Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2007, 06:48   #11
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie

Ja walczę z w/w objawami juz 2 rok !!!
Tylko o dziwo u mnie te objawy występują w miesiącach zimnych.
Ja sprawdziłem lub wymieniłem już prawie wszystkie rzeczy wymieniane na tym i innych forach, w kompie zero błędów.
Nie mogę w dalszym ciągu dojść co mu jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2007, 09:23   #12
kameleon3000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Postów: 21
Domyślnie

a jaki masz olej w silniku? bo musi byc 5W-30. Ja miałem 10W-40 i przez to był za gęsty i to była cała przyczyna. A byłem u kilku mechaników i żaden nie wiedział jak naprawić. Komputer nic nie wykazywał. A to się okazała taka błachostka. Oto cała tajemnica forda i falowania obrotów na zimnym i gaśnięcia. Ja zmieniłem olej i objawy ustąpiłu jak ręką odjął. A usterki szukałem 5 miesięcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))))
kameleon3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2007, 09:57   #13
motto77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Włocławek
Postów: 45
Domyślnie Re: Samochód gasnie na "luzie"

Cytat:
Napisał koniu3345
Witam,mam wielki problem i niestety nikt nie może mi pomóc, jestem załamany, mam Mondeo rocznik 94 1.8 benzyna. 1,5 roku temu została założona sekwencja za 4 tyś i zaczął się problem, samochód z rana przeważnie jak jest zimny gaśnie mi jak wrzucam luz podjeżdżając do skrzyżowania. Odpala normalnie z rana, swiece, filtry, akumulator wszystko nowe, komputer podłączony pod gaz i benzyne nic nie pokazuje,wszycscy mechanicy mówią że chodzi jak nowy,na gazie przejechałem 30 tyś. Gaśnie w 99% jak jest zimny z rana póżniej jest lepiej ale zdaża mu się gasnąć jak jest ciepły też,obroty spadają do zera i samochód gaśnie jak tylko wrzuce na luz.Proszę o pomoc bo nie chce go sprzedawać ale jestem załamany, pozdrawiam
Zrób eksperyment, odpal go zimnego na benzynie i poczekaj aż się nagrzeje, wtedy przełącz na benzynę, być może masz walnięty czujnik temperatury lub/i sekwencja ma ustawiony za niski prób temperatury przy którym przełącza się na LPG (wtedy parownik nie będzie jeszcze w stanie dobrze pracować).

Jeśli nadal będą falować obroty, następnego ranka ale jak będzie jeszcze ciemno, otwórz maskę i odpal auto, następnie weź zraszacz do wody i spryskaj nim przewody WN (te co idą do świec) na pracującym silniku, jak w ciemnościach zobaczysz iskrzenie to masz do wyrzucenia przewody WN (nawet jak sa nowe nie znaczy, że są dobre).

Możesz mieć także już świece, brudny uszkodzony silnik krokowy, lub uszkodzona uszczelkę pod głowicą (która jak się silnik nagrzeje to się uszczelnia dopiero), walniętą sondę lamda lub luźny już pasek rozrządu.

Pozdrawiam
__________________
Linux jest dla leniwych, raz zainstalowany działa wiecznie.
motto77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2007, 11:20   #14
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

kameleon3000, a jak ktoś ma tak jak ja 5w30 to jaka jest przyczyna? :-) Gaśnięcie na zimnym się zaczęło na oleju full synthetic 5w50 mobil1.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2007, 13:55   #15
kameleon3000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Postów: 21
Domyślnie

ja wlałem półsyntetyk. Mnie akurat pomogło, moze i komuś też. Napewno to nie jest lekarstwo na wszystko ,ale u mnie akurat pomogło, z czego się bardzo cieszę. To uczucie jak sie odpali rano i nie zgaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jak widać na tym forum wiele osób ma ten problem i nik sobie z nim nie radzi. U mnie narazie chodzi jak malina i oby tak fdalej.
kameleon3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2007, 16:47   #16
imported_Pawel
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam ja mam taki sam problem jeżdże monde 2.5 v6 i od czsu do czasu przy dojezdzaniu do skrzyzowania na luzie i auto mi gasnie jaka moze być tego przyczyna?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 19:05   #17
k e r a d
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2008
Postów: 7
Domyślnie

U mnie obroty tez falowaly i gasl na luzie (na gazie na benzynie bylo ok), podjechalem do znanego mechanika i myslalem ze naprawa bedzie mnie troszke kosztowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a on stwierdzil ze to nic powaznego. Otorzyl maske i zdemontowal plastik ktory laczy filtr powietrza z "przewodem" w blotniku ktory doprowadza do niego powietrze. Tak zeby silnik bral powietrze z pod maski.A otwor ktory zostal w blotniku zaslepilismy. I szczerze mowiac pomoglo. Obroty sie ustabilizowaly, przestal gasnac. hmm drobnostka a potrafi uprzykrzyc nam zycie :fcp1
k e r a d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.