Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2010, 12:33   #21
skoczek81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2009
Model: ford fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy

A ja uszczknę problem z innej strony. Miałem wymienianą szybę w aucie i okazało się niedługo po wymianie, że cieknie mi woda. Myślałem, że tu leży problem. Okazało się, że zapchał się wężyk odprowadzający wodę z układu klimatyzacji. Problem okazał się prosty do rozwiązania. Przeczyszczenie tego wężyka to bardzo prosta sprawa.

skoczek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 09:12   #22
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy

Cytat:
Napisał skoczek81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja uszczknę problem z innej strony. Miałem wymienianą szybę w aucie i okazało się niedługo po wymianie, że cieknie mi woda. Myślałem, że tu leży problem. Okazało się, że zapchał się wężyk odprowadzający wodę z układu klimatyzacji. Problem okazał się prosty do rozwiązania. Przeczyszczenie tego wężyka to bardzo prosta sprawa.
To gdzie jest ten wężyk , a konkretnie - jego końcówka , taka do przepchania ?
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 18:59   #23
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy

Cytat:
Napisał Pawel1w25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To gdzie jest ten wężyk , a konkretnie - jego końcówka , taka do przepchania ?
Szukaj w dole przegrody oddzielającej silnik od wnętrza, lekko po lewej stronie, takiego kolanka jak na zdjęciu tej nagrzewnicy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(po lewej stronie na wysokości napisu focus)

U mnie w 1.6, można do tego dosięgnąć od góry, ale przy silniku 2.0, może łatwiej będzie to znaleźć od spodu. Do przepchania polecam rdzeń plastykowy z kabla antenowego. U mnie wlazło tam ok 1 metra, ale pewności nie mam, czy cel został osiągniety
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 19:51   #24
kapik1,6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Skąd: Katowice
Model: focus
Silnik: 1,6tdci/ 90 km
Rocznik: 2005
Postów: 6
Thumbs up Odp: Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy

Cytat:
W moim wypadku niedawno także miała miejsce operacja wymiany filtra i zmagania się z demontażem podszybia. Problem był o tyle ciekawy, że nie mogłem i w dalszym momencie nie mogę odkręcić nakrętki od ramienia wycieraczki :fcp2 pod którym jest ta nieszczęsna śruba trzymająca obydwa podszybia. Przechodząc do samej wymiany to auto do końca było serwisowane i moja ingerencja była pierwszą poza serwisem. Chciałem powiedzieć tylko, że taśma mocująca podszybie do samej szyby wcale nie była oryginalna a zaczepy są przymocowane do podszybia za pomocą kleju więc jak któryś się złamie to najprawdopodobniej czeka mnie wymiana całego panelu :fcp6

Jeden z członków forum wspominał o oryginalnej taśmie do montażu za 50 zł, wyglądającej następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Absolutnie jej nie polecam, jej szerokość to zaledwie 3mm i dł 5m. Podszybie było dokładnie oczyszczone, tak samo zresztą jak sama szyba a taśma nie trzymała, przy następnej próbie zamocowania dałem 2 nowe paski na całej długości i dalej się nie trzymało :566: :565:

Dlatego zakupiłem 2 inne taśmy (chyba nie powinienem robić reklamy, ale to w sumie dla dobra reszty członków) pattex strong 19mm (biała, 16zł 1,5 m) i boll 15mm (czarna, 18 zł). Prosty test wszystkich 3 taśm polegający na sprawdzeniu wytrzymałości poprzez podklejenie pod spodem szafki 1 kg cukru na 2cm każdej z taśm.
Oryginalna momentalnie puściła, pattex wytrzymał 44 sec a boll 2 min 58 sec.
Oczywiście zamontowałem panel na ostatniej z testowanych i po problemie nie ma śladu.

btw. zna ktoś może patent na wyjęcie ramion wycieraczek?
Odkręć nakrętkę mocującą ramie, dwa, trzy obroty-nie całkowicie i odchyl ją jak do wymiany pióra. Następnie lekko uderz w nakrętkę małym,,uderzakiem,,ramie samo odskoczy,jest osadzone na wieloklinie, odkręć nakrętkę -ramie jest twoje. Przed zamontowaniem posmarój wieloklin odrobiną wazeliny.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kapik1,6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.