Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2008, 21:46   #11
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Cytat:
boby-x Witam , po numerze VIN /nadwozia/ można sprawdzić historię serwisową samochodu , podobno w dowolnym serwisie / ASO ,chyba nawet dowolnej marki /
Nie masz racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pojechałem do ASO z papierami z książką pytam sie czy mogą mi sprawdzić bo chce sie dowiedzieć co było robione bo już trochę mam nabite tyś i jak trzeba to z korzystam z waszych usług Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koleś wbił mój numer vin do systemu i nic powiedział przykro mi nie mamy dostępu do francuskiego serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Taki patent o jakim mówisz to jak dobrze pamiętam to ma Volvo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:52   #12
boby-x
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Inna sprawa , że w serwisie ktoś miałby więcej roboty , może nie być motywacji , a wiadomo , samochód jest moją własnością , więc chyba mam prawo wglądu w jego historię serwisową /czy się mylę?/ ; mnie udało się sprawdzić , powiedzmy po znajomości i wiem co było robione w serwisie /na gwarancji/ .
boby-x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:58   #13
boby-x
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Masz rację , to może być nie w każdym serwisie i oczywiście nie na całym świecie ; ja mam auto z Niemiec , tam gdzie mi sprawdzali mieli dostęp do niemieckich serwisów ASO.
boby-x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2008, 09:20   #14
Szakal_76
ford::beginner
 
Avatar Szakal_76
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: Kraków/Przytkowice
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0L Duratec DI TI-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Ja radziłbym wymienić rorząd, bo na tym nie zaoszczędzisz, a koszt nie jest zbyt duży (nie mówię w tym momencie o ASO). W moim Focus'ie wymieniłem po 140.000 km, książka mówi że po 150.000 lub po 10 latach - zależy co nastąpi wcześniej.
Części kosztowały mnie:

Nap. Paska Rozrz. SKF 160 PLN
Pasek Rozrządu Contitech 60 PLN
Śróba wału korb. 10 PLN

Autko pochodzi od pierwszego właściciela i ma książkę serwisową (teoretycznie powinienem być spokojny i pojeździć jeszcze 10 tys. km) więc i przebieg na liczniku jak i w książce jest pewny. Mimo to nie żałuję, jest spokój na przynajmniej 100 tys.

Pozdrawiam :fcp4
__________________
2.0L Duratec DI TI-VCT
Szakal_76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 17:46   #15
fordzik2008
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Mam możliwość sprawdzenia historii serwisowej Fordów, jeżeli oczywiście były serwisowane w ASO, niezależnie czy było to u nas w kraju, czy za granicą.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na maila: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poniżej próbka możliwości, co mogę podać mając numer VIN pojazdu:

04-NOV-2005 przebieg 3mile POWER SUPPLY TROUBLES DOES NOT OPERATE PROPERLY
naprawa/wymiana alternatora
12-JUN-2006 przebieg 3493mil OTHER ENGINE TROUBLES DOES NOT OPERATE PROPERLY
problem ze swiecami zarowymi/wymiana 4 sztuk
12-JUN-2006 przebieg 3493mil BRAKES GRAB OR LOCK-UP STICKS/BINDS/GRABS
wymiana linek od hamulca recznego/ hamulce sie blokowaly
29-JUN-2006 przebieg 4287mil POOR PERFORMANCE/LACKS POWER
FROZEN/SEIZED/BINDING wymiana turbosprezarki, oleju silnikowego (6litrow), wszystkich srub
mocujacych turbosprezarke i uszczelek przy kolektorze dolotowym/turbo
fordzik2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 18:12   #16
tomrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Cytat:
Napisał fordzik2008
Mam możliwość sprawdzenia historii serwisowej Fordów, jeżeli oczywiście były serwisowane w ASO, niezależnie czy było to u nas w kraju, czy za granicą.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na maila: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To super, ja skorzystam, zaraz piszę maila.
tomrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2008, 20:00   #17
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Cytat:
Napisał tomrek
Cytat:
Napisał fordzik2008
Mam możliwość sprawdzenia historii serwisowej Fordów, jeżeli oczywiście były serwisowane w ASO, niezależnie czy było to u nas w kraju, czy za granicą.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na maila: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To super, ja skorzystam, zaraz piszę maila.
To co kolega oferuje to jest tylko to zostało wymienione podczas gwarancji, nie ma tam informacji na temat serwisowania auta.
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 20:51   #18
fordzik2008
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Postów: 2
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Jeżeli auto ma wymieniane jakiekolwiek części lub wykonywane jakiekolwiek naprawy na gwarancji, to oznacza że było serwisowane zgodznie z wytycznymi Forda.
Jeżeli ktoś pozwolił by sobie odpuścić jakiś przegląd, to traci gwarancje i nie może w późniejszym czasie liczyć na gwarancyjną naprawę.
Więc. Jeśli historia napraw jest dostępna, to oznacza że auto było serwisowane zgodnie z wytycznymi Forda.

Zapomniałem dopisać. Koszt takiej usługi to 20zł, ale...
jeżeli nie ma historii napraw auta, to informuje o tym zupełnie gratis i nie kasuje ani grosza.
Natomiast jeżeli historia napraw jest (przy okazji są oczywiście podane przebiegi w MILACH, konkretne daty i numery FINIS części które zostały wymienione) to jeżeli ktoś jest zainteresowany to przelewa 20zł na konto które podam na maila a ja wysyłam historię.
Teraz mała promocja.
Jeden z moderatorów wysłał mi już numer VIN jego auta.
Akurat w tym przypadku nie było historii. Więc jedyne informacje to:
michal popek (mod)
-------------------
Warranty Start Date: 19-AUG-1997
Sale Date: 19-AUG-1997
Prod Date: 14-OCT-1996
ZETEC 1.8L DOHC EFI NA I4 G*MP
5 SPD MAN TRANS A EAO MTX75
GENK PLANT BUILD
CDW27 MID VERSION

brak historii

Natomiast (mam nadzieje że kolega Wojtix się nie obrazi):
wojtix
---------------------
Warranty Start Date: 28-JUL-2003
Sale Date: 28-JUL-2003
Prod Date: 25-MAR-2003
LYNX1.8L SOHC DI TC I4 DS 115P
5 SPD MAN TRANS A EAO MTX75
SAARLOUIS PLANT BUILD
SERIES 15


30-JUN-2006
76586
UNUSUAL ENGINE NOISE AT IDLE
wymiana kola zamachowego i srub mocujacych
wymiana rozrusznika i srub mocujacych

To tak promocyjnie, za darmoszkę.
Możesz spać spokojnie, wiecej napraw w ramach gwarancji nie było.

Pozdrawiam i zapraszam chętnych na maila z numerami VIN.
fordzik2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2008, 21:07   #19
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Nawet bym się kolego nie zastanawiał. Dobrze Ci Koledzy z forum doradzają. Sprowadzacze i komisanci to jedna wielka klika kombinatorów, już nawet czasem nie ma co ufać ludziom z ASO. Byle tylko orżnąć klienta na kasę.
Ostatnio byłem z kolegą który szukał furki do 20tys zł w jednym z wielu komisów w Nowym Sączu i fajnie stały cztery furki różnych marek w różnych częsciech placu komisowego z super okazyjnym przebiegiem dokładnie 98 tys km na wszystkich czterech. Oczywiście książek nie ma itp itd pierdu pierdu.

A z mojego doświadczenia, ja w mam obecnie 6 letniego focusa i parę tygodni temu wymieniałem rozrząd. Przebieg niby niewielki parędziesiąt tysięcy km (100% oryginal) ale znajomy mechanik doradził nie czekać na żadne 10 lat / 150 tys km.
Nie wiem skąd Ford wyssał takie dane. Pasek rozrządu to tylko gumelajzon z siatką w środku. Dla 99% samochodów niezależnie od przebiegu powinno się po max 5-6 latach należy wymienić go na nowy. I tyle praktyki. Fordowska teoria mówi 10lat. Ale jak to stwierdził znajomy miał okazję ratować takie fordy focusy 5-6 letnie ze zerwanym paskiem przy przebiegach rzędu 90-110 tys km. Trochę :fcp18 kosztowna robota.

Na moje nieszczęscie nietety nie pracuje on już przy autkach. Miał paskudny wypadek właśnie w serwisie (przygniotło go) i jest na rehabilitacji.

Lepiej wymień rozrząd nie zwlekaj
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 12:12   #20
luzaczek5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: gliwice
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

wyslalem ci maila-poprosze o szczegoly serwisowania mojej foczki

dzieki i pozdr.
luzaczek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.