Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2010, 10:05   #1
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Witam Wiem że temat był już wielokrotnie wałkowany ale mam pytanie. Wymieniłem podporę wału (w starej guma już wypadła z obręczy i strasznie buczała) Po założeniu nowej do 60km jest cisza powyżej 60 drgania przechodzą na karoserię i w środku samochodu strasznie buczy. Wiem że może wał trzeba wyważyć ale czy jest możliwość że mechanik źle złożył wał albo podpora musi się jakoś ułożyć? Wcześniej stara podpora strasznie wyła ale żadnych drgań nie było

wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 10:12   #2
lysy1908
ford::average
 
Avatar lysy1908
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Dębica
Model: Transit
Silnik: 2.5D/Pompa Bosch
Rocznik: 1992
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wibracje wału

kolego mam ten sam problem ! pomimo wymienienia dwóch podpór, krzyżaków, i wywazeniem wału ! kiedyś ktoś pisał ze to może być jakieś łożysko w moście? czy coś takiego ?

Ostatnio edytowane przez lysy1908 ; 03-06-2010 o 10:30
lysy1908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 10:26   #3
zzzbyś
ford::average
 
Avatar zzzbyś
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Lublin
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1996
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wibracje wału

Najbardziej prawdopodobne że mechanik a raczej w nawiasie (mechanik) nie zaznaczył frezów itd i złożył inaczej niż było z orginalnym wyważeniem
zzzbyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 13:16   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wibracje wału

Cytat:
Napisał lysy1908 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego mam ten sam problem ! pomimo wymienienia dwóch podpór, krzyżaków, i wywazeniem wału ! kiedyś ktoś pisał ze to może być jakieś łożysko w moście? czy coś takiego ?
Jeżeli jest BARDZO duży luz na łożyskach wałka atakującego, to wał może z tego powodu wibrować. Ale to jest na granicy katastrofy...

Ale myślę, że po prostu trafiłeś na kiepskich wyważaczy... Lub z samej zasady jest źle złożony na wielowpuście (ramiona krzyżaków są obrócone o zły kąt). Były zamieszczane przeze mnie rysunki wałów poprawnie złożonych.
Jeżeli patrzymy na wał "A" (wał "B" jest od modelu do 1992r), to przy podporze jest wieloklin, pozwalający na przekręcenie odcinka po prawej stronie w stosunku do odcinka wkładanego do skrzyni. Ma być, jak na rysunku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 5555.jpg (51.4 KB, 122 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-06-2010 o 14:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 20:06   #5
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

A czy jest możliwe że guma w podporze za sztywna (podpora 4max) i przenosi drgania na karoserię
wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 20:36   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Raczej nie, wał nie może wibrować...
Guma w podporze głównie przenosić ma ruchy wzdłużne wału, bo połączony jest na sztywno (osiowo) z dyfrem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:25   #7
BORO 001
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Spróbuj poszukać na wale znaków fabrycznych(strzałki)i jeśli je znajdziesz a nie będą się zgrywać to masz problem z głowy.Jeśli nie znajdziesz co jest bardziej prawdopodobne to pozostaje tylko dobry zakład który wyważa wały.Może masz jakiś luz na krzyżakach?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 07:33   #8
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Sprawdzałem w kanale wał jest ustawiony wg znaków i pracuje w osi idealnie. Wibracje są między 50-70km luz na krzyżakach minimalny .Może coś w moście albo koło?
wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 10:00   #9
BORO 001
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Jeśli to stało się po wymianie podpory to tylko wał-czeka cię wizyta w firmie wyważającej wały.Może odkleił się jakiś ciężarek?Może ktoś wcześniej naprawiał już ten wał i był wyważony inaczej(nie na znaki fabryczne)?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 17:56   #10
wakiw
ford::beginner
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wibracje wału po wymianie podpory, stara wyła, ale wibracji nie było.

Sprawdzałem w kanale wielkich luzów nie ma. Na krzyżakach luz jest ale bardzo mały powiedziałbym że go prawie nie ma. Zrobiłem eksperyment przełożyłem wał o kilka frezów( tzn znalazłem znaki zrobione przez magików którzy przypuszczalnie coś kiedyś składali )jakieś 30' i nic się nie zmienia . Po złożeniu krzyżaki w żaden sposób się nie zgrywają tzn na wale i podporze pasują ale przy skrzyni nie (mam na myśli zdjęcie które pokazał wojtekjanus) Czy jest możliwe że to może coś innego powoduje drgania np koło? Zaobserwowałem np takie zjawisko kiedy ruszam i rozpędzam się np do 50 km i zwalniam nic się nie dzieje, żadnych drgań a kiedy rozpędzam się do np 80 i samochód wpada w drgania drgania te zostają prawie do samego zatrzymania samochodu
wakiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.