Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2013, 16:48   #1
mathieu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

Witam,

zauważyłem, że w moim mondeo od jakiegoś czasu brakuje mocy, nie wkręca się odpowiednio na obroty. Po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów jest strasznie słabo, z wymęczeniem dochodzi do prawie 4 tysięcy. Tak samo jest z prędkością maksymalną, wcześniej bez problemu wskazówka dochodziła do 200 km/h, teraz robi bardzo wymęczone 180 km/h. Zacząłem od wymiany filtra paliwa ale to nic nie dało. Samochód był podpięty do komputera i wyskoczył jakiś błąd, nie pamiętam dokładnie, początek to P0...i chodziło niby o błędną dawkę wtrysku (pompa paliwa/pompa wtryskowa). Po przeczytaniu sporej ilości tematów na forum skłaniałbym się ku tej elektrycznej pompce przy baku jednak wszyscy u których była ona winna występowały także inne problemy takie jak szarpanie, gaśnięcie silnika, problem z zapaleniem. U mnie wszystko wydaje się być ok, silnik pracuje równo, nic nie szarpie po nagrzaniu i nie gaśnie. Czy jest szansa, że to ta wspomagająca pompka czy jednak szykować się na wtryskową? Dodam jeszcze, ze mechanik odpiął przewody od filtra paliwa i po odpaleniu okazało się, że pompka podaje paliwo. Jest szansa, że jednak podaje za mało przy większych obciążeniach?


Ostatnio edytowane przez mathieu ; 20-03-2013 o 17:17
mathieu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 17:50   #2
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

jest na to duża szansa że to ta wspomagająca pompka paliwa, jednak najlepiej by było gdybyś znał dokładnie te kody błedów i poczytał sobie jeszcze co one moga znaczyć, co do wymiany tej pompki.... sa tańsze i droższe, róznią się głównie tym ze te tanie wyją jak sokowirówki, a jak z ich wytrzymałoscią.. tego nie wiem
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 21:25   #3
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

Są różne objawy. U mnie były takie objawy pompki wspomagającej: zaczął szarpać, dymić na biało, max 2 tyś. rpm. po czym zgasł na amen.
Możliwe, że to początki tej pompki. Nie wyje Ci ta pompka?
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 23:34   #4
mathieu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

Nie wiem czy wyje. Jak stoję przy tylnym kole w okolicach tej pompy to ją słychać, nie wiem czy tak powinno być. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mathieu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 16:42   #5
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

jesli sie nachylisz i bedziesz miał głowe na wysokosci progu to na ori pompce bedzie słychac delikatny szum, jesli słyszysz wycie stojac koło koła, to moim zdaniem albo masz kiepski zamiennik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo faktycznie pompka siada
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 18:16   #6
mathieu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115 KM Pompa paliwowa czy wtryskowa?

Nie no, nie wyje. Szumi ale dosyć głośno, bo nie muszę się schylać żeby ją słyszeć.
mathieu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.