Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2010, 06:26   #1
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie linka sprzęgła

Witam ma ktoś może jakiś rysunek jak zamontować linkę sprzęgła na samoregulatorze.Nigdy linki nie wymieniałem Wczoraj zerwała mi się linka sprzęgła w transicie wcześniej sprzęgło chodziło dosyć ciężko myślicie że to mogła być wina linki czy raczej samego sprzęgła?

wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 12:12   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Kiedy kończy się docisk, to pedał często chodzi bardzo ciężko. Dodatkowo łapa sprzęgła tak daleko wpada, że linka na samoregulatorze zaczyna się przełamywać i w końcu zrywa się - huk jest jak z armaty... Sama linka jest mocna i gruba - możesz na niej słonia powiesić, musiała się przełamywać w jednym miejscu.

Rysunki założenia linki na samoregulatorze mogę wrzucić, ale dopiero jutro, skaner mam w pracy. Ale to jest dosyć upierdliwa robota, ja to robiłem kilka razy i zawsze brakowało mi jeszcze jednej ręki, mięcho leciało straszne... Klęczysz na schodku w fatalnej pozycji, nie za bardzo dobra widoczność i skomplikowany system działania który ciężko zakumać... Za to mechanik w warsztacie, gdzie robią TYLKO Transity zakłada linkę w 5 minut...

Jeżeli po założeniu linki półksiężyc samoregulatora tak się ustawi, że linka będzie się na nim załamywać (za długa), to masz sprzęgło do wymiany.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 15:54   #3
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Myślę, że samo założenie linki na samoregulator podpowie Ci widok jej przebiegu we wnętrzu samochodu. TAM NIE MA MOŻLIWOŚCI by założyć to inaczej. Proponuję, byś zaczął od zamocowania pancerza linki a następnie jej końca na łapie sprzęgła. Następnie zablokuj łapę w max. wychylonej (wysprzęglonej ) pozycji ( najlepiej odpowiednio długim kluczem płaskim ). Wtedy koniec linki idący na samonapinacz będzie odpowiednio długi, byś bez problemów mógł nim manewrować, zakładając w rowek napinacza i trzymanie na jego końcu linki. Jeśli robisz to bez kanału, to niestety - poleżysz pod autem i potem "między pedałami" ( bez skojarzeń proszę!). Nie zapomnij tylko przed zamocowaniem linki do łapy sprzęgła, nawlec na nią tej gumowej osłony otworu w którym ten napinacz jest - lepiej go założyć dokładnie po całym montażu, bo miejsce pracy tej łapy jest wyjątkowo narażone na zasyfienie błotem i wszystkim nad czym jezdzi Twoje autko!
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 16:35   #4
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Nie jest tak źle. Ja to robiłem na drodze w 10 min. Założyłem linkę najpierw na pedał, potem na łapę, wspomagając się trzonkiem młotka. Każdy sposób dobry, byle skuteczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 16:43   #5
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Linke założyłem trochę kłopotu z samoregulatorem zwinoł mi się kilka razy ale się udało. Bez kanału - trochę męczarnia na ziemi.Teraz sprzęgło chodzi bardzo lekko a myślałem że już docisk się kończy. Mam jeszcze jedno pytanie czy łapa powinna być taka luźna u mnie normalnie "lata" w swoim gnieździe
wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 16:59   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Tak, pozycja łapy ustalona jest przez osadzone w niej łożysko oporowe, ale ono też ma możliwość pewnego przesuwania się w niej - w sumie łapa ma "luźne" osadzenie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-04-2010 o 17:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 14:34   #7
pablo83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Silesia
Model: Tourneo
Silnik: 2,5D
Rocznik: 95
Postów: 17
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Witam

Mam trochę inny problem, ale w temacie.

Ciężko wchodzą biegi w moim osiołku - szczególnie 2 i wsteczny, czasami też trochę zgrzytnie przy 3ce. Sprzęgło wymieniłem miesiąc temu, ale chwyta bardzo nisko i na moje oko to może być przyczyną tego ciężkiego wchodzenia 2-ki i wstecznego (nie do końca wysprzęgla).

Czy jest jakiś sposób na podciągnięcie linki (jakieś oszukanie samoregulatora) tak, aby sprzęgło chwytało wyżej (wysprzęglało się do końca) ew czy pomoże wymiana samoregulatora?

Bo jeśli to nie wina regulacji linki sprzęgła to pewnie synchronizacja pada. Wyższe biegi wchodzą OK.

Jeśli napisałem coś nie tak to proszę mnie poprawić (jestem początkujący) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablo83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 18:11   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Hmmm..., ale chwyta tak nisko od czasu wymiany sprzęgła?
Samoregulator sam się ustawia, nie ma możliwości jego regulacji. W późniejszych Transitach (1995-2000) zdarzały się linki ze śrubą bez samoregulatora.
A jak wchodzi jedynka? Nie piszesz nic o niej, a przy słabym wysprzęglaniu to z jedynką są największe problemy... Jeżeli jedynka jest ok, to chyba synchronizacja biegów pada...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 19:03   #9
pablo83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Silesia
Model: Tourneo
Silnik: 2,5D
Rocznik: 95
Postów: 17
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

Właśnie 1-ka nie jest najgorsza bo może czasami wchodzi z oporami, ale 2ka wchodzi dużo gorzej. Ciężko w sumie wyczuć czy to synchronizacja czy sprzęgło, ale jeśli by to była kwestia jakiejś regulacji albo wymiany samoregulatora to jakoś bym sobie z tym poradził, natomiast jeśli to skrzynia to już temat nie dla mnie no może poza dolaniem eksperymentalnie jakiegoś ustrojstwa typu ceramizer, bo w tej chwili kasy na remont skrzyni brak.

Po wymianie sprzęgło trochę niżej chwyta tak z 2-3cm od podłogi. Wydaje mi się to trochę za nisko. Może coś z tym samoregulatorem jest nie tak. W sumie mam samochód z '95, ale nie widzę żadnej możliwości regulacji przy pedale, właściwie to nawet nie wiem gdzie ta regulacja powinna być (jakby była) lub jak sprawdzić ten samoregulator czy nie jest zużyty. Nie próbowałem jeszcze dostać się do tego mechanizmu.

Ostatnio edytowane przez pablo83 ; 18-04-2010 o 19:15
pablo83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 19:43   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: linka sprzęgła

pablo83, chyba nie czytasz postów ze zrozumieniem...

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samoregulator sam się ustawia, nie ma możliwości jego regulacji.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.