Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2008, 17:35   #1
janusz626gf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Transit Mk3 Camper 2.5TD mocno kopci

Witam forumowiczow...

Zakupiony ostatnio Transit Mk3 Camper 2.5 TD (chyba TDDI) 66 kW, podoba sie i spelnia nasze wymogi na wyjazdy wakacyjne (nawet zimowe) itd... jest tylko problem z sercem campera, strasznie kopci.
Rano na zimnym silniku kopci na silny niebieski kolor (i nie jest to para wodna), ale nie na wolnych obrotach tylko w przedziale 1000-2000 obr/min na wolnych obrotach okolo 600obr/min jest ok.
Odpala prawie na dotyk albo ze dwa razy obróci i jest ok, silnik chodzi chyba rowno obr na "ssaniu" okolo 600-700
...ale jak tylko delikatnie szybko wcisne pedalu gazu (tak ze nawet nie widac ze obroty sie podniosly) silnik gasnie i tak caly czas, mija mu dopiero po kilku minutach az zlapie temp.
...a jak wcisne mocniej tak ze widac wieksze obroty to wtedy jest ok, obroty spadna do tych okolo 600-700 i jest ok.
Nastepna sprawa to taka ze przy obrotach 1000-2000 (bez roznicy czy na luzie czy podczas jazdy) mocno kopci na niebiesko i smierdzi ni to ropą ni to olejem z wydechu, normalnie zaslona dymna z tylu az wstyd wyjechac na droge. Po okolo 15 min jazdy albo 25 min jak sobie pochodzi na luzie, to przechodzi mu i jest ok.

Dodam ze na liczniku ma dopiero 100k, nie zostaly jeszcze wymienione plyny ani filtry, bo sie papiery tlumacza z francuskiego. Nie wiem kiedy i jakie sa terminy przegladow lub wymiany rozrzadu etc. ksiazki serwisowej nie prowadzono od 60k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na silniku widnieje napis: Dura Torq DI a na drzwiach kierowcy 125 T350
Zrobilem dwa filmiki na ktorym widac o co mi chodzi (dwa telefony krecily w tym samym czsie) prosze o pomoc, czytalem ze wtryski starczaja na 150k ze pompa na 300k itd... :fcp11

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT:
dodam ze srednie spalanie na dystansie 1000km przewaznie trasa wynioslo prawie 14litrow (czy to nie za duzo?), nie wspominajac ze podczas jazdy przy okolo 100km/h nie ma mowy o cichej jezdzie, tzn tak mocno silnik zaglusza cisze i spokoj w kabinie ze do porozumiewania sie potrzebny bedzie chyba INTERCOM :fcp2

Co do stanu plynow (olej, plyn chlodniczy) nie stwierdzilem jak narazie zadnych ubytkow, filtr powietrza jest czysty jakby go wczoraj wymienili, ogolnie stan silnika wizualnie wyglada na bardzo czysty zadnych wyciekow pocenia sie, no moze malutkie pocenie sie w okolicy gdzies przy pompie wtryskowej, ale dokladnie opisac nie jestem w stanie bo nie widac dokladnie.

janusz626gf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 10:51   #2
feliks
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: konin wlkp
Model: galaxy
Silnik: 2.8 204ps
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Re: Transit Mk3 Camper 2.5TD mocno kopci

a może coś ci sie do baku dostało ja benzynke tankowałem zawsze na bp i miałem głać w śodku baku trzeba przeczyśćić bag
feliks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 12:15   #3
janusz626gf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: Transit Mk3 Camper 2.5TD mocno kopci

Cytat:
Napisał feliks
a może coś ci sie do baku dostało ja benzynke tankowałem zawsze na bp i miałem głać w śodku baku trzeba przeczyśćić bag
...raczej chyba nie, poniewaz mija to kopcenie i reszta objawow jak sie silnik zagrzeje do normalnej temp pracy, ale nie dam glowy uciąć.. :fcp1

Jakie sa terminy wymiany plynow, rozrzadu etc. ??
janusz626gf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 20:02   #4
eler1
ford::beginner
 
Avatar eler1
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Re: Transit Mk3 Camper 2.5TD mocno kopci

ja bym stawiał na pompę lub wtryski lub sprawdzić luz zaworów ostatnio miałem podobny przypadek w lublinie kopcił dopuki się nie rozgrzał lał wtryskiwacz oraz zawór wydechowy się niedomykał i nie było sprężania i na moje oko on strasznie klekocze jak by się miał rozlecieć to trzeba jechać do dobrego pompiarza a co do reszty to chyba masz łańcuszek rozrządu więc do końca życia silnika a olej i przeglądy co 25tys.
eler1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 21:27   #5
janusz626gf
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: Transit Mk3 Camper 2.5TD mocno kopci

Wlasnie sie zastanawiam dlaczego tak klekocze, moze nawet nie klekocze tylko ledwo co zipie bo takiego halasu z uruchomionego silnika jeszcze w okolicy dawno nie bylo, nawet starszy brat Transit Mk1 2.4TD jest o wiele wiele cichszy, oczywiscie jak zlapie temperature jest o wiele ciszej i nie kopci ale odglos pracy silnika i tak niesie sie po horyzont.
Delikatne dotkniecie gazu powoduje zgasniecie silnika moze z powodu ukl. paliwowego pompa-wtrysk bo nie moze sie zatrzymac na wolnych obrotach(600-700) no albo braku odpowiedniego sprezania... ksiazka serwisowa przewiduje reg. zaworow ? tam sa wymienne platynowe plytki czy normalnie na szczelinomierz ?
Zawor upustowy nadmiaru cisnienienia w ukl. dolotowym czy w turbinie tzw. BLOW-OUT lub WASTEGATE...nie wiem jak sie nazywa w Fordzie mysle ze chyba dziala ok bo silnik ciagnie rowno jak sie rozgrzeje i nie kopci itd...
Co do lancucha rozrzadu to serwisowka nie nakazuje wymiany ?? jesli nie to jedna sprawa z glowy chociaz, az milo :fcp1
Trzeba jechac do pompiarza jakiegos podpytac sie co i jak, zmierzyc kompresje itd...bo jazda z tak glosnym silnikiem nie nalezy do lekkiej :fcp11
janusz626gf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.