Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2010, 10:23   #51
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Podepnę się pod temat.
W czasie jazdy przy jeździe po nierównościach, dziurach, przejeżdżaniu przez tory kolejowe z prawej strony z przodu słychać takie metaliczne stukanie/chrobotanie. Podczas przejeżdżania przez nierówności kierownica szarpie, a auto jakby "pływało" - nadwozie jakby było ruchome w stosunku do osi kół.
Wstępna diagnoza mechanika - luzy w przekładni kierowniczej i maglownica do regeneracji.
Czy te objawy Waszym zdaniem potwierdzają się z diagnozą mechanika??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś wskazówki ?

Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 10:30   #52
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Kolego zanim posłuchasz mechanika proponuje podjechać na kanał z kolegą albo żonką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ty wskakujesz do kanału i kładziesz jedna rękę na końcówce a druga rękę na drugiej końcówce. Teraz prosisz by ktoś na górze poruszał kierownicą prawo lewo a ty słuchaj czy to nie końcówka drążka. Jeśli będzie potrzeba możesz na przemian się uwiesić na niej i odpuszczać i przez ten czas cały czas niech ktoś rusza kierownicą prawo lewo. Jeśli wyczujesz luz na dłoni abo usłyszysz stamtąd stuki to jest końcówka. Miałem podobnie na szarpakach twierdzili że super jest, mechanik 1-2-3 maglownica. Wkur...... się wlazłem do kanału i w 5 minut znalazłem przyczynę. Takich mamy mechaników ;(, a raczej wymieniaczy.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:28   #53
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał Cezar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego zanim posłuchasz mechanika proponuje podjechać na kanał z kolegą albo żonką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ty wskakujesz do kanału i kładziesz jedna rękę na końcówce a druga rękę na drugiej końcówce. Teraz prosisz by ktoś na górze poruszał kierownicą prawo lewo a ty słuchaj czy to nie końcówka drążka. Jeśli będzie potrzeba możesz na przemian się uwiesić na niej i odpuszczać i przez ten czas cały czas niech ktoś rusza kierownicą prawo lewo. Jeśli wyczujesz luz na dłoni abo usłyszysz stamtąd stuki to jest końcówka. Miałem podobnie na szarpakach twierdzili że super jest, mechanik 1-2-3 maglownica. Wkur...... się wlazłem do kanału i w 5 minut znalazłem przyczynę. Takich mamy mechaników ;(, a raczej wymieniaczy.
No bo koszty wymiany końcówki a regeneracja maglownicy to inny rząd wielkości. A jeżeli chodzi końcówki, to czy luz jest wyczuwalny na kierownicy? Bo u mnie takiego nie ma, wystarczy przekręcić kierownicę o 1 cm a auto już łapie.
Mechanik wstępnie wykluczył końcówki.
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:32   #54
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Co miałeś na myśli pisząc to: "wystarczy przekręcić kierownicę o 1 cm a auto już łapie." ??

Co do końcówek to tak, będziesz je czuł na kierownicy, choć nie do końca. U mnie nie było czuć, Tylko delikatnie, prawie niewyczuwalne. możesz jeszcze mieć zużyte tuleje, także będą powodowały podobne objawy z tym że wtedy na 100% nie będzie tego czuć na kierownicy. Generalnie maglownica nie jest takim elementem który zużywa się jak końcówki. Ja bym bardzo dokładnie sprawdził pozostałe warianty.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:47   #55
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał Cezar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co miałeś na myśli pisząc to: "wystarczy przekręcić kierownicę o 1 cm a auto już łapie." ??

Co do końcówek to tak, będziesz je czuł na kierownicy, choć nie do końca. U mnie nie było czuć, Tylko delikatnie, prawie niewyczuwalne. możesz jeszcze mieć zużyte tuleje, także będą powodowały podobne objawy z tym że wtedy na 100% nie będzie tego czuć na kierownicy. Generalnie maglownica nie jest takim elementem który zużywa się jak końcówki. Ja bym bardzo dokładnie sprawdził pozostałe warianty.
Auto ma przebieg 150 kkm, więc trochę już ma nalatane.

Z tym przekręceniem kierownicy to wystarczy lekko dotknąć jej w trakcie jazdy, przekręcić o 0,5-1 cm a auto już skręca, czyli luzów na kierownicy nie ma.
Tuleje wahaczy, muszę to sprawdzić, bo nie były one wymieniane w przeszłości, pewnie już są pozapiekane, więc i robota się skomplikuje.

A te chrobotanie, metaliczne zgrzytanie w dziurach, to może być objaw zużytych tulei wahacza??
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:56   #56
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

U mnie słychać było tylko stuki, ale nie wykluczone że jak guma na wahaczu będzie zużyta to cały wózek będzie pracował i obcierał, wtedy będzie właśnie odczucie że karoseria sobie a zawieszenie sobie. Zobacz dokładnie, bo ja mam nalatane 180 tys. i Maglownica jest ok. Ja obstawiam podstawowe rzeczy czyli końcówki, tuleje, stabilizatory. Jeśli naprawdę to masz ok to wtedy szukaj coś bliżej maglownicy.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 12:14   #57
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał Cezar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie słychać było tylko stuki, ale nie wykluczone że jak guma na wahaczu będzie zużyta to cały wózek będzie pracował i obcierał, wtedy będzie właśnie odczucie że karoseria sobie a zawieszenie sobie. Zobacz dokładnie, bo ja mam nalatane 180 tys. i Maglownica jest ok. Ja obstawiam podstawowe rzeczy czyli końcówki, tuleje, stabilizatory. Jeśli naprawdę to masz ok to wtedy szukaj coś bliżej maglownicy.
Właśnie, karoseria sobie, zawieszenie sobie, nawet na brukowej drodze da się odczuć to pływanie.
W tym tygodniu zaprowadzam auto do mechanika, dam mu znać o tym i on mi wtedy sprawdzi co i jak. Mechanior mówił, że nie wszystkie usterki maglownicy dają się zregenerować. Koszty regeneracji wahają się w granicach 500-700 zł, za to nowa to wydatek około 1500 zł.
Wspomnę, że auto nie ściąga na idealnie prostej drodze i dobrze trzyma w zakrętach przy prędkości 120-140 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 16:01   #58
PL(J)acek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Odświeżam temat. W Fordzie nowy jestem i nie znam się "prawie" zupełnie.
Wszedłem w posiadanie Mondeo MK3, rocznik 2002. Wygląda ładnie, ale na tym plusy się kończą. Przy przejeżdżaniu przez nierówności czy też tory tramwajowe słychać stuki z okolic kolumny kierownicy. Jednocześnie kierownica wyrywa sie na boki (ale tylko trochę, tak jakby ktoś delikatnie skręcał mi kołami lewo - prawo, a ja czuję to na kierownicy)
Pierwsza diagnoza mechanika - przekładnia kierownicza do regeneracji. Zastosowałem się, 700 zł zapłaciłem, a objawy nie ustąpiły.
Teraz mechanik twierdzi, że może być to łącznik pomiędzy kolumną kierownicy, a przekładnią. Tłumaczy mi, że są tam jakieś dwa romby, z których jeden wchodzi w drugi. Właśnie one musiały się wyrobić i stąd stukanie.
Teraz pytanie: Zgadzacie się z diagnozą?? Jeśli tak to jak fachowo taka część się nazywa i gdzie można ją kupić (nie za drogo, mam nadzieję :-/ )??

Pozdrawiam,
Jacek
PL(J)acek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.