Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2012, 09:07   #381
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał MĄKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze nie pamietam ale na pewno pokazuje 78*C czyli górny zakrs pracy CHT bo powyzej odpalany jest rezystor w PCM który odpowiada za wlasciwy sygnał odnosnie temp. w zakrsie od 62*C w góre
Hehe, a to ciekawe info. A co to za wynalazek? Może z nim mamy problem?

__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 14:58   #382
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może z nim mamy problem?
jeżeli wskazowka dochodzi do pionu to jest wszystko oki i nie ma z nim problemu, na 90% test zegarów w opcji CHT po osiagnieciu górnego zakresu wskazan czujnika temp. silnika automatycznie zaczyna pokazywac temp generowana przez wspomniany rezystor
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 22:19   #383
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś z forumowiczów, kto twierdzi że tym autem da się spalać 5l/100 powie nam czy ma dogrzewacz?
swiateczna trasa ponad 300km - temp 1-3*C - predkosci do 110km/h - srednio 5,5L/100
posiadam dogrzewacz - dwa lata temu sprawny byl, teraz wiekszych roznic nie widze wiec pewno nadal dziala. faktem jest ze ciezko mi auto zimą zagrzac - przy spadku obrotow na niskie przez dluzszy czas opada tez wskazowka. wymiana termostatu malego nic nie dala. duzy sprawny.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 20:07   #384
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał incognitus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swiateczna trasa ponad 300km - temp 1-3*C - predkosci do 110km/h - srednio 5,5L/100
posiadam dogrzewacz - dwa lata temu sprawny byl, teraz wiekszych roznic nie widze wiec pewno nadal dziala. faktem jest ze ciezko mi auto zimą zagrzac - przy spadku obrotow na niskie przez dluzszy czas opada tez wskazowka. wymiana termostatu malego nic nie dala. duzy sprawny.
Zauważyłem podobną tendencję. Wymieniony duży oraz mały termostat, łącznie z płynem . Przy minusowych temperaturach ciężko go zagrzać , choć mimo to spalanie nie wzrosło.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 19:24   #385
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

witam i ja po niedlugiej przerwie, niestety moje mondeo zaczelo palic w miescie 12-13 litrow, maly wypad na A2 spalanie 7,1 predkosc 140-190kmh. niewiem czy dogrzewa sie silnik bo po przejechaniu kilku km, kiedy wlaczam dmuchawe temp. na wsazniku spada prawie do konca. zaslepiony egr. dymi przy dodawaniu gazu jak depne to za mną chmura dymu, wiem ze kolega Maka ma ten sam problem ale bez dymienia, acha mam jeszcze automatyczną skrzynie biegów, filtry wymienione, wtryskiwacze regenerowane w sierpniu. jakies sugestie?

Bump: jeszcze raz ja.slyszalem ostatnio ze w mondeo jest jakisz czujnik za inercolerem w plastikowej rurze i ze ma on wplyw na spalanie i powinno sie go czyscic, czy ktos wie o co chodzi?
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 19:58   #386
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał niebieskirafalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaslepiony egr. dymi przy dodawaniu gazu jak depne to za mną chmura dymu
Kolego jak masz zaślepiony EGR i mimo to dymi to poszukał bym nieszczelności na rurach dolotowych, musi być gdzieś przedmuch. Najczęściej pada to między IC a EGRem. Zwróć uwagę jeszcze czy pompa pod kolektorem dolotowym nie jest zarzygana olejem. Gumiszonowe uszczelki z czasem puszczają.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 19:17   #387
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał niebieskirafalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam i ja po niedlugiej przerwie, niestety moje mondeo zaczelo palic w miescie 12-13 litrow, maly wypad na A2 spalanie 7,1 predkosc 140-190kmh. niewiem czy dogrzewa sie silnik bo po przejechaniu kilku km, kiedy wlaczam dmuchawe temp. na wsazniku spada prawie do konca. zaslepiony egr. dymi przy dodawaniu gazu jak depne to za mną chmura dymu, wiem ze kolega Maka ma ten sam problem ale bez dymienia, acha mam jeszcze automatyczną skrzynie biegów, filtry wymienione, wtryskiwacze regenerowane w sierpniu. jakies sugestie?

Bump: jeszcze raz ja.slyszalem ostatnio ze w mondeo jest jakisz czujnik za inercolerem w plastikowej rurze i ze ma on wplyw na spalanie i powinno sie go czyscic, czy ktos wie o co chodzi?

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase i to nie mała.....hehehehe a poważnie ten czujnik to MAP Sensor mi jak go zaczeli czyscic to umarł i zabrał do grobu prawie 900pln na swojego następce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie miałem tez takie objawy czyli dymienie na trasie przy tempomacie wzrost spalania na trasie dodatkowo ja mialłem jezcze tkie poszarpywania i ogolna zamułe - na poczatku obstawili wlasnie MAP którego musialem wymienic bo jak wspomnialem padł całkiem i auto wskakiwało w awaryjny tryb, sum sumarum okazało sie ze na nowym nie ma zadnej poprawy i dopiero wizyta w ASO dala mu nowa moc okazało sie ze wina była peknięta rura doladowania w ukladzie pionowym idaca od coolera do egr'a
nowa rura nowa moc brak dymienia poszrpywania tylo dalej zostalo to co bylo od zawsze czyli spalanie in city Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 17:57   #388
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

ostatnio gadalem z gosciem w komisie ktory tez mial Mondeo w automacie i mowi ze to chore aby auto w dieslu tyle palilo mowil o 12
litrach w miescie, ale niestety taki jest smutny fakt, potem mial Mondeo w manualu i spalanie w miescie 8-8,5 litra. Moze trzeba sie pozbyc smoka i kupic cos oszczedniejszego?:x na ztm sie przesiadeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 13:25   #389
Athenry
ford::average
 
Avatar Athenry
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Kalenice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 81
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Spalanie w miescie przy skrzyni automatycznej i takim mrozie jak najbardziej realne, z faktem że chyba masz ciężka noge...
Athenry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 19:44   #390
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

noga akurat nie jest cięzka, ale otatnio mój fordzik niezle sobie popija wg. wskazania komputera 14,3lGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.