Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2007, 22:05   #1
Zak_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Model: Ford Transit, Ford Mondeo III
Silnik: 2.0 i 2.0 TDCI
Rocznik: 2001, 2002r.
Postów: 22
Domyślnie Ford Mondeo 2.0 TDCI

Witam, wszystkich to moj pierwszy post na forum i od razu z gory przepraszam jesli zrobie cos nie tak :fcp1 . Przyznam sie od razu jesli chodzi o samochody to jestem totalnym laikiem, to moj pierwszy samochod i chcialbym sie was poradzic w kilku sprawach.
Samochod byl sprowadzany z Francji, kupiony w komisie, rok produkcji 2001 2.0 TDCI TREND 115, na zegarach ma pokazane perzejechane okolo 150 tysiecy kilometrow - nie wiem czy to jest wiarygodne, czy mozna cofac licznik albo oszukac to w jakis inny sposob, podaje bo moze sie przydac. Samochod ma ksiazke serwisowa, ale wszystko jest po francusku i trudno sie czegokolwiek domyslec. Sa tylko trzy pieczatki w ksiazce swerwisowej, pierwsza po przejechaniu 23624km, druga pieczatka po przejechaniu 42685km podbita 19.10.01r i trzecia pieczatka po 55064km podbita 21.12.01r czyli okolo 2 miesiace po drugiej, wiecej pieczatek nie ma. Mam jeszcze piec faktur po francusku co bylo w samochodzie robione w kolejnych latach ale trudno z tego cokolwiek wywnioskowac. Chcialbym was prosic o kilka porad, bo nie wiem gdzie sie doradzic :fcp8

Chce wymienic w samochodzie olej, ale nie wiem jaki to ma byc olej ani ile nalezy go wlac do silnika, facet z komisu mowil ze ma byc mobil ale nie powiedzial dokladnie jaki ani ile potrzeba.

Mam tez kilka problem i nie wiem czy to sa powazne rzeczy, ale boje sie ze moze to byc cos powaznego:

1. Podczas jazdy slysze jakby stukanie wydobywajace sie chyba z silnika nie jest to bardzo glosne ale slyszalne, co to moze byc takiego?
2. Sprzeglo i hamulec wolno odbijaja, to znaczy jak nacisne sprzeglo i puszcze to nie wraca do swojej normalnej pozycji natychmiast tylko powoli tak samo jest z hamulcem, przeszkadza mi to przy jezdzie, czy to ma tak byc, czy jest to jakas wada i trzeba to naprawic??
3. Nie wiem czy wszystko jest w porzadku z ukladem kierowniczym na wybojach albo jakis nierownosciach drogi, koleinach strasznie wyrywa mi kierownice z rak, wydaje mi sie ze cos jest nie tak, mam w domu jeszcze forada transita tdi do przewozu towaru tam kierownice mozna spokojnie obslugiwac dwoma palcami tutaj trzeba trzymac dwoma rekoma, jakby nie bylo wspomagania, na prostej drodze jest raczej w porzadku ale tez nie do konca. Samochod ma kola 18stki z alufelgami niskoprofilowe, czy to moze byc przyczyna tych drgan kierownicy, czy to jest usterka??
4. Podczas zapalania z rury wydechowej wydobywa sie przez chwile czarny dym, podczas jazdy juz go wogole nie ma, ale wydaje mi sie ze nie powinno tak byc?

Przepraszam ze sie tak rozpisalem ale staralem sie jak najdokladniej przedstawic wszystkie problemy, jestem calkowicie zielony jesli chodzi o samochody, uzywalem rowniez nie fachowego slownictwa ale w inny sposob nie potrafie :fcp8 , bylbym wdzieczny za pomoc.

Zak_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2007, 13:37   #2
aksel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 245
Domyślnie

Polecam Oleje dedykowane specjalnie dla Forda wejdź na allegro w dział oleje i wpisz FORD
__________________
Życie zaczyna sie powyżej 3000rpm ;-]
aksel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2007, 17:07   #3
ArtGen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2007
Model: mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie

W kazdym wiekszym sklepie motoryzacyjnym kupisz olej FORD 5W 30LUB MOTORCRAFT 5W 30 jest zalecany przez forda wazne by mial oznaczenie 5W 30.
ArtGen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2007, 17:19   #4
mexxmen30
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Postów: 115
Domyślnie

no co do oznaczenia to zalecany jest 5W30 ale mozna stosowac tez 5W40 , 5W50 a wszysko zalezy od tego ile juz autko ma km na liczniku ford dedykowany robi MOBIL o oznaczeniu chyba FM :fcp13
mexxmen30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2007, 13:42   #5
Zak_PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Model: Ford Transit, Ford Mondeo III
Silnik: 2.0 i 2.0 TDCI
Rocznik: 2001, 2002r.
Postów: 22
Domyślnie

Olej juz wymienilem, razem z filtrem i filtr od powietrza. Czy moglibyscie sie odniesc do moich innych problemow. Jesli chodzi o punkt pierwszy to bylem u mechanika ogladal opony i powiedzial ze sa juz zjechane, dodatkowo na jednej jest malutkie wybrzuszenie w rowku protektora. Mechanik przejechal sie ze mna i powiedzial ze to stukanie to albo wina wadliwej opony albo lozyska. Zamienilismy dwie pierwsze opony miejscami i stukanie jakby troche ucichlo z prawej strony pojazdu i przenioslo sie jakby na lewa strone. Chce wymienic te dwie przednie opony na nowe, wedlug mechanika rozwiaze to problem tego stukania, co o tym myslicie????
Zak_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.