Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2008, 13:25   #1
scubamen
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Czy zmieniać rozrząd?

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Focusa I, sprowadzony z Niemiec, ma przebieg 147 tyś. potwierdzone w książce serwisowej którą mam i tu pojawia się moje pytanie, czy trzeba wymienić rozrząd. Dodam iż ostatni przegląd miał jakieś 500 km wstecz. Pozdrawiam.

scubamen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 13:41   #2
grzegorz 74
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 89
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Dzisiaj w sprowadzanych autach książki serwisowe są w 99% zrobione dla potencjalnego kupca, nie wierz w przebieg i w przeglądy.W Polsce 100 pln kosztuje pieczątka w książce.Znajomy kupił TT sprowadzony, okazało się, że nawet nie istnieje w Niemczech takie miasto jak wynikało z pieczątek w książce. Zrób wszystko co trzeba zaraz po zakupie. Bedziesz miał spokojne sumienie.
__________________
grześ
grzegorz 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 14:00   #3
przemekmondeo
ford::average
 
Avatar przemekmondeo
 
Zarejestrowany: 02-04-2008
Skąd: Toruń
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.6 16V 107KM K4M
Rocznik: 2002
Postów: 186
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Ja też bym radził wymienę całego rozrządu, wsztstkich pasków, filtrów i oleju. Książka w necie kosztuje około 300 pln a pieczątki tak jak kolega wspomniał przysłowiowe grosze a autko szybciej pójdzie :fcp4 . Lepiej wydać 500-700 pln na wymianę i spokojnie jeździć niż później łapać się za głowę i liczyć koszty :fcp14 .
przemekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 14:10   #4
scubamen
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

A czy w serwisie powiedzą mi czy ten przebieg jest oryginalny, zaglądając w kompa i sprawdzając jego dotychczasowe przeglądy?
scubamen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 14:18   #5
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

ja bym sprawdził odkręcił osłonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczył co było ruszane a co nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak pasek był wymeieniany idzie to ocenić
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 19:30   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Cytat:
Napisał scubamen
A czy w serwisie powiedzą mi czy ten przebieg jest oryginalny, zaglądając w kompa i sprawdzając jego dotychczasowe przeglądy?
Witam
Gdy kupiłem moją używkę, zadzwoniłem do ASO w której foka miała przeglądy (pieczątka w książce) z pytaniem, czy można na podstawie ich danych sprawdzić, kiedy i przy jakim przebiegu był wymieniany rozrząd. Nie było żadnego problemu. Po 10 min. oddzwoniła b. miła dziewczyna z ASO, podając datę i przebieg. Było to zgodne z zapisami w książce przeglądów. Jest te więc raczej dobry sposób weryfikacji.
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 00:27   #7
pawel2007
ford::beginner
 
Avatar pawel2007
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Płock
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8TDDI 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 43
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Cytat:
Napisał korek007
....Jest te więc raczej dobry sposób weryfikacji.
Ciekawe czy da się to zrobić z autem kupionym za granicą? Dla spokoju ducha lepiej wymienić, przy okazji wymiana wszystich płynów. I wtedy śpisz spokojnie.
pawel2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 16:20   #8
scubamen
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Właśnie dzwoniłem do serwisu, no i gość powiedział mi że nie maja wglądu do przeszłości serwisowej auta za granicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
scubamen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 16:46   #9
scubamen
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-04-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Przyszło na myśl, czy napisanie maila do serwisu niemieckiego z pytaniem o rozrząd i z prośbą o potwierdzenie przebiegu dało by jakiś rezultat?
scubamen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2008, 21:24   #10
boby-x
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Postów: 20
Domyślnie Re: Czy zmieniać rozrząd?

Witam , po numerze VIN /nadwozia/ można sprawdzić historię serwisową samochodu , podobno w dowolnym serwisie / ASO ,chyba nawet dowolnej marki / ; oczywiście nie będzie nic co było robione poza serwisem /w nieautoryzowanym warsztacie/ , np że samochód powstał z dwóch innych , ale jeśli jest książka , to można zobaczyć , czy autentyczna /pokrywają się wpisy/ , a wtedy wiadomo co i kiedy było wymieniane .
boby-x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.