Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2010, 14:07   #1
Lipa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: podlaskie
Model: transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 13
Domyślnie rozrzą w transit 2.5D

witam wszystkich. mam problem z rozrzadem w moim transicie(1992r 2.5D) a dokładnie przeskoczył pasek , zgieło 3 laski i pękły 3 dzwigienki zaworów. na forum kazdy pisał że to dziecinnie proste wiec zabrałem sie do tego sam. i tak kupiłem pasek ,napinacz , dzwigienki i laski. wstawiłem wszystko jak trzeba zablokowałem koła w 3 miejscach według waszych wskazówek załozyłem pasek,napinacz i lipa. wał sie nie obraca!! czuc jak w pewnym momęcie tłok zapiera o zawór. I tu pytanie do was drodzy panowie i panie:Blokując wał korbowy który zawór ma byc otwarty a który zamknię? z góry dziekuje za pomoc .

Lipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 14:22   #2
Dolar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1989
Postów: 29
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Prawdopodobnie zgięło Ci zawór przy tym przeskoku paska... ale to tylko moja teza. Zdejmij klawiaturę i zobacz czy zawory są w jednej linii.
Dolar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 14:43   #3
transicik93
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1995
Postów: 61
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Zawór by się nie ugiął.Laski popychaczy specjalnie zrobione są z miękkiego materiału aby one przejęły całą siłę uderzenia i się ugieły. Miałem podobny problem po zerwaniu paska rozrządu u siebie. Poskładałem wszystko i nie mogłem zakręcić wałem bo coś blokowało. Ale spróbuj zdjąć pasek lub go poluzować i zrobić jeden pełny obrót wałkiem rozrządu. Potem zablokuj koła zębate,załóż pasek i zobacz czy dało to jakiś efekt. U mnie pomogło.
transicik93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 15:05   #4
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Najpierw dobrze popatrz czy któraś z lasek nie wypadła z dźwigienki. Wszystkie koła po zablokowaniu mają być na ciasno; nie możesz nimi poruszyć. Jak wymieniałeś dźwigienki, dobrze je założyłeś ? Któraś śruba regulacyjna nie jest za mocno wkręcona?
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 15:07   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

transicik93, mówisz, że zawór by się nie ugiął? To załączam już po raz kolejny zdjęcie, gdzie zawór nie tylko się ugiął, ale tak się ugiął, ze złamał się i wbił w tłok... Jeżeli popękały dźwigienki, to musiał niezłego kopa dostać...

Lipa, wstępnie sprawdź, czy przy zdjętej pokrywie klawiatury - kiedy obracasz wałem w możliwym zakresie - nie stoi jakiś zawór w otwartej pozycji (przy obrocie wału prawie o 360 stopni otwarty zawór MUSI zmienić pozycję. Prawdopodobnie jest jak napisał Dolar, zawór jest zgięty na trzonku i zablokował się w prowadnicy. Chyba, że zupełnie źle ustawiony jest rozrząd - ale nie podejrzewam...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCF0047.jpg (69.7 KB, 34 wyświetleń)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 15:19   #6
transicik93
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1995
Postów: 61
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Wojtku w żadnym przypadku nie chcę sie kłócić ani wprowadzać kogokolwiek w błąd ale rok temu po zerwaniu paska w osiołku zaden zawór nie uległ ugięciu,prowadnice zaworów też nie ucierpiały (po naprawie nie brał grama oleju ). A zniszczona została jedna dżwigienka i pogięte 5 lasek popychaczy. I pasek nie pękl na wolnych obrotach a podczas wygrzebywania się z niezłego błocka więc myślę że przy conajmniej 2000 obrotów.
transicik93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 15:46   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Jak strzeli pasek przy 1000 obrotów efekt jest inny, ja jechałem wtedy na maksa, pedał w podłodze (bo miał skrzynię czwórkę...) - efekt jak na zdjęciu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Drugi przypadek zerwanie miałem przy średnich obrotach, poszły trzy laski, ale po odpaleniu chodził jak sieczkarnia i brał litr oleju na 100 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Trzeba było wymienić prowadnice zaworów.

Każdy przypadek zerwania paska jest inny, tu nie można podchodzić na zasadzie "laski do wymiany i jazda"...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-03-2010 o 15:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 16:05   #8
Lipa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: podlaskie
Model: transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 13
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

dziękuje za tak szybka pomoc panowie. jednak dreczy mnie taka mysl ze moze obróciłem wałem korbowym bez paska i z tad ten efekt... ponieważ ustawiajac zawory zgodnie z waszymi wskazówkami(dzieki za to) tu glupia sprawa czekajac na zamówiony pasek ustawiałem zawory i montowałem laski,dzwigienki na starym pasku było ok(nie odpalałem)obracałem kluczem18 kilka krotnie. przyszedł pasek wstawiam dzis no i LIPA nie wiem co robic. niedzielna praca w g...o sie obraca.
Lipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 16:11   #9
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

Ja to przerabiałem 4. razy. Dwa w jednym aucie a dwa w zupełnie innych i za każdym razem tylko laski, ale w przeciwieństwie do przypadków opisanych przez Was, tylko dwie były proste. Dźwignie całe, zawory też i po złożeniu silnik nadal ganiał bez zmian. Czyli jednym słowem mi się "upiekło" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wcale nie twierdzę, że nie może być inaczej.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 16:16   #10
Lipa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: podlaskie
Model: transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 13
Domyślnie Odp: rozrzą w transit 2.5D

moze jeszcze taka informacja ze silnik odpalał na pogientych laskach i połamanych dzwigienkach.gdyby ktos z panów znał połozenie wału korbowego w momecie ustawiania rozrządu to bym mógł to porównać z własnym silnikiem .Nie mniej dziekuje za zainteresowanie i pomoc.
Lipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.