Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2013, 20:28   #41
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

Wyciągnij końcówke spryskiwacza z tyłu. Dwa wkręty i masz ją na wierzchu. Odłącz wężyk i sprawdź czy z niego leci.
Acha, czy pompka pracuje jeżeli naciśniesz przycisk dźwigni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 23:18   #42
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

ptrwielki moze masz zapchany jakimis brudami spryskiwacz tylni. u mnie wpierw byla mgielka ladna, potem potok na szybe az w koncu sie totalnie zatrzymalo. przy jakiejs robotce mechanik mi przeczyscil i znowu mgielka. teraz widze ze znowu zaczyna podupadac. podejscie chyba jest po odkreceniu trzeciego swiatla stop
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 20:40   #43
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

Praktycznie zostało tylko przeczyszczenie tego wężyka , jutro z rana dmuchnę kompresorem i zobaczymy jaki będzie efekt .Ale po wciśnięciu przycisku nie słychać pompki albo mam niedosłuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ona działa tak jak napisałem w pytaniu ,po wymontowaniu jest gitara .Doczytałem się gdzieś że może być walnięty jakiś przekaźnik ? albo cała wajcha od spryskiwaczy ?
dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: acha , jeszcze jedno zdanie .
odkręcałem 3 światło , dostałem się do wężyka i nie leci - susza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 23:07   #44
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

Cytat:
Napisał ptrwielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Praktycznie zostało tylko przeczyszczenie tego wężyka , jutro z rana dmuchnę kompresorem i zobaczymy jaki będzie efekt .Ale po wciśnięciu przycisku nie słychać pompki albo mam niedosłuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ona działa tak jak napisałem w pytaniu ,po wymontowaniu jest gitara .Doczytałem się gdzieś że może być walnięty jakiś przekaźnik ? albo cała wajcha od spryskiwaczy ?
dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: acha , jeszcze jedno zdanie .
odkręcałem 3 światło , dostałem się do wężyka i nie leci - susza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Podsumujmy.
Z przodu sika i wyjęta na wierzch również.
Kiedy naciskasz przycisk nie słychać żeby pracowała i wężyk z tyłu suchy.
Wycieraczka z tyłu biega

Według mnie kompresor nie jest potrzebny tylko trzeba sprawdzić elektrykę.
Pompka dostaje zasilanie skoro sika na przednią.
A więc jest połączenie przełącznik - pompka.
Tam dochodzą tylko dwa przewody więc zasilanie jest gdzieś odwracane i myślę, że właśnie w przełączniku wycieraczek i chyba tu należy szukać usterki.
Przydał by się schemat jej podłączenia.
Byłoby łatwiej
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 10:49   #45
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

Profilaktycznie przedmuchałem i nic nie dało .
Byłem dzisiaj u znajomych w serwisie Mazdy i rozmawiałem w mechanikiem zaprzyjaźnionym .Stwierdził że problem musi leżeć w przełączniku obok kierownicy ,jakieś zwarcie lub coś nie styka albo pomyliły się styki tył z przodem.
Podsumowanie :
Przycisk do spryskiwacza na przód nie działa.
Cofnięcie wajchy do kierownicy na raz uruchamia tylną wycieraczkę
a na 2 odpala się spryskiwacz na przód ! ( a powinien tylni ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wycieraczki na przód działają prawidłowo.
Więc czeka mnie albo wymiana całego tego ustrojstwa albo rozbiórka o ile
się i szukanie przyczyny .
Rozbierał to kiedyś ktoś ?
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 19:30   #46
ptrwielki
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

I po kłopocie , choć z przygodami
Wyjąłem to ustrojstwo , rozebrałem , wyczyściłem styki ( choć już ktoś kiedyś to robił , było widać ) popodginałem blaszki i złożyłem pełen nadziei i dumy że osiągnąłem sukces .Zainstalowałem w samochodzie i ......
kabaret , spryskiwacza już nie było nigdzie - ani z przodu ani z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale za to tylna wycieraczka uruchomiła się na stałe bez możliwości wyłączenia hihi. Ponowne rozebrania - przegląd i nic dalej to samo .
Wnioski !
Alegro , 5 min szukania , 3 km do celu , 30 zł cały przełącznik i problem z głowy !
Choć pozostało rozczarowanie że nie udało się naprawić .Ale coż to tylko Ford i przestaje mnie już dziwić wszystko w tym samochodzie .

pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy
ptrwielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 19:33   #47
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

Cytat:
Napisał ptrwielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale coż to tylko Ford
Tylko Ford, tylko to by mogła być Syrena. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 20:36   #48
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw

spoko.
Syrenkę z zawiązanymi oczami o każdej porze roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.