Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2013, 09:53   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

Wykręcać świece po kolei, to tak, ale fajki świec ??

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 10:10   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

no, zeby zapłonu nie było na danym cylindrze, jak nie bedzie pracował pod obciazeniem to panewka nie bedzie stukać
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 10:12   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

Ale sprężanie jest i to jakie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 04:29   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

i co z tego że jest sprężanie?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 07:54   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

To znaczy jak jest wykręcona świeca, tłok nie ma oporu porusza sie swobodnie nie ma dużego nacisku na wał, panewka wtedy nie stuka. Jak świeca wkręcona fajka zdjęta jest duży opór na tłok i paneka wyrobiona wtedy stuka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 12:28   #16
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

proces sprezania przebiega płynnie i zadko sie zdarza zeby mimo to stukało, szybszy test jest z fajkami, jak nie pomoze mozna probowac ze swiecami
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2013, 18:38   #17
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

Wracam po chwilowej nieobecności ale właśnie bujałem się troszkę z autem.

Więc po kolei:
– miska raczej nie została wgnieciona bo żadnego urazu mech nie było, stało się tak na trasie

– paska nie zdejmowałem i prób ze świecami też nie robiłem, nie zdążyłem bo oddałem do serwisu (innego) i co ciekawsze tam stwierdzili że jednak nie panewki (raczej nie panewki) bo dźwięk jest od góry a nie od dołu. Myślałem że może zapiekł się hydrauliczny popychacz zaworowy też sprawdzili i na koniec stwierdzili że jednak najprawdopodobniej hałasuje ukł zmiennych faz rozrządu ( do wymiany dwa koła) zamówione i czekam, ale do końca chyba też nie są pewni. Pytałem czy to na pewno to stwierdzili że raczej tak bo na górze nic innego a pyzatym ciężko im zobaczyć coś innego ponieważ silnik jest rozebrany .
Faktycznie patrzyłem na youtube i ukł zmiennych faz wydaje taki niejednostajny dźwięk a u mnie jest równiutko jak w zegarku.

– smarowanie było jak najbardziej odpowiednie, auto 10 tyś po serwisie i przy trasie autostradowej było ¾ oleju po trasie też mniej więcej podobnie, no może 1/2 .

Pytanie jeśli koło zmiennych jest ok. zmienią i dalej będzie cykać to co robić, kasę wezmą za nowe czy jak ?

Dzięki chłopaki za dotychczasowe rady, a na bieżąco dam znać co było.
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 09:34   #18
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ?

Cykanie może ucichnie, portel będzie lżejszy, a pukanie jak było, tak będzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 21:39   #19
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czy to PANEWKI ? już wyjaśnione

Witam ponownie po dłuższej nieobecności.
W związku że ja podobnie jak i forumowicze zastanawialiśmy się nad tymi panewkami czy może nie panewkami ale na pewno niepokojącymi odgłosami.

Odpowiadam bo były zapytania co i jak.

Okazało się po wizycie w innym serwisie że faktycznie porozbierali, najpierw sądzili że zmienne fazy, wymienili, stukało dalej i stwierdzili że faktycznie panewki. Co ciekawsze te silniki rzekomo nie mają panewek tylko jest korba na wale ponoć idealnie spasowana (nie wiem nie widziałem powtarzam).
Wymieniony CAŁY SILNIK w ramach gwarancji przedłużonej, więc opłaca się serwisować i przedłużać gwar. dobra opcja.
Co ciekawsze wcześniejszy inny serwis stwierdził że jeśli wyciągną silnik a będize że z mojej winy uszkodzenie to ja pokrywam, a później zaczęli coś kombinować że nawet gwarancja to niby klient płaci jakąś część.
W tym serwisie też miałem trochę stresa bo nie do końca było wiadomo czy zrobią czy nie i za ile.
Ale docelowy serwis w którym przebiegała naprawa twierdzi że takich rzeczy się nie wymienia tylko kompletne silniki ponieważ silnik też jest częścią eksploatacyjną. Fakt że trzeba było troszkę poczekać bo silnik sciągany z niemiec. No i oczywiście rzeczoznawca fordowski musiał potwierdzić czy faktycznie nadaje się to do wymiany w ramach gwar. Teraz nóweczka smiga, na początku delikatniej wedle ich zaleceń żeby się ułożył czy coś takiego.
Troszkę słabo że przy małym przebiegu 70 tys tak się stało, ale grunt że jest ok.

Dzięki wszystkim za rady i pzdr.

Bump: już wyjaśnione
nie wiem jak zmienić temat
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 21:45   #20
mkre5
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2008
Model: MK 3
Silnik: duratec 1,8PB
Rocznik: 01
Postów: 119
Domyślnie wymieniony silnik po stukających panewkach

Witam ponownie
nie wiem jak zmienić temat (o ile się da) więc chciałem tylko poinformować zainteresowanych że poniższy post mowi o sytuacji z problemem z panewkami i wymianą silnika w serwisie w ramach gwarancji.
mkre5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.