Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2010, 11:46   #981
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to dziwne bo widziałem (nawet dzisiaj) wiele postów i opinii na elektrodzie ,że w przypadku kiedy z tyłu nie ma ogrzewania winnym może być właśnie ta dodatkowa pomka płynu.

U mnie w tej chwili leci takie letnie powietrze zupełnie nie wiedzieć czemu i mam problem z pomką dogrzewacza.
Sugerujesz że układ chłodzenia ma jakieś tajemnicze zawory sterowane pompką dogrzewacza ? Muszę cię rozczarować niestety to jest jeden układ chłodzenia i jeśli pompka dogrzewacza nie działa, to cały układ funkcjonuje i to nie całkiem źle. Poczytaj forum posty na temat ocieplenia przewodów pod podłogą i zerknij pod samochód a nie tylko w Vag-a. Czasami to pomaga.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 12:12   #982
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Potwierdzam to co pisze TAXIDRIVER.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 15:33   #983
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sugerujesz że układ chłodzenia ma jakieś tajemnicze zawory sterowane pompką dogrzewacza ? Muszę cię rozczarować niestety to jest jeden układ chłodzenia i jeśli pompka dogrzewacza nie działa, to cały układ funkcjonuje i to nie całkiem źle. Poczytaj forum posty na temat ocieplenia przewodów pod podłogą i zerknij pod samochód a nie tylko w Vag-a. Czasami to pomaga.
Nie do końca się z tym zgodzę ta pompka po coś została zamontowana ma pozwolić wystudzić sie ogrzewaczowi jak i wspomaga obieg płynu. W przypadku gdy mamy niskie obroty silnika lub gdy pompa wody już nie wyrabia płyn płynący do tylnej nagrzewnicy może wystudzić sie po drodze do tego stopnia że z nawiewów będziemy mieli tylko letnie powietrze nawet w przypadku ciepłego nawiewu z przodu.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 20:24   #984
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca się z tym zgodzę ta pompka po coś została zamontowana ma pozwolić wystudzić sie ogrzewaczowi jak i wspomaga obieg płynu. W przypadku gdy mamy niskie obroty silnika lub gdy pompa wody już nie wyrabia płyn płynący do tylnej nagrzewnicy może wystudzić sie po drodze do tego stopnia że z nawiewów będziemy mieli tylko letnie powietrze nawet w przypadku ciepłego nawiewu z przodu.
Otóż to.
Powiedzcie koledzy czy nagrzewnica w MK2 jest w lewym boczku w bagażniku czy pod podwoziem ? Chiałbym ewentualnie sprawdzić czego to może być przyczyna.
Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 20:49   #985
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż to.
Powiedzcie koledzy czy nagrzewnica w MK2 jest w lewym boczku w bagażniku czy pod podwoziem ? Chiałbym ewentualnie sprawdzić czego to może być przyczyna.
Pozdr,
W boczku bagażnika po stronie kierowcy
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 21:24   #986
kamur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2010
Skąd: wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 turbo
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Dopiero co się zarejestrowałem na forum. Napewno będe się powtarzał
Tydzien temu kupiłem Forda Galaxy 1,9 , 110KM, 2001rok.
Nie działa mi pogrzewanie ogrzewania. Mam klimatronik , nie mam webasta postojowego. Sprawdzałem u znajomego elektronika na komputerze i wyszło ,ze jest coś ze świecą żarową. Ten mój znajomy elktronik ma taki ogólny komputer do wszystkich samochodów i nie wiem czy dobrze zdiagnozował. Byłem u elektryka , który stwierdził ,ze do tego podgrzewacza idą dwa napięcia , jedno stałe , a drugie po włączeniu silnika. I te napięcia dochodzą do podgrzewacza, a podgrzewacz wcale się nie włącza. Ten elektryk nigdy nie miał z czymś takim do czynienia.Poradźcie mi co mam jeszcze sprawdzić ,żeby upewnić się co jemu dolega.
pozdrawiam
kamur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 23:58   #987
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W boczku bagażnika po stronie kierowcy
Dzięki. A co tam na pierwszy rzut sprawdzić jeśli leci własnie letnie powietrze ?

Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 11:05   #988
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co tam na pierwszy rzut sprawdzić jeśli leci własnie letnie powietrze ?
A ja z uporem maniaka powtarzam, Poczytaj forum posty na temat ocieplenia przewodów pod podłogą i zerknij pod samochód, NIE WYMAGAJCIE cudów przy - 6*c - -10*c po prostu będzie się wystudzało ale jak sobie ocieplicie rury to pomoże. Od sylwestra umarł mi podgrzewacz i nie mam ciepełka ale nie płacze po ok 30 minutach lub ok 10 km zaczyna łapać temperaturę i tyle.To są najlepsze pod względem termicznym silniki na świecie czyli więcej ropy idzie w moc a nie w ciepło, dlatego są te wszystkie pianki na silniku i pokrywy + dogrzewacz. Nikt nie powiedział że będzie leciał z nagrzewnicy żar tak jak w mondeo MK2 czy innych starutich dizelkach. W tamtych silnikach po prostu 60 % paliwa grzeje a nie jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 12:26   #989
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki. A co tam na pierwszy rzut sprawdzić jeśli leci własnie letnie powietrze ?

Pozdr,
Nie wiem czego chcesz szukać przyczyny w nagrzewnicy najprościej jest schylić sie (na rozgrzanym silniku) od strony kierowcy pod spód samochodu w okolicy tylnego koło i sprawdzić ręką temperaturę rurek idących do tylnej nagrzewnicy. jeśli są gorące to wtedy szukaj winy w nagrzewnicy ( pierwsze sprawdź jej ustawienie w zależności od wersji sterowanie w podsufitce za kierowcą lub na panelu klimatronica) Nie rozumie też dlaczego nie naprawisz tej pompki najprawdopodobniej wystarczy wymienić szczotki a to koszt max 10 zł. Przeczytaj też dokładnie co pisze kolega taxidriver bo jest w tym dużo prawdy. U mnie działa i piecyk i pompka ale nawet przy wyłączonym piecyku przy sprawnej pompce i przy nagrzanym silniku z tylnego nadmuch leci ciepłe powietrze.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 12:51   #990
anion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Model: Forg Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 110 km
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Kamur- miałem to samo.W aucie było zimno jak w lodowni.Trzeba było przjechać z 10 km,żeby temperatura trochę podskoczyła.Na szczęście przypadkowo dowiedziałem się,że w moim mieście jest serwis firmy Eberspacher.Podgrzewacz poszedł do regeneracji.Kosztowała to 400 zł, ale warto było.Teraz przejadę 2 km i w aucie jest cieplutko aż chce się jeździć.Na pewno we Wrocławiu jest taki serwis.Na prawdę warto.Polecam Ci stronkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
anion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.