Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2013, 12:42   #1
FSO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDDI 115 KM falujące obroty

Witam serdecznie przez ostatni czas borykam sie z jednym problemem. Autko jest z 2002 roku. Na zimnym silniku mam przez chwile leciutkie falowanie obrotów miedzy 950 a 1100 oraz przy rozruchu na zimnym silniku puszcza niebieskiego dymka. Po paru sekundach falowanie ustaje. Świece żarowe wymieniłem tylko 3 , zaś 4 nie moge odkrecic a nie chce jej urwać. Auto na zimnym silniku nie ma problemu z odpaleniem.Lecz gdy sie rozgrzeje to w momencie odpalenia łapie jakby taka zawieche na malutkich obrotach i wskakuje na swoje prawidłowe. Auto stało jeden dzień bez akumulatora lecz watpie zeby tego była wina. Wiem jeszcze tylko ze musze wymienic uszczelki kolektora ssącego. Czy ktoś z was może ma pomysł co to może byc ? Nie sprawdzałem jeszcze wtrysków. EGR mam zaslepiony. Dwumasę też mam raczej na wykonczeniu ale odpukac jeszcze ciagnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez FSO ; 02-03-2013 o 14:23
FSO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 13:23   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDDI 115 KM.

Proszę poprawić tytuł tematu zgodnie z pkt.6d regulaminu forum
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 19:10   #3
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDDI 115 KM problem z falującymi obrotami

Cytat:
Witam serdecznie przez ostatni czas borykam sie z jednym problemem. Autko jest z 2002 roku. Na zimnym silniku mam przez chwile leciutkie falowanie obrotów miedzy 950 a 1100 oraz przy rozruchu na zimnym silniku puszcza niebieskiego dymka. Po paru sekundach falowanie ustaje. Świece żarowe wymieniłem tylko 3 , zaś 4 nie moge odkrecic a nie chce jej urwać. Auto na zimnym silniku nie ma problemu z odpaleniem.Lecz gdy sie rozgrzeje to w momencie odpalenia łapie jakby taka zawieche na malutkich obrotach i wskakuje na swoje prawidłowe. Auto stało jeden dzień bez akumulatora lecz watpie zeby tego była wina. Wiem jeszcze tylko ze musze wymienic uszczelki kolektora ssącego. Czy ktoś z was może ma pomysł co to może byc ? Nie sprawdzałem jeszcze wtrysków. EGR mam zaslepiony. Dwumasę też mam raczej na wykonczeniu ale odpukac jeszcze ciagnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na przycinający się tłok przestawiacza kąta wtrysku w pompie wtryskowej.
Ja bym przesmarował pompę od środka. Polecam Mixol lub inny olej do dwusuwów dodany do paliwa.
Na początek ze dwa litry oleju na pół zbiornika paliwa i zobaczyć czy będzie efekt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 21:18   #4
FSO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM falujące obroty

Auto było sprowadzone z Niemiec. Czyżby poprzedni własciciele lali liche paliwo ? Dodatkowo dodam że dzieje sie tak przy niskich temperaturach. Gdy jest tak na plusie 5 stopni to falowań nie ma.
FSO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 21:25   #5
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM falujące obroty

Tu nie chodzi o liche paliwo tylko o naturalne zużycie pompy. Tak jak klocki, tak jak amortyzatory, tak jak sprzęgło - pompa wtryskowa to element eksploatacyjny i w sposób naturalny ulega zużyciu.

Smarowanie pompy nie zaszkodzi, a może pomóc.
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 22:55   #6
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM falujące obroty

Oj za falowanie obrotow to moze wiecej rzeczy odpowiadac.U mnie akurat winny byl altek,po jego wymianie (naprawie) problemy z falowaniem calkowicie ustapily. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 05:47   #7
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDDI 115 KM problem z falującymi obrotami

Cytat:
Napisał rajniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym przesmarował pompę od środka. Polecam Mixol lub inny olej do dwusuwów dodany do paliwa.
Na początek ze dwa litry oleju na pół zbiornika paliwa i zobaczyć czy będzie efekt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tą dawką to chyba troche przesadziłeś, to nie motorynka. co do objawów - to mam to u siebie i u mnie czarodzieje od diesli wszyscy zdognie obstawiaja koncówki wtrysków
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 09:32   #8
rajniak
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Subaru Impreza
Silnik: EJ20G
Rocznik: 1995
Postów: 59
Domyślnie Odp: Mondeo 2.0 TDDI 115 KM problem z falującymi obrotami

Cytat:
Napisał AdamGaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tą dawką to chyba troche przesadziłeś, to nie motorynka. co do objawów - to mam to u siebie i u mnie czarodzieje od diesli wszyscy zdognie obstawiaja koncówki wtrysków
Jakiś czas temu wyleczyłem zatartą pompę w oplu (vp44) mieszanką 2 litry mixol/3litry ON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterownik nie był jeszcze spalony ale tłok przestawiacza stał już dęba, a auto praktycznie przestało odpalać.
Odpalał raz na 20 prób, chodził kilka sekund i gasł.

Zabiegi trwały ok 2 tygodni ale auto ruszyło i jeździ do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to tak w formie ciekawostki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikogo do takich prób nie namawiam.
rajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 16:17   #9
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM falujące obroty

o u ciebie widac było ok, ale u mnie przy dawce 2 L mixolu na 40 L ropy niby było ok na początku a w połowie - czyli ok20L paliwa zaczeły sie dziwne siwe dymienia i totalny brak mocy, musiałem kilka razy dolewać do pełna żeby mixol sie maxymalnie rozrzedził i przepalił, a dodatkowo zapchał mi filtr paliwa i przy ujemnej temp, juz go nie odpaliłem :/
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.