Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2012, 13:17   #1
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Opóźniona reakcja na dodanie gazu

Witam wszystkich!

Mondeo MK3 2.0 TDCi 130KM.

Mam problem który wystąpił po regeneracji wtrysków. Nie jestem pewny czy jest z nią bezpośrednio związany - mechanik też nie umie mi odpowiedzieć na to pytanie.
Otóż przy dodawaniu gazu w okolicach 2-2,5tyś obrotów (lub redukcji tak aby auto weszło na obroty ok. 2,5tyś i dodaniu gazu) pojawia się opóźniona reakcja na wciśnięcie pedału gazu - około sekundy. Nie jest to szarpnięcie ani przyduszenie, a ewidentny brak reakcji na wciśnięty gaz. Problem nie pojawia się zawsze ale na tyle często, że określam zdecydowanie jako usterkę.
Mechanicy na komputerze sprawdzali mi potencjometr przy pedale gazu i działa podobno bez zarzutu - jednak to na biegu jałowym na postoju. Nie wiem jakie wyniki były by podczas jazdy. Po regeneracji wtrysków nadawane były kody, ponowna próba przelewowa wyszła b. dobrze, na komputerze sprawdzone korekcje też w porządku.

Jakieś pomysły? Z góry dziękuję


Ostatnio edytowane przez metmusic ; 03-12-2012 o 09:52
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 13:26   #2
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na gaz

Proponuję reset sterownika przez odłączenie akumulatora na kilkanaście minut.
To na początek... może pomóc a nie zaszkodzi.
Po ponownym podłączeniu i odpaleniu niech chwile pochodzi na luzie zanim wyruszysz w drogę.

Jeżeli nie to powodem mogą być źle dobrane wtryskiwacze lub błąd w sztuce ich kodowania. Pompa CR była ruszana?

Na logikę jeżeli ruszane były tylko wtryski a przed regeneracją nie było usterki z opóźnieniem to spece od wtrysków coś sknocili.

Oprócz tego nie ma dymienia? Turbina zaczyna dmuchać jak zawsze? Jeżeli jest chwilowy brak reakcji i przy tym dymienie to turbina może za późno wstawać.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 02-12-2012 o 13:44
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 18:42   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na gaz

Dziękuję za odpowiedź.
Pompa CR nie była ruszana, samochód już po regeneracji nie dymi, poza tym "opóźnieniem" jeździ bez zarzutu. Też pomyślałem o turbinie ale w między czasie była sprawdzana i działała też bez problemu. Czy można regulować "programowo" turbinę? Ja to zdecydowanie łączę z regeneracją wtrysków bo wcześniej tego nie było. Tylko czy jest to np. typowy objaw po złym zakodowaniu - czy dyskutować z mechanikiem o ponownym kodowaniu?

Na początek spróbuję z odłączeniem akumulatora. Dzięki za podpowiedź.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 19:28   #4
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na gaz

Daj Kolego znać czy problem się rozwiązał. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 09:37   #5
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na gaz

Jeszcze nie miałem czasu na odłączanie aku ale w między czasie ponawiam pytania:
1. Czy można regulować "programowo" turbinę? (Jej moment "obudzenia się" bądź inne parametry). Pytam ponieważ czasem jeżdżę drugim identycznym Mondeo i ma inną charakterystykę przyspieszenia - turbina jakby startowała wcześniej (ok. 2 tyś, u mnie ok, 2,5tyś) do tego u mnie delikatniej startuje, a w drugim czuć ewidentnego "kopa" i dłużej "ciągnie". Top speed mają praktycznie takie same.
2. Czy istnieje możliwość aby wtryski były źle zakodowane bądź coś nie tak w kompie i stąd ten efekt opóźnionej reakcji na dodanie gazu? Czy ktoś spotkał się z takim problemem powiązanym z wtryskami?

Jeszcze jedno - po odebraniu auta po regeneracji po ok 150km wyskoczyła mi "sprężynka" i odcięło moc - oczywiście załamka, ze dalej problem z wtryskami. Wyłączenie silnika i włączenie ponowne "zażegnało" problem i więcej się nie pojawiła. Niestety komputer nie zapisał błędu (lub go skasował). Na odczyt pojechałem dopiero po przejechaniu kolejnych 300 km i mechanik stwierdził, że kilkukrotne gaszenie i odpalanie mogło ten błąd skasować więc nie wiem co się stało.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 03-12-2012 o 09:46
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 08:29   #6
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na dodanie gazu

Niestety odłączenie aku nie pomogło... temat nadal aktualny :/
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 08:54   #7
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na dodanie gazu

witam , kolego co do opóznionej reakcji na gaz to posprawdzaj wszystkie podcisnienia do sterowania geometrią , sprawdz czy którys wężyk nie jest zamieniony miejscami lub pekniety ( porównaj z kims kto ma to dobrze załozone) . Co do sprężynki to niech szuka ten co wzioł pieniądze za naprawe
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 09:10   #8
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na dodanie gazu

Dzięki za podpowiedź. Z tymi wężykami racja - posprawdzam. Dziwi mnie tylko, że jest to bardzo "równe" opóźnienie. Zawsze trwa dokładnie tyle samo - jakby coś "programowo/elektrycznie/sterowniczo" opóźniało. Czy jest możliwe jakieś opóźnienie z podawaniem paliwa na wtryski/przez wtryski? Nie ma przy tym żadnych świstów, gwizdów czy innych dźwięków, które wskazywały by na jakąś nieszczelność. Do tego nie zauważyłem spadku mocy, jak "załapie" to idzie jak burza bez żadnych problemów.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 09:28   #9
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na dodanie gazu

to co piszesz wskazuje wlasnie na problem z nieszczelnoscia w ukladzie podcisnienia bądz inna usterka w ukladzie sterowanie/turbo. Kolego tam nie ma takiego cisnienia zebys usłyszał jakis świst. Sprawdz jak zachowuje sie sztanga od geometrii jak zdejmiesz wężyk i go z powrotem założysz , sprawdz jak szybko wstaje( jest o tym na forum opisane )
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2012, 09:31   #10
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Opóźniona reakcja na dodanie gazu

A jak to skorelować z regeneracją wtrysków? Przed nie było z tym żadnego problemu - w dzień odebrania auta po regeneracji od razu się pojawił na "pierwszej prostej". Moje pytania są po to aby wiedzieć jak rozmawiać z mechanikiem - czy to jego błąd w sztuce regeneracji/kodowania czy zupełnie inna sprawa (zbieg okoliczności).
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.