Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2009, 23:09   #1
Macieja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2008
Postów: 11
Domyślnie Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Witam wszystkich forumowiczow.Mam taki problem, ze jestem wlasnie w norwegii, a do domu mam 900 km. Kiedy sprawdzilem dzis olej, stwierdzilem ze ubylo troche ( 1/6 pomiedzy min/max na bagnecie) Kiedy otworzylem wyrownawczy, to byl tam olej. Ale nie byla to taka biala maz. Czarny, tlusty olej. Czy jest to uszczelka pod glowica, czy moze chlodnica oleju, czy jeszcze cos innego.Niewiem co robic, bomechanik tutaj to majatek. Troche sie znam na mechanice, ale ciezko mi stwierdzic co to. W wezach wody nie robi sie cisnienia, ani nie bulgocze w wyrownawczym. Pomocy koledzy

Macieja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 08:36   #2
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Prawdopodobnie może być to uszczelka pod głowicą. Nie chcę cię straszyć ale może to być też skutek pękniętego bloku silnika (zdarza się).Miałem taki przypadek ale w benzyniaku. Wówczas płyn dostawał się ze zbiorniczka do miski-skutek zaciętego termolstatu i zagotowania płynu.W każdym razie powodzenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 19:36   #3
mario82
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Chrysler
Silnik: Grand Voyager 3301cm3
Rocznik: 1996
Postów: 133
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

chłodnica oleju w 99%
__________________
Była : Fiesta 1,6 16v
Była : Sierra 2,0i DOHC
mario82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 19:52   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Cytat:
Napisał mario82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chłodnica oleju w 99%
Koledze chodzi o Focusa a chłodnicy oleju to tu nie ma.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2009, 22:36   #5
Macieja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Dla sprostowania 1.8 tddi 90KM, i z tego co sie orientuje to jast tam chlodnica oleju zaraz obok filtra.
Macieja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 07:55   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Może masz wersję co do Egiptu szła ale wątpię.Możesz śmiało jechać jak wdmuc***e do płynu to lepiej bo jak by do oleju to był by problem.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 17:21   #7
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Miałem to samo u siebie, wpakowało mi olej do wody i to około 3-ch litrów, bo nie dużo go w misce zostało. Przyczyna - uszczelka pod głowicą. Głowice sprawdziłem na szczelność, została splanowana i założona.Dodatkowo sprawdziłem chłodniczkę oleju, która znajduje się z tyłu silnika obok filtra oleju(służy do chłodzenia oleju dostarczanego do smarowania turbiny). wpakowałem jej 7 atmosfer powietrza no i nic- była szczelna. Jeśli okaże się ,że chłodniczka przepuszcza olej do wody to można na jakiś czas ją ominąć- węże wchodzące w chłodniczkę złączyć na kótko jakąś rurką i tak można dojechać do domu.Tylko należy kontrolować olej bo będzie wywalany na zewnątrz.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 17:26   #8
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Olej w wyrownawczym 1.8 TD INTERCOLER

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledze chodzi o Focusa a chłodnicy oleju to tu nie ma.
Niestety jest chłodniczka - takie małe prostokątne ustrojstwo z tyłu silnika obok filtra oleju.
Jest użebrowana i przykręcona do bloku a właściwie do podstawy filtra oleju czterema śrubami
do niej podłączone są przewody układu chłodzenia i cienki przewód olejowy, który idzie do turbiny(jako smarowanie).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.