Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2015, 16:42   #1461
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Tak na ciepłym. Chociaż wskazówka była minimalnie od pionu odchylona. Ale Dlaczego ta ostatnia jest stała?
Polega na takim zalapywaniu: 2-3 gary od razu a reszta po chwili i szaro niebieskim dymu z tyłu. W lato jest znośnie natomiast w tą zimę było już ciężko odpalić. Poza tym fura śmiga. Ciągnie jak głupi w czasie jazdy dymu zero.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 08:10   #1462
dirk79
ford::beginner
 
Avatar dirk79
 
Zarejestrowany: 12-12-2010
Skąd: wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 33
Domyślnie

Hmmmm...zrób próbę przelewową to będzie wiadomo czy któryś zaworek nie puszcza za dużo. Jak jest problem z wtryskiwaczami to przy odpalaniu raczej dymi na biało. Świece żarowe sprawdzałeś? Można by też sprawdzić kompresję, ale to tak na końcu...
dirk79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 13:57   #1463
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał dirk79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmmm...zrób próbę przelewową to będzie wiadomo czy któryś zaworek nie puszcza za dużo. Jak jest problem z wtryskiwaczami to przy odpalaniu raczej dymi na biało. Świece żarowe sprawdzałeś? Można by też sprawdzić kompresję, ale to tak na końcu...
Takie pierdołki jak świece to odrzucam, bo po 1 są dobre , po 2 ja z tym problemem jeżdzę już szmat czasu i pewnie większość materiałów eksoploatacyjnych była po drodze zmieniona.
Kompresja - mogę sprawdzić, ale nie chce mi się wierzyć że silnik , który ma moc i od wymiany do wymiany nie pobiera grama oleju może mieć problemy z kompresją.
W weekend zrobię próbę przelewową. Tylko , że ja już jakiś czas temu robiłem próbę na ciepłym silniku i wyniki były eleganckie. Spróbuję taką na zimnym z odpiętymi wtyczkami od wtrysków i spróbuję pokręcić. Może taki test coś pokaże.

EDIT: dokopałem się i przelewy były takie:
1. 16 ml.
2. 18 ml.
3. 13,5 ml.
4. 15 ml.
tylko że... to było 5 lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc chyba warto test powtórzyć

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 21-04-2015 o 14:12
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 19:53   #1464
leonsiem
ford::amateur
 
Imię: LEO
Zarejestrowany: 25-04-2013
Model: Mondeo Giha
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam, mam pytanie odnosnie diesel spulung z liqy molly, czyscilem nim ostatnio wtryski przez podlaczenie bezposrednie do butelki z plynem przewodow powrotu i poboru. Wiec po tym zabiegu nic sie nie poprawilo. Chce wymienic zaworek w moich wtryskach, wiec zastanawiam sie czy ten plyn bedzie dobry by rozebrany wtrysk w nim wymyc????
leonsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2015, 11:36   #1465
Gosu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2012
Model: Mondeo MK3 ST
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam,
Miałem problem ze sprężynką przy wyprzedzaniu, w końcu nie dało się praktycznie jeździć, a silnik chodził jak TDI, dlatego postanowiłem zregenerować*wtryski.

Kupiłem 4 oryginalne zaworki, wymieniłem je, mycie wszystkich elementów w myjce ultradźwiękowej, końcówki w średnim stanie, ale nie było tragedii, poskładałem wszystko, i poprawiła się praca silnika, jest równo i cicho, z tym że po tej regeneracji sprężynka nadal występuje, ale w dziwnych okolicznościach, czasem przy lekkim depnięciu na gaz po wbiciu trójki, a czasem rozpędzam się na czwórce do 120 i dopiero go dusi, sprawdziłem pod komputerem co się*dzieje na czujnikach, i pokazuje:
korekcja: 0,15/0,01/-0,01/-0,20
ciśnienie na listwie na zgaszonym: 8bar (8000kpa)
ciśnienie na listwie na wolnych obrotach: 270bar
podczas jazdy płynnie trzymało ciśnienie, ale czasem po prostu wykres spadał do 8 bar, i spreżyna, samochód gasł, a przy mniej więcej 3500-4000 obrotów dobijało do 1550bar,
Czasem przy depnięciu jest taka chwilowa zamuła, jakby przydusiło go, a sprężynka nie wyskakuje.
Filtr paliwa wymieniany kilka tys km temu, wtryski po rozebraniu czyste w środku, zero śladów opiłków (mikroskop).

Błędy:
P1211 - regualcja ciśnienia wtrysku (wyższe/niższe)
P2288 - Regulacja ciśnienia wtrysku - ciśnienie za wysokie
P0251 - Zawór regulacji dawki paliwa pompy wtryskowej A

I teraz pytanie do kogoś kto się trochę zna:
Czy to jest wina tego regulatora ciśnienia przy pompie? Czy czujnik na listwie?
Bo chyba pompa daje sobie świetnie radę (polift, podobno trwalsze).

Pozdrawiam
Gosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 10:00   #1466
leonsiem
ford::amateur
 
Imię: LEO
Zarejestrowany: 25-04-2013
Model: Mondeo Giha
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Mam pytanie do kolegi gdyż chce zrobić tak jak ty, kupić zaworek, a przy okazji po rozebraniu wtrysku wrzucić wszystko do myjki ultradźwiękowej . Jaki środek używałes w myjce? Ja zastanawiam się nad benzyną eksyrakcyjna lub diesel spulung z liqy molly
leonsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 10:39   #1467
Gosu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2012
Model: Mondeo MK3 ST
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Użyłem płynu do myjek Ultrasonic K3, myłem w koncentracie, od razu chmura brudu się*robiła w tym płynie. Ale benzyną też*można spróbować, pamiętaj tylko żeby dokładnie potem wymyć w ropie i składać na mokro, odpalaj samochód na trochę po zrobieniu każdego jednego wtrysku.
Gosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 12:16   #1468
leonsiem
ford::amateur
 
Imię: LEO
Zarejestrowany: 25-04-2013
Model: Mondeo Giha
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Gosu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpalaj samochód na trochę po zrobieniu każdego jednego wtrysku.
A nie moge wykrecic wszystkich i zrobic je wszystkie jednoczesnie?
leonsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 12:35   #1469
Gosu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2012
Model: Mondeo MK3 ST
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Niby możesz, ale raczej będzie strasznie klekotał i szarpał, poza tym pamiętaj, żeby zapisać który był gdzie. No i przy robieniu po kolei łatwo wykryć*który jest winien w przypadku jakby coś*poszło nie tak.
Gosu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 21:11   #1470
leonsiem
ford::amateur
 
Imię: LEO
Zarejestrowany: 25-04-2013
Model: Mondeo Giha
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

To czyli najlepiej w tygodniowych przerwach sobie będę robił, a po zamontowaniu wtrysku samochud musi chodzić jakie 40min? Tak gdzieś chyba czytałem
leonsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.