Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2015, 18:09   #131
jaracz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Mondeo mk3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Odpowietrzasz przez pompe wody. Tak jest taka śrubka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Termostat duży sprawdzony przed założeniem

jaracz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2015, 18:23   #132
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał incognitus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno tego ukladu nie trzeba odpowietrzac.
Serwisówka mówi o tym,że:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (78.2 KB, 186 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.JPG (81.7 KB, 160 wyświetleń)
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2015, 19:34   #133
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał jaracz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Termostat duży sprawdzony przed założeniem
Według mojej wiedzy za falowanie temperatury bardziej odpowiada mały termostat przynajmniej u mnie tak było.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2015, 19:36   #134
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przynajmniej u mnie tak było.
I u mnie.
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 17:42   #135
jaracz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Mondeo mk3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mojej wiedzy za falowanie temperatury bardziej odpowiada mały termostat przynajmniej u mnie tak było.
Mam nowy duży i mały jak i odpowietrzyłem według TiS ale nie mogłem załączyć wentylatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaracz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2015, 20:15   #136
jaracz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-06-2012
Model: Mondeo mk3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Wiecie przy jakiej temperaturze powinien otworzyć się*mały termostat? Bo zagotowałem starego i już przy 80 C się otwiera. Pytanie czy nowy też nie jest felerny.
jaracz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 09:47   #137
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

duzy termostat OK. po odkreceniu sruby plyn wali jak dziki z pompy.
kiedys bylo bez falowania na niskich obrotach - no moze poza mrozem wiekszym. padl maly termostat i po wymianie juz nie wrocilo do normy. male juz 3 wymieniane - bez zmian - sprzedam dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby dobre
teraz nawet latem spada do 80C. zima bez ogrzewania tez wiec to nie nagrzewnica zabiera cieplo.
w ASO powiedzili mi ze temperatura na zegarach to wypadkowa wielu czynnikow wiec nie ma sie co przejmowac - jest OK skoro ogrzewanie dziala.
sie poddalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo pali nie za duzo a i przebieg taki ze blizej mu do sprzedazy na czesci niz do odsprzedazy. 2,5 roku musi jeszcze poganiac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 22:24   #138
Corrado
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Prudnik
Model: Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

podzielę się swoimi spostrzeżeniami...nie mogłem za nic w świecie zagrzać mojego mondeo mimo wymiany obydwu termostatów, świec podgrzewacza, płynu,zasłonięciu chłodnicy...

Po pierwsze nie kupujcie zamienników małego termostatu! Nie ma opcji żeby działał poprawnie! Jest źle skonstruowany i zawsze będzie przepuszczał płyn co uniemożliwi osiągnięcie odpowiedniej temperatury. Na styku obudowy i oringu "głowicy" termostatu jest rowek przez który cały czas przepływa płyn- nie jest szczelny...

Wymiana świec podgrzewacza sprawiła szybsze początkowe nagrzewanie, jednak wskazówka dochodziła do pierwszej kreski i na tym koniec. Wymiana okazała się zbędna, ponieważ stare świece były dobre... przepalony był bezpiecznik 60A koło akumulatora. Tutaj radzę to dobrze posprawdzać bo wymiana tych świec przyprawiła mi sporo nerwów. Plus taki, że do tematu raczej nie wrócę a same świece były tanie.

Duży termostat zamiennik, sprawdzony działa poprawnie.
Stosowałem również patent z gwoździem/nitem w obudowie dużego termostatu- brak efektu

Decyzja zapadła na wymianę małego termostatu na oryginalny forda... Tutaj najważniejsza sprawa! Nowy termostat przepuszcza! Jest po prostu otwarty- można to sprawdzić dmuchając w rurkę. Termostat należy zagotować w garnku i pozostawić do ostygnięcia. Po tym zabiegu dmuchając w termostat nie powinien przepuszczać już powietrza... dla pewności, dodatkowo radze sprawdzić poprawność działania. Wkładamy termostat do garnka stawiając go na rurce, przy brzegu garnka tak aby się nie przewrócił... następnie zalewamy go gotującą woda tak aby cały zanurzył się w wodzie. Po chwili termostat powinien się otworzyć- zauważymy wydobywające się powietrze przez obudowę(termostat się otworzył). Teraz dmuchając w obudowę powietrze będzie przechodzić...pozostawiamy termostat w wodzie do ostygnięcia. Termostat powinien się szczelnie zamknąć, teraz dmuchając w niego nie może przepuszczać powietrza! Tak przygotowany termostat możemy zamontować w samochodzie, w innym wypadku mimo nowego termostatu, układ będzie nie dogrzany... termostat cały czas będzie otwarty.
Wymianę robiłem bez spuszczania płynu i bez odkręcania dodatkowych rzeczy. Fakt trochę ciasno ale spokojnie da radę... Do odkręcenia dobrze zaopatrzyć się w grzechotkę z małym skokiem

Jaracz Mój nowy termostat przy 90' jest jeszcze zamknięty, dopiero przy gotującej wodzie się otwierał.

Ostatnio edytowane przez Corrado ; 20-03-2016 o 22:28
Corrado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 11:48   #139
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Po Ilu km rano masz wskazówkę w pionie? Ja swojego nowego małego termostatu tak nie sprawdzałem ale wiem że się otwiera bo jak dobrze nagrzałem układ to się otworzył pod koniec i rurka zrobiła się ciepła wtedy. Ciekawe co powoduje że zagrzanie w garnku usprawnia go a włożenie nowego bez grzania powoduje problemy według twojej teorii. U mnie wąż od niego jest cały czas zimny więc to by świadczyło że nie przepuszcza dopóki aż się nie otworzy.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 19:41   #140
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Ja też wymieniałem termostaty,owszem pomogło ale ostatnio musiałem wymienić pompę wody bo wałek był zmielony i powiem wam że mondo nagrzewa się jeszcze szybciej.
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.