Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2009, 22:26   #1
v_olo
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sanok;Åros
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Witam,
Problem polega na tym ze silnik odpala w kazdej temperaturze, ale po kilku sekundach gasnie i trzeba go ponownie odpalac i tak kilka razy 3-5 w zaleznosci (ale nie wiem od czego to zalezy). Pozniej jak pochodzi kilka minut odpala poprawnie i nie gasnie. Jezeli przy pierwszym odpalaniu wcisne pedal gazu i przytrzymam chwilke na tysiacu to pozniej juz chodzi. Mam kilka typow po przegladnieciu forum, ale moze ktos podrzuci jakis pomysl. Dodam ze swiece sa nowe, filtry tez sa nowe. Aha i jeszce jedno, jak juz sie silnik troche rozgrzeje i przytrzyma sie go w okolicach 1-1,5 tys to dziwnie wibruje, powyzej i ponizej tego przedzialu juz jest ok. Dziekuje za odpowiedz.

v_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 09:43   #2
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Witaj, u mnie jest to samo. Gasnie, ale 1 raz. Wczesniej przed wymianą filtra paliwa gasł 2, 3 razy. Rozmawiałem z mechanikiem to mi powiedział, że jest gdzieś nieszczelność w układzie paliwowym. Problem polega na tym, że Paliwko ucieka do zbiornika podczas dłuższego postoju auta. Jest możliwość sprawdzenia. Polega to na podłączeniu przezroczystego przewodu. ( Najlepiej pomiędzy filtrem, a Przewodem ze zbiornika paliwa). Jesli paliwko po nocy ucieknie to poznasz przyczynę. Pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 15:50   #3
v_olo
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sanok;Åros
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Dzieki za podpowiedz. Auto jest na gwarancji. Ale juz dwa razy bylo w naprawie, klient w warsztacie sciemnia ze u niego pali bez problemu, i nie rozumie czemu ja sie czepiam. Wiec jak nie naprawia za trzecim to auto do zwrotu. Wolalbym jednak zeby to zrobili bo osobiscie bardzo mi sie podoba fokus. Ale zasugeruje mu zeby sprawdzil dokladnie szczelnosc.

Ostatnio edytowane przez v_olo ; 13-04-2009 o 21:52
v_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 08:23   #4
dzidek36
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: Trzebnica
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Witam
Miałem podobne problemy gasł zaraz po dopaleniu po 2-5 sek po ponownym zapaleniu i lekkim wcisnięciu gazu silnik palił nierówno(szarpał )jakies 20 sekund po czym palil normalnie na drugi dzien rano zapalał dobrze a na trzeci znów żle i tak w kółko szlag człowieka trafial ale do rzeczy:
serwis wizyta nr 1
opis z faktury:
diagnostyka komp 156 zł
wymiana filtru paliwa 60 zł
wymiana pękniętego węża od intercoolerac 183 zł (przy okazji nie miało związku z problemem)
uwagi:
Filtr paliwa innego producenta w filtrze paliwa znaczne ilości wody i zanieczyszczeń
przebieg 172216 km
Jak widac serwis nie znalazł nic na kompie zawalił wine na filtr paliwa nieorginalny i zabrudzone paliwo (dziwne bo zawsze tankuje na tej samej stcji i nigdy nie bylo problemu ale moze? kto wie)Wszystkie ceny podane sa cenami netto trzeba jeszcze doliczyć vat
Mysle auto wyrychtowane można zasuwac i tak było przez tydzień po czym znów to samo szlak mnie trafil i jade do serwisu reklamować
serwis wizyta 2
Przeprogramowanie modułu PCM(ST 170 z układem klimatyzacyjnym (MRB) - 58 ZŁ
Wymiana czujnika czujnika CMP -55,85 zł
Czujnik CMP 18,Tdci -80,40 zł
Uwagi:
Zmieniono porogramowanie PCM
Wymieniono czujnik CMP
Diagnostyka wykonana bezpłatnie w ramach poprzedniej usługi
Przebieg 172674 km
Po tych zabiegach auto ma juz nakręcone 185234 km i nie ma juz problemu z gasnięciem zaraz po odpaleniu
Najgorsze jest to ze mechanicy zaraz podejrzewaja wtryski, pompe naprawy sa drogie i nie widac zadnych efektów ale taki nasz los użytkowników nowych sytemów diesla
dzidek36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2009, 21:46   #5
v_olo
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sanok;Åros
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Dzieki wielkie, jutro wlasnie zawoze auto do serwisu i dam im mala wskazowke moze sie okaze ze to to. Koszty mnie nie obchodza na szczescie bo sprzedawca samochodu placi dopoki nie naprawia wiec jest ok. Tyle tylko ze auta wiecej nie ma niz jest. Dam znac co wymyslili "magicy" jak oddadza mi focusa.
v_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2009, 08:55   #6
dzidek36
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: Trzebnica
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

ok daj znac co wykombinują
dzidek36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 22:34   #7
v_olo
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sanok;Åros
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Juz dostalem autko kilka dni temu. Po tygodniu ciezkiej pracy w jednym warsztacie panowie powiedzieli ze nie moga znalezc bledu. Wiec gosciu zawiozl do drugiego warsztatu. Tam stwierdzili ze jezeli auto stalo bardzo dlugo to zaworki zwrotne na pompie lub wtryskach sie zablokowaly i przepuszczaja paliwo. Wiec podobno tylko zalali plyn do czyszczenia. No ale efekt koncowy jest taki ze dziala jak na razie. Generalnie to silnik jest nieco zywszy i cichszy. Mam nadzieje ze tak pozostanie.
v_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 19:21   #8
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Konieczne jest przprogramowanie modułu PCM na nowszy soft, więc wizyta tylko w ASO.
Mechanik nic nie znajdzie.
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2009, 16:57   #9
v_olo
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sanok;Åros
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

Dzieki za podpowiedz, chyba bede sie musial umowic w ASO, dam znac jak poszlo nieco pozniej
v_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2009, 17:21   #10
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Gasnacy kilka sekund po odpaleniu 1.8TDCi

u mnie jest to samo... ale auto stalo od jesieni do wiosny w komisie nie ruszane wiec to pewnie to z tymi zaworkami...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.