Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2015, 09:04   #411
piohal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2006
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1600
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Mój EB 150 w Grand c Maxie w Warszawie, pali obecnie ok. 10 l/100 km (komputer pokazuje 9,3, ale przekłamanie jest rzędu 0,5 l /100 km). Jazda spokojna, zmiany biegów wg wskazań Ford Eco mode. I mam 5/6 listków za zmianę biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

piohal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2015, 09:22   #412
ferdek40
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Witam przymierzam sie do kupna nowego focusa kombi w wersji titanum lecz zastanawiam sie nad wyborem silnika który będzie w miare palil no i wiadomo żeby jakos jezdzil. Raczej kieruje sie w stosunku do benzyny. Czekam na pomoc w wyborze. Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 22:00   #413
NX-A
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5 T5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Paliwa premium to nie tylko teoretycznie większa moc, bo tej nie odczujecie praktycznie w żadnym przypadku. 4% max można wyciągnąć, a i to niejednokrotnie jest tylko życzeniem producenta paliwa. Nie spodziewajcie się więc efektu nitro. Poza tym, jak widziałem test na youtube, to uzyskują jedynie ok. 6% większe ciśnienie w cylindrze, co nie znaczy, że jest to adekwatny wzrost mocy, bo po drodze jest masa punktów straty mocy, zanim finalnie trafi przez koło na podłoże. Zapraszam do obejrzenia testu (dalej jest test na przyrządach): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie ma co się oszukiwać - jeśli jest to np. 4% mocy w 240-konnym motorze, nie ma szans, żebyście zauważalnie wyczuli te 9,6KM więcej.

Dla mnie paliwa premium to nie tyle dodatkowa moc, bo ja u siebie tego nie odczuwam, a mam nominalnie 220KM, a dodatki uszlachetniające, których to w standardowym paliwie nie znajdziecie. Głównie są to dodatki czyszczące i zmniejszające współczynnik tarcia w cylindrze. Przez to również pompy i wtryskiwacze są czystsze i lepiej smarowane. Nie dotyczy to oczywiście standardowego paliwa Pb98, bo nie jest to paliwo premium, a jedynie standard o wyższej liczbie oktanowej. To, co zauważyłem u siebie podczas moich wiele razy powtarzanych testów, to silnik na paliwie Ultimate 102 pracuje spokojniej na wolnych obrotach. To jeden z czterech efektów, jakie zauważyłem. Drugi to niestety wzrost, a nie spadek spalania paliwa premium. Trzeci zauważony efekt, to nie tyle zwiększona moc, co szybsza reakcja silnika na dodawanie gazu. Na Ultimate 102 po wciśnieciu gazu auto od razu reaguje; na Pb95 jakby reaguje z lekkim opóźnieniem. Czwarty efekt odczuwalny jest pod górkę - auto łatwiej trzyma zadaną prędkość. Powtarzam jednak, że przy przyspieszaniu nie odczułem sensownych różnic.

Co ciekawe zalety przyjemniejszej pracy silnika na paliwie premium zauważyłem nie po zatankowaniu pełnego zbiornika Ultimate 102, a na odwrót - po długim tankowaniu Ultimate, zalałem prawie pusty zbiornik właśnie zwykłą dziewięćdziesiątką piątką. Kolejne dni obserwacji rozwiały moje wątpliwości. Teraz ponownie testuję temat w drugą stronę - oswajam swoje zmysły z mniej spokojnym silnikiem i później zaleję kilka razy Ultimate 102 i sprawdzę jaki będzie efekt. Ogólnie wiem czego się spodziewać, bo taki test przeprowadzam co jakiś czas z paliwami Pb95 różnych producentów. Teraz mam w zbiorniku Agipa i chyba gorzej, niż on i Łukoil nie było. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Łukoil pobił też kiedyś mój rekord spalania na trasie - 14,5l/100km przy przeleceniu trasy z prędkością docelową 200km/h. Tankowanie na Totalu, reset kompa i spalanie spadło o 2 litry.

Dla jasności - ani ja ani nikt z mojej rodziny i znajomych nie posiada rafinerii, nie posiada stacji paliw, nie handluje paliwami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby mi nikt nie zarzucał, że kogoś namawiam do paliw premium. Notuję tylko swoje spostrzeżenia.

W sprawie spalania zapraszam na bardzo fajny portal: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ludzie wpisują tam realne tankowania i przejechane km, a nie chwalą się pobożnymi życzeniami i nie koją kompleksu spalania swojego auta (nikogo z wypowiadających się w tym temacie nie mam na myśli, żeby nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Zwracajcie tylko uwagę kto gdzie jeździł, bo niektórzy mają mega niskie spalania, a jeżdżą gdzieś na krajówkach po 90km/h; inni natomiast jeżdżą masę po mieście i spalania im wychodzą brutalnie wysokie. Użytkowników tam nie brakuje, a portal jest o niebo lepszy, niż popularne polskie portale o tego typu tematyce.

Ostatnio edytowane przez NX-A ; 13-04-2015 o 22:07
NX-A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2015, 20:48   #414
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

NX-A: dzieki za obserwacje. Pokrywaja sie z moimi (95 vs 9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jezdze na 98 - najczesciej Orlen, czasem Lotos Dynamic - co ciekawe sa miedzy nimi roznice - Dynamic slabszy przy wysokich obrotach ale lepszy od dolu, Verva lepsza przy wysokich obrotach. Tankujac raz Shell Racing 100+ zauwazylem ze o ile w gornym zakresie obrotow zrobilo sie lepiej z rekcja na gaz, to przy obrotach bardzo niskich (mam PS wiec rusza z bardzo niskich I stara sie jezdzic na bardzio niskich obrotach) zrobilo sie wrecz slabo.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 16:58   #415
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Moim ulubionym paliwem subiektywnie dla Ecoboosta jest BP Ultimate 98 ( w Polsce nie ma 102) po wielu testach i zatankowaniu po kilka zbiorników różnych paliw, ale wiem też że swoją rolę i to całkiem sporą grają warunki atmosferyczne w tym wszystkim. 10 kucy powinno być wyczuwalne na v. max - typu 3 - 5 km/h więcej w sprzyjających warunkach, a w samej jeździe to oczywiście mizernie.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-04-2015 o 17:06
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 17:40   #416
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Ja leję 95 z Auchan i Foka zapitala aż miło... Szkoda kasy na paliwo premium czy 98.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 17:52   #417
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Nie byłbym tego taki pewny w 100 % ze względu na jak napisano powyżej: "dodatki czyszczące i zmniejszające współczynnik tarcia w cylindrze. Przez to również pompy i wtryskiwacze są czystsze i lepiej smarowane". NX-A ma ogólnie trafne spostrzeżenia, spójne z moimi, choć może i po części subiektywne.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 17:53   #418
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja leję 95 z Auchan i Foka zapitala aż miło... Szkoda kasy na paliwo premium czy 98.
Święta prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 09:29   #419
eler1
ford::beginner
 
Avatar eler1
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Mój S-MAX 1,6 - według kompa pali ok.9,3l średnio jazda 66% na zimnym silniku
w realu około 10L jazda mieszana miasto i małe trasy oczywiście nie jazda 90km tylko 120-130km/h, Na samej trasie miałem ok 8l z boksem w zimę ale jazda bez szaleństw.
Tankuje przeważnie 98 , ale czasem mieszam z 95.
eler1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 21:19   #420
NX-A
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2011
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5 T5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Wiecie, zależy kto czego oczekuje. Ja osobiście jestem przewrażliwiony na punkcie pracy auta i przez to leję lepszą benzynę. Zauważam różnicę i w moim mniemaniu warto za nią dopłacić. Poza tym mam też nadzieję, że wpływa to również na trwałość pewnych elementów. Podam zabawny przykład - pralka prać pierze, ale jak używasz Calgonu, to popierze dłużej, choć gołym okiem nie zauważysz zalet w ciągu np. 50 prań. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dopiero po kilkuset można zacząć coś zauważać.

Co do paliwa z Auchan, to nie mogę powiedzieć złego słowa. Nigdy nie miałem problemów, jak tankowałem u nich gaz do mojego starego potaksówkowego W124. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za to na BP zawsze coś miałem przepały 2-3l... LPG mieli tam słabe jakieś 6 lat temu.

P.S.
Na aralowskim Ultimate 102 udało mi się wykręcić 255km/h na liczniku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na Pb95 niestety tylko 245km/h i nie chce iść dalej.

Ostatnio edytowane przez NX-A ; 01-05-2015 o 21:22
NX-A jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.