Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2009, 19:16   #21
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Odnośnie tego "...Mam też jeszcze takie coś przy ruchu kierownicą, od centralnego położenia w lewo lub prawo, najpierw występuje opór a potem delikatny przeskok i słychać głuchy stuk..." w Leonie miałem tak i się okazało, że to łożysko mcpersona, ewentualnie stuki na skręconych kołach to oznaka padających przegubów ( też mam ten problem w swoim mondku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) powodzonka

maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 19:30   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

No, jeszcze sporo musiałbyś wymienić, żeby mieć 100% pewności, że nie będzie stukać...

Tym niemniej zainteresuj się końcówkami drążków kierowniczych - są zewnętrzne (te "z kulką i teflonem") i wewnętrzne ( w przekładni kierowniczej). Niestety, najczęściej występują razem z drążkiem. Sprawdź także luzy na sworzniu wahacza (przegubie zwrotnicy) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Końcówki drążków i sworznie zwrotnicy należą do tzw odpowiedzialnych części, radzę w tym przypadku kupować oryginały Motorcrafta, a nie zamienniki. Regenerowanych nie kupuj, jeżeli lubisz ryzyko, poskacz sobie na bungee :596:.

Dobry, przytomny mechanik na kanale (samochód stoi na kołach) powinien stwierdzić, czy są luzy na tych elementach, czy nie.

Sprawdź także - o czym piszesz - mocowanie całej maglownicy.

Bardzo możliwe jest to, o czym pisze Maestro.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-07-2009 o 19:50
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 23:08   #23
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, jeszcze sporo musiałbyś wymienić, żeby mieć 100% pewności, że nie będzie stukać...

Tym niemniej zainteresuj się końcówkami drążków kierowniczych - są zewnętrzne (te "z kulką i teflonem") i wewnętrzne ( w przekładni kierowniczej). Niestety, najczęściej występują razem z drążkiem.

Sprawdź także luzy na sworzniu wahacza (przegubie zwrotnicy) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Końcówki drążków i sworznie zwrotnicy należą do tzw odpowiedzialnych części, radzę w tym przypadku kupować oryginały Motorcrafta, a nie zamienniki. Regenerowanych nie kupuj, jeżeli lubisz ryzyko, poskacz sobie na bungee :596:.

Dobry, przytomny mechanik na kanale (samochód stoi na kołach) powinien stwierdzić, czy są luzy na tych elementach, czy nie.

Sprawdź także - o czym piszesz - mocowanie całej maglownicy.

Bardzo możliwe jest to, o czym pisze Maestro.
Dzięki za sugestie, sworzeń wahacza odpada, wymieniałam cały wahacz prawy przedni i z prawej strony dalej stuka, łożyska mcpersona też (wymienione całe górne mocowanie amortyzatorów) pozostaje cały drążek, albo padające przeguby...Jeszcze jakieś pomysły?

Mały update..stuka też na kołach na wprost, typu wolniejszy przejazd przez studzienke zapadłą poniżej asfaltu, wolniejszy przejazd po nierównej kostce brukowej, a także czasem też przy wrzucaniu 1ki i srętach przy małej prędkości.. Co to może być? Jednak przeguby?

P.S Jak sprawdzić mocowanie maglownicy?

Ostatnio edytowane przez dzeryae ; 25-07-2009 o 12:53 Powód: uściślenie wypowiedzi :)
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 00:14   #24
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Mam dokładnie tak samo,efekt taki sam jak odkręcanie zapieczonej śruby w kole ,opór a potem trzask i kierownica dalej idzie lekko.Będe śledził ten wątek.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 07:03   #25
rad1de
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi 90KM
Rocznik: 2003-1 rejestracja 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

zobacz mocowanie sanek może śruba sie urwała albo poluzowała ja mam taki problem
rad1de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 07:37   #26
bushus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Ja miałem to samo wymiana drążków i i końcówek nie pomogła dopiero regeneracja maglownicy ( koszt 900zl ) sprawiła, że kierownica chodzi płynnie i bez przeskoków.
bushus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 16:13   #27
rad1de
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi 90KM
Rocznik: 2003-1 rejestracja 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

ja tez wymieniłem maglownice ale troszkę taniej 535 zł miałem takie chwile ze sie kierownica blokowała przy skręcie przeskok i normalnie po wymianie wszystko ok
rad1de jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 17:54   #28
jason1980
ford::average
 
Avatar jason1980
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-02-2006
Skąd: Great Harwood
Model: Ford Mondeo titanium x 2008 2.2 tdci
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Mialem podobne stuki, okazalo sie ze fachowcy po wymianie sprzegla dokrecili sruby od maglownicy chyba tylko palcami. Po dokreceniu jak sie nalezy wszystko ucichlo
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Łukasz
http://img136.imageshack.us/img136/7069/stopkafn6.th.jpg
jason1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 23:06   #29
jurek_13
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Kraków / Rybnik
Model: Mondeo MkIII Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Problem z przednim zawieszeniem

Cytat:
Napisał miras500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj u speca od zawieszeni i geometri zawieszenia.
Jego zdaniem może być wina wspomagania.
Zauważyłem że zbiornik od płynu wspomagania jest lekko spocony,facet powiedział
że mogą być kłopoty z ciśnieniem dlatego te objawy z kierownicą lub może kłopoty jeżeli
jest w tym samochodzie (jakiegoś czujnika)od wspomagania.
Dał mi namiary od faceta który specjalizuje się w przekładniach i pompach wspomagania.
co o tym sądzicie.
Czy problem udało się rozwiązać?
jurek_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 23:24   #30
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Problem z przednim zawieszeniem

Mondeo i myszkowanie? Przecież to auto prowadzi się tak stabilnie że można dać w palnik prowadząc je jednym palcem albo puścić kierownicę podczas hamowania i jedzie na wprost jak po szynach. Oczywiście w ramach testu na pustej drodze.

Co do łączników to raczej one nie są przyczyną, w zeszłym roku wymieniłem oba z przodu bo zaczęły mocno walić, ale auto cały czas prowadziło się normalnie (do tego stopnia, że przejeździłem z walącymi łącznikami kilka tys. km myśląc, ze wali jakaś poluzowana osłona czy coś takiego).
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.