!!!!) i tak naprzyklad za Mondeo III z 12.2003
od dziadka wytargowlem z 9300 na 8600 a za ten sam model w salonie forda (bez autoklimy, przeciwmgielnych,radia cd, kol letnich na alu.,haka,podgrzewanych foteli ,pelnej elektryki,itp i z 2 reki) wytargowalem z 9500 na 9000. - wartosc wg. ADAC 9200 (tego slabszego modelu)
Dodam tylko ze handlerze czesto podaja w ogloszeniu ze auto jest na export - czyli bez jakiej kolwiek gwarancji/odpowiedzialnosci - radze omijac!!!!
Jezeli szukasz auta dla siebie i rodziny - w dobrym stanie - omijaj handlarzy (polakow,turkow,niemcow,ruskich itp) - chyba ze jakis autoryzowny salon samochodowy i uwazaj bo wielu handlarzy podaje ze auto sprzedaje osoba pryw. a naprawde handlarz.
(ja szukam tylko od osob fizycznych ktore sa wlascicielem auta/sa wpisani w dowodzie wozu - bez posrednikow,handlarzy itp)
Dodam ze wystarczy tylko gdzies zaparkowac auto w Niemczech a za chwile znajdujesz wizytowki o tresci - kupie kazde auto przebieg, stan techniczny niewazne - kazda gazeta jest pelna takich ogloszeni i nie oglaszaja sie prywatne osoby tylko handlarze.
Przed 3 laty znajomy kupil auto od handlarza - jakis marokaniec z polakiem - omega 10 letnia - przebieg tylko 150tkm - jak sie okazalo pod siedzeniem zostawili ksiazke serwisowa i auto po 3 latach mialo juz 120tkm. Tylko po grozbie przyjazdu z policja zwrocili kase.
Szukasz auta - moge pomoc
blaupl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 17:40   #23
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

blaupl, to przykre ze masz takie zdanie o sprzedawcach w Niemczzech....
wg ciebie nawet dealer sprzedajacy auto używane to handlarz..... mierzysz wszystkich jedną miarką
ja w zeszłym roku sprowadziłem pod zamówienie ok 50 aut ... żadne z nich nie bylo z jakiegoś "komisu" typu płot z siatki, błotnisto zwirowe podloze auta róznej nacji i stanu.....
osobiscie oferuje auta z salonów samochodowych oraz takich miejsc jak to gdzie sam dla siebie auto kupowałem - tzw Autohausy.... zarówno jedne jak i drugie oferujągwarancję i/lub inspekcje kontrolną auta (do wgladu przed zakupem)
niestety to zasobnosc portfela Klienta decyduje o tym czy zdecyduje sie kupić pewne auto za troche wiecej czy niestety z takich "komisów"

jeżeli ktos ma zamiar kupic mondeo to zapraszam na PW lub jeszcze lepiej na maila
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 18:55   #24
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

kazdy wie jak sie powinno kupowac auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i miejsce gdzie auto stoi tez ma swoje znaczenie..
ale byla poruszona jeszcze kwestia ubepieczenia w niemczech - to jesli chodzi o import do polski nie ma wiekszego znaczenia, bo sie kupuje zeby wywiezc. Natomiast gdy sie mieszka w DE to juz ma znaczenie - podobnie jest jak w polsce - od osoby prywatnej nie ma mozliwosci pozniejszej reklamacji, natomiast jak sie kupuje od handlarza to gwarancja musi byc - i jesli nei jest to nowe auto z gwarancja dealerska to otrzymuje sie osobna gwarancje na rok z ogramiczeniami co do przebiegu. jest to obowiazkowe a firmy wykupuje pakiet ubezpieczeniowy. druga rzecz to sie warto dopytac, zadac aktualnych przegladow HU/AU (koszt takiego przegladu w DE to ok 90EUR) i bez niego nie mozna zarejestrowac auta w DE. dlatego czesc aut ma ogloszenia typu "tylko na export" - co oznacza ze jest problem z przejsciem badan a to oznacza czesto duze wydatki przy naprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wracajac do tego ubezpieczenia - jestem tego dobrym przykladem. wizyta nieplanowa w polsce w serwisie z wydatkiem 1000 zloty (pekniety pasek + napinacz paska) skonczyla sie zwrotem pieniedzy przez sprzedajacego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam i zycze udanych lowow w DE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 21:49   #25
emge74
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2006
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo [Mk2]
Silnik: 2,5L V6 / STAG300 LPG
Rocznik: 1997
Postów: 167
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

ja z kolei bardzo polecam oba serwisy
sam swoje auto kupiłem dzięki ogłoszeniu w autoscout24

(uwagę, że auto kupuje się osobiście sobie daruje - bo to oczywiste)

co ważne to być "na czasie" ze swoim "zapytaniem"
i wiedzieć które oferty są aktualne i które przede wszystkim są NOWE

świetnym rozwiązaniem jest zawężanie "odpowiedzi" serwisów do regionu
po kodzie pocztowym - to ułatwia sprawę kiedy wiemy
w który rejon np Niemiec się wybieramy.

moje doświadczenie - zebrałem około siedmiu "świeżych" ofert
i poszukiwania rozpocząłem następnego dnia
pierwsze dwie uciekły - trzecia trafiona - i do dzisiaj sobie chwalę że tak wyszło
emge74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 22:22   #26
krzysztof1975
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2008
Postów: 75
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

hej
jak nie masz swojego miejsca to lepiej w ciemno się nie pchać
pojedziesz na miejsce i może się okazać że zdjęcia które oglądałeś nie przedstawiają auta przed którym stoisz
tak niestety tam bywa
no ale jak pojedziesz z kimś kto jeżdzi do niemiec od lat to jest szansa na zakup ładnego autka
Pozdrawiam
krzysztof1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 22:22   #27
blaupl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Model: MK3
Silnik: 1,8 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

kupujac w niemczech od osoby prywatnej nie masz gwarancji ale sprzedajacy odpowiada za ukryte w czasie sprzedarzy wady auta (przekrecony licznik, uszkodzenia,wypadki) a to mi sie wydaje najwazniejsze - aby wiedziec co sie kupuje. A co daje gwarancja ktora mozna wykupic za jakies 100-200E - czy ktos czytal umowe takiego ubezpieczenia? za co odpowiada ubezpieczalnia?

A co do tych SALONOW - samochodowych autohausy czy jak to zwal - nie pisalem o jakims placu z kilkoma autami w rocznikach tylko do 1995 - tylko takze o takich gdzie stoja nowe bmw,audi,vw (np.2w1) - a nawet w niemieckiej telewizji kiedys widzialem program w ktorym pokazywali jak autoryzowany dealer renault kupil od goscia auto w rozliczeniu przy kupnie nowego clio - a jego autko odmlodzone o jakies 80tkm sprzedal z gwarancja dalej - i silnik nowemu klientowi padl.
Co mi po gwarancji jezeli chce kupic auto z malym przebiegiem np. 70tkm i za takie auto place - a otrzymuje auto o przebiegu 170tkm (to gwarancja moze sie przydac - ale dlaczego mam placic jak za auto z przebiegiem 70tkm)

A centralach ADAC ktore znajduja sie w wiekszych miastach mozna przeprowdzic dokladna kontrole/ocene stanu tech. auta pod katem kupna/sprzedarzy ADAC-Gebrauchtwagenuntersuchung (nie mylic z badaniem technicznym gdzie sprawdzaja hamulce,spaliny,swiatla i apteczke - a i tak tuv mozna zalatwic tak jak w Polsce - po znajomosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
[link=]http://www.adac.de/Auto_Motorrad/Reparatur_Pflege/Pruefzentren/default.asp?ComponentID=33214&SourcePageID=121494[/link]

Pozdrawiam
blaupl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2008, 22:27   #28
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

dokladnie, malo kto zdaje sobie sprawe ze i w DE mozna sporo rzeczy zalatwic na lewo...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 20:15   #29
norekxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Skąd: okolice Sanoka
Postów: 8
Domyślnie Re: Mobile.de, Autoscout24.de

Ja swoje auto kupiłem też w niemczech,ale znalezienie zajęło mi (w większości bratu i szwagrowi) sześć dni.
Za tanie to ono nie było chociaż teraz nie żałuję, może dla tego że kupiłem go w salonie forda i było po przeglądzie i wymianie tarcz hamulcowych i klocków z przodu.
Ze sprzedawcą żadnych problemów nie było,bez problemu pożyczył nam swoich tablic na dojazd pod ten ich "wydział komunikacji" i pomógł pozałatwiać dokumenty w niecałą godzinę bo miał tam spore znajomości!!
Gosciu był OK :fcp7

Pozdrawiam :fcp29
norekxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.