Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2008, 21:41   #1
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum. Dziwnie się czuję, bo bo pisuję na innych forach (o zupełnie innej tematyce) czując się tam swobodnie, ale pisząc tu po raz pierwszy czuję się nieco niepewnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od roku 2003 jeżdżę Focusem 1,6 kombi. Obecnie ma przebieg 173.000km. Od dłuższego czasu na obniżenie komfortu jazdy ma wpływ dziwny objaw lekkiej "trzęsiawki" na biegu jałowym, szczególnie przy obciążeniu silnika włączoną klimą. To bardzo denerwujące, szczególnie, że nikt nie potrafi mi jednoznacznie odpowiedzieć co jest tego przyczyną, ale podejrzenia padają w stronę silniczka krokowego regulującego niskie obroty. Czy ktoś już miał taki problem? Ostatnio jechałem bardzo podobnym modelem znajomego i nie wyczułem takiego spadku mocy i uczucia "trzęsiawki" auta. Dodatkowo, autko wydaje się być głośne, szczególnie właśnie na biegu jałowym.

Odważyłem się dziś napisać, bo po dzisiejszych oględzinach komory silnika zauważyłem, że gumowa rurka idąca z górnej części skrzyni zaworów która powinna wchodzić w otwór w dolnej części obudowy filtra powietrza wypadła z niej i zwisała luźno. Wcisnąłem ją z powrotem, ale nie miałem okazji sprawdzić w trasie czy to coś dało. Czy wiecie od czego jest ta rurka?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że jasno opisałem problem. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Marcin - Poznań

polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 07:56   #2
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Nikt nie odpisał, a i ja nie monitowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poszperałem w wątkach archiwalnych i bieżących w poszukiwaniu podobnych objawów i faktycznie, sporo tego jest. Na pierwszy ogień poszły świece i kable WN. Podobno jedna (4) świeca była zaolejona. Po wymianie autko wyraźnie nabrało mocy i śmiga, natomiast nadal utrzymuje się lekkie drżenie nadwozia na wolnych obrotach. Następna w kolejce jest do sprawdzenia poduszka skrzyni biegów - podobno w Focusie jest zabudowana i trzeba nieco rozgrzebać żeby ją dokładnie sprawdzić.

Za świece i kable z robocizną dałem 327 PLN.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2008, 11:11   #3
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Jestem po kolejnych zabiegach - pasek i napinacz rozrządu (okazało się, że nie był zmieniany od nowości) i jakaś plecionka w tłumiku była oderwana. Niestety drży lekko nadal, choć nie jest to już tak uciążliwe.

PYTANIE: czy ktoś ma doświadczenie z poduszkami silnika i pod skrzynią biegów - sprawdzali mi w warsztacie i podobno poduszki nie są uszkodzone, natomiast możliwe, że stwardniały - czy to możliwe? Czy żeby sprawdzić poduszkę pod skrzynią biegów trzeba jakoś ją wymontować?

Pozdrawiam.
M.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2008, 20:34   #4
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Jestem już po.
Ostatecznym rozwiązaniem problemu drgań okazała się wymiana tylnej poduszki skrzyni/silnika. Gumowa masa tłumiąca drgania była już twarda i praktycznie bez tłumienia przenosiła drgania na nadwozie.

Teraz, nawet po włączeniu klimy na max i grzania szyby autko nie drży i trzeba się wsłuchać żeby stwierdzić, że silnik jest włączony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 08:50   #5
chojny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Chyba mam podobne objawy w swojej foce.

Na jałowym (2/3 tys obrotów) odczuwam cykliczne drgania. Wcześniej tego nie miałem. Są dosyć głośne i odczuwam je na kierownicy. Trwają ok. 2 sekund i powtarzają się co 2-3 sekundy, takie falowanie. Wskazówka obrotów nie faluje albo faluje bardzo delikatnie. Podczas drgań podświetlenie pulpitu lekko przygasa.

Poza tym, podczas jazdy silnik wydaje mi się znacznie głośniejszy, szczególnie na wyższych obrotach. Sprawdzałem układ wydechowy i poza typowym zużyciem eksploatacyjnym, niczego innego nie wykryto.

Ty też tak miałeś?

Dodam, że moja foka (1.6 zetec, 2002) ma 130tys przebiegu i nie wymieniałem w niej jeszcze rozrządu. Może to rozrząd szaleje? W ASO sugerowali, żeby wymienić przy 140-150 tys, ale chyba dla świętego spokoju zrobię to wcześniej.

Ta tylna poduszka jest widoczna bezpośrednio czy trzeba coś poodkręcać?

Z góry dzięki za pomoc
chojny
chojny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 12:55   #6
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Cześć,
jak Ci faluje to najpierw odepnij i odkręć krokowca i włóż do benzyny ekstrakcyjnej na jakiś czas (nie zamaczaj kostki elektrycznej).

Co do poduchy to widać ją od góry jak się mocno pochylisz za silnik, ale najlepiej ją widać od spodu - dostęp jest łatwy, aczkolwiek jej odkręcenie może być ciężkie.

Rozrząd polecam zrobić. Ja wymieniałem jak miałem nakulane ponad 170k km, ale to przez nieuwagę tak późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 23:51   #7
matmario
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: Focus mk 1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

Ja mam pytanie czy na komputerze jak dacie chwilowe spalanie podczas gdy samochoi jest na luzie to skacza wam te wskazania? Bo w foce zaaobserwowałem że wachaja sie od 0.5 potem 0.7 i 0.9 i znow 0.5 .... i tak w kółko! Macie też taki objaw? Czy to może całkiem coś innego?
matmario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 16:41   #8
chojny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Re: Jałowy bieg - głośna praca i drgania

matmario, dokładnie tak samo jest u mnie. U mnie też spalanie skacze pomiędzy wartościami 0.5, 0.7 i 0.9. Wcześniej (jak nie było tych 'drgawek') to cały czas było 0.7, oczywiście po nagrzaniu się.

Przy zimnym silniku, z racji wyższych obrotów, nie odczuwam żadnych drgań.

W sobotę będę wymieniał rozrząd i od razu dopytam się o te drgania i falowanie.

Bardzo możliwe, że to wina krokowca, tak jak polaris poradził, ale zobaczę czy po wymianie rozrządu coś się zmieni.

Pozdrawiam, już w 2009 rokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
chojny
chojny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.