Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2011, 22:58   #121
Google [Bot]
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: London
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

To i ja się wtrącę do tematu mój 130 konny pali ok. 5 litrów (realnie) na trasie (autostrady, przez Europę prędkość ok 120 km/h), w mieście (Londyn) spokojnie wciąga ponad 10 z naciskiem na ponad.Tankuję z reguły na shell'u choć i tu w Anglii nie ma to większego znaczenia,nauczony doświadczeniem i opiniami mechaników staram się tankować na stacjach które są relatywnie nowe.Zostawiam to bez komentarza do domysłu.
Będąc posiadaczem również Skody Octavii SDI Kombi z 2002 roku mogę porównać spalanie obu aut.Mondek w mieście zachowuje się jak benzyna,owszem ma moc i tą moc odczuwa mój portfel na stacji benzynowej.Octavia ze swym prostym silnikiem chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.Dość powiedzieć że w zeszłym roku ze względów tylko mnie znanych wybrałem się w podróż do Polski Octavką przeżyłem mały szok.Spalania nie opiszę bo nie chcę być "forumowym czarownikiem"
Reasumując:
Silniki CR są świetne na trasę ale w dużych miastach mają tendencję do "przepalania", (owszem ten wynik 10 litrów ma się nijak do 17 litrów w mieście jakie pochłaniał Cougar 2,5l którego już się pozbyłem)

Google [Bot] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 08:47   #122
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Tej zimy miałem parę problemów które chyba miały, a raczej na pewno miały, wpływ na spalanie. Nie mogłem zejść po mieście poniżej 11l. Natomiast na trasie 8l. W tamtym roku wyniki miałem o wiele leprze. Palił 9l. po mieście i 6,5 na trasie i to bez przymulania zbytniego. Teraz przyczyny.
Po pierwsze padł mi panel klimatyzatora. Panel wymieniony i trochę się poprawiło.
Potem zauważone spore spocenie na przewodzie intercoolera przy EGR'ze. Wymieniony. Niedawno całkowicie zerwało się połączenie gumowe filtra powietrza z turbiną. Zakupiono wymieniono. Tu różnica była kolosalna. Auto zaczęło spalać znacznie mniej. W tamtym tygodniu zrobiłem test przelewowy. wyniki to:
17,2 - 12,7 - 12,5 - 11,5. Jak widać pierwszy przekroczony o 1,1 ml. Wyjaśniało by to niewielkie klepanie przy około 1800 obrotach jak i sprężynkę, która się ostatnio zapaliła. Pojechałem do ASO na oględziny. Wynik to tylko wskazanie że mam panel klimy nie oryginalny :-) . Poza tym wsjo ok. Kazałem ponownie zakodować wszystkie wtryski. Panowie niezwykle uprzejmi powiedzieli że puki co to tego wtrysku co trochę leje nie ruszać. Po zakodowaniu auto dużo cichsze i przyjemnie pomrukujące.
Teraz wyniki. Spala na trasie 6,2 przy 130 km/h po mieście 7,5. Chyba więc wszystko wróciło do normy.
Po tym kodowaniu zrobię jeszcze na dniach test przelewowy żeby sprawdzić czy to coś dało.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 23:54   #123
Google [Bot]
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: London
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tej zimy miałem parę problemów które chyba miały, a raczej na pewno miały, wpływ na spalanie. Nie mogłem zejść po mieście poniżej 11l. Natomiast na trasie 8l. W tamtym roku wyniki miałem o wiele leprze. Palił 9l. po mieście i 6,5 na trasie i to bez przymulania zbytniego. Teraz przyczyny.
Po pierwsze padł mi panel klimatyzatora. Panel wymieniony i trochę się poprawiło.
Potem zauważone spore spocenie na przewodzie intercoolera przy EGR'ze. Wymieniony. Niedawno całkowicie zerwało się połączenie gumowe filtra powietrza z turbiną. Zakupiono wymieniono. Tu różnica była kolosalna. Auto zaczęło spalać znacznie mniej. W tamtym tygodniu zrobiłem test przelewowy. wyniki to:
17,2 - 12,7 - 12,5 - 11,5. Jak widać pierwszy przekroczony o 1,1 ml. Wyjaśniało by to niewielkie klepanie przy około 1800 obrotach jak i sprężynkę, która się ostatnio zapaliła. Pojechałem do ASO na oględziny. Wynik to tylko wskazanie że mam panel klimy nie oryginalny :-) . Poza tym wsjo ok. Kazałem ponownie zakodować wszystkie wtryski. Panowie niezwykle uprzejmi powiedzieli że puki co to tego wtrysku co trochę leje nie ruszać. Po zakodowaniu auto dużo cichsze i przyjemnie pomrukujące.
Teraz wyniki. Spala na trasie 6,2 przy 130 km/h po mieście 7,5. Chyba więc wszystko wróciło do normy.
Po tym kodowaniu zrobię jeszcze na dniach test przelewowy żeby sprawdzić czy to coś dało.
Czy to znaczy ze po wymianie tylko 2 wtryskiwaczy powinienem przeprogramowac te nie wymieniane tez?Sprobuje w weekend i opisze czy sa jakies zmiany.
Google [Bot] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 19:58   #124
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Jednym słowem to jest temat zagadka, wiele osób ma problem z wysokim spalaniem i nikt nie może zdiagnozować co jest nie tak.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:26   #125
kubus1384
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sanok, Kraków
Model: MONDEO IV hackback
Silnik: 1.8 125 km
Rocznik: 2009
Postów: 64
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Mieszkam w małym 40 tyś mieście ,górzystym ,,brama Bieszczad".
Jazda często na zimnym silniku ok 2 km do centrum i 2km do domu wtedy pali niestety ok 10.5 litra. W trasie Sanok- Ruda Śląska (290 km) z klimą, jazda do Szarowa średnia prędkość 90-100 km/h, od Szarowa (tam zaczyna się A4) do Rudy prędkość 170 km/h. Po całej trasie wynik ok. 5.6 litra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miescie niestety jest, jak jest, ale w trasie super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem ciekaw, jak kształtuje się spalanie w podobnych miasteczkach, jak moje ?
kubus1384 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:33   #126
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał kubus1384 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem ciekaw, jak kształtuje się spalanie w podobnych miasteczkach, jak moje ?
W podobnych miasteczkach spalanie kształtuje się... podobnie.
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2011, 21:38   #127
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał rotor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W podobnych miasteczkach spalanie kształtuje się... podobnie.
excellentGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......
powiem Wam, ze ostatnio mam taką schizę, aby zejść z tym spalaniem do jakiegoś normalnego poziomu i udało mi się osiągnąć 8l/100, ale renciści na wózkach wyprzedzają mnie lewym pasem...
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 11:27   #128
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał siteman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i udało mi się osiągnąć 8l/100
po mieście to wynik w normie zwłaszcza jak jeździsz z klimą
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 14:10   #129
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po mieście to wynik w normie zwłaszcza jak jeździsz z klimą
no właśnie nie dla wszystkich dlatego staramy się dość co jest nie tak.

Panowie ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, a może warto sprawdzić katalizator, być może jest zawalony syfem i to powoduje takie spalanie ?? Co wy na to?
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 10:01   #130
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Moje 2.0 116KM w kombi pali 7-7,1. Rekord 5,8. Jeżdżę z klimą, dynamicznie. Żonie przeważnie 6,7 do 7. Fakt faktem mieszkam 28 km od miasta więc wymiksowane jest wszystko. Korki troszkę trasy, normalna jazda po mieście.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.