Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2009, 16:14   #1
Trab78
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 03-09-2008
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

problem: po otwarciu centralnym zamkiem z kluczyka, nie da się otworzyć tylnej klapy. Trzeba użyć osobnego przycisku na kluczyku do bagażnika i wtedy klapa odskakuje i da się otworzyć. Wcześniej zdarzało się, ze bagażnik sam się otwierał podczas jazdy. Myślałem, że przy otwieraniu podstawowym przyciskiem na kluczu, bagażnik się nie otwiera<nie słychać w każdym razie>, ale jak zamykam przy otwartej klapie, to auto zamyka się dopiero po zamknięciu klapy, co sugerowało by, ze centralny zamek działa, również na klapę. Sciągnąłem obudowę tylnej klapy i gumową osłonę z "klamki"<od zew.> Widać tam przełącznik, od którego odchodzi wiązka kabli. Wygląda to tak jakby ten przełącznik nie działał. Klapa powinna się otwierać po wciśnięciu klamki, a tak nie jest. Jak mówiłem trzeba użyć trzeciego przycisku na kluczu.
Dobre rady mile widziane.

Trab78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2009, 17:04   #2
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Re: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

(sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie) wymień ten włącznik klapy i bedzie git. Klapa otwierała się podczas jazdy ponieważ dostała się albo woda lub wilgoć lub po prostu zrobiło się zwarcie w tym włączniku (jest to normanlan usterka w tym modelu).
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 18:13   #3
krzychu_74
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Mam pytanie do kolegi Trab78.
Ja borykam się z podobnym problemem w heczbeku :-). Prosze o małą podpowiedż. Dostep do tego wyłącznika pod guma jest po zdjęciu tych plastików na klapie od środka? czy po wyciągnięciu tej ,,gumy" na którą sie nadusza przy otwieraniu można jakosc podejść do tego wyłącznika np żeby go wyczyścić? albo wyjac i wyczyścić? Dowiadywałem się wstępnie w serwisie w Pile- taki włącznik 150 zeta. Możwe czyszczenie pomoże? z góry dzięki za wskazówki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 19:36   #4
ppaw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Model: focus II
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 05
Postów: 15
Domyślnie Re: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Ja też mam ten problem w swoim kombi. Chciałem zdjąć plastik klapy tylnej, żeby się dostac do tego wyłacznika, ale nie wiem jak to zrobić żeby nie pourywać wszystkich zaczepów. Odkręciłem śrubki we wgłębieniach na ręce, ale dalej nie wiem jak to delikatnie zrobić.
Kolego Trab78 możesz jakoś wytłumaczyć jak bezboleśnie zdjąć ten plastik, albo masz jakieś zdjęcia?
Byłbym bardzo wdzięczny.
ppaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 22:34   #5
Trab78
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 03-09-2008
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

sorry, że tak późno ....pewnie już macie po problemie. Co ściągnięcia plastiku od środka, to po odkręceniu śrubek poprostu podważałem śrubokrętem i schodziło po jednym zaczepie. Też się bałem że połamie zaczepy, ale się udało. Co do dojścia do włącznika to mi się nie udało. Oz zew. tylko zobaczyłem to co opisałem a od wew. nie wiem jak się do tego dobrać. Olałem sprawe. Otwieram z pilota. MOżna przywyknąć. Zrobie kiedyś przy okazji.....
Trab78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 00:11   #6
gustawkramer75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2009
Model: focus 1.8tdi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Witam mam problem mam zablokowane drzwi tylne i nie wiem jak rozebrać tapicerkę przy zamkniętych drzwiach
gustawkramer75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 10:50   #7
renata000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Cześć,
też się przyłączam. Mam ten sam problem z klapą, ale zaczął się dziać w tym samym momencie co przestały działać drzwi pasażera. Focus MK II 2005r, kombi.
W tej chwili klapa bagażnika otwiera się tylko z pilota, a drzwi pasażera są zablokowane. Nie da się ich otworzyć z klamki i zewnętrzenej i wewnętrznej, a ten dzyndzel przy klamce jest cały czas w pozycji "do środka".

Możecie coś doradzić? Bagażnik to pół biedy, ale te drzwi, to jakaś masakra!
__________________
--
Renata

Ostatnio edytowane przez renata000 ; 18-06-2009 o 10:53
renata000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 12:52   #8
corneliusk
ford::beginner
 
Avatar corneliusk
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: Piła
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCI (109PS)
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Odkręć tapicerkę na klapie i sprawdź czy nie jest klamka odłączona. Ja musiałem odłączyć, gdyż klapa sama mi się otwierała jak wilgoci dostała klamka.
corneliusk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 09:18   #9
robak_19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: lubelskie
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Cytat:
Napisał corneliusk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkręć tapicerkę na klapie i sprawdź czy nie jest klamka odłączona. Ja musiałem odłączyć, gdyż klapa sama mi się otwierała jak wilgoci dostała klamka.
...witam, no i mnie dopadła ta usterka...ja do otwierania klapy w mojej foce a tu pod palcem nad tablicą rejestracyjną nie mam tego czegoś co ją otwiera...nie mam możliwości otwarcia z kluczyka ...ale otwieram z pilota...tylko jak długo...jak mocniej machnąłem klapą to otwierało się normalnie ...ale już przestało....czy może ktoś krok po kroku opisać jak się do tego samemu zabrać a jeszcze jakieś foty jakby zostały dołączone to byłoby super...nie chce zepsuć tego co dobre poprzez brak fachowości a i z kasą na koniec roku kruchawo...dzięki za info...
robak_19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 09:27   #10
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: problem z otwieraniem klapy bagażnika FII Kombi

Mamy to samo
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.