Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2014, 17:59   #1
afterburner
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Zbiornik dodatku do paliwa pusty lub poziom dodatku do paliwa zbyt niski.

Witam wszystkich,

Kupiłem niedawno Focus-a mk2 1.6 TDCI. Kupiłem go wiedząc o kłopotach z DPF. Teraz próbuję się z tym uporać i słabo mi idzie. Może ktoś tutaj udzieli mi porady..

Problem polega na tym, że po zapaleniu silnika zapala się czerwona kontrolka z błędem "AWARIA STER. SILNIKA". Diagnostyka pokazuje błędy:

P2585 - Polecenie z modułu sterującego dodatkowymi składnikami paliwa włączenia lampki ostrzegawczej

P2455 - Wysoka wartość napięcia w obwodzie czujnika ciśnienia różnicowego oddzielacza cząsteczek stałych

P1922 - Obwód poziomu dodatku do paliwa


Jak widać wszystkie wyglądają na spowodowane tym samy problemem czyli filtrem DPF. Sugerując się błędem P1922 sądziłem, że skończył się płyn Eolys....jednak diagnostyka komp. w warsztacie pokazała poziom płynu 100% !

Nie chciałem w to wierzyć i dzisiaj podczas wymiany oleju, gdy samochód był na podnośniku zdjąłem zaślepkę z jednej z rurek przy zbiorniczku płynu Eolys.

Z rurki płyn trysnął mi na ręce. Od razu zatkałem rurkę ale to chyba dowodzi, że rzeczywiście jest tam dużo płynu...

Zmierzyłem woltomierzem czujnik różnicy ciśnienia spalin. Jest masa, jest 5V i jest na przewodzie sterującym napięcie od 0,4 do 0,5 V w zależności od obrotów silnika. Więc chyba wszystko jest OK.

Ale jeśli wszystko jest OK...to skąd ten błąd ??? !!

Dodam jeszcze, że samochód jest raczej zmulony. Jak już jedzie to jedzie. Rozpędza się do przyzwoitej prędkości, itp....ale przyspieszenie ma bardzo słabe....


Czy ktoś ma jakiś pomysł ??

afterburner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:21   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zbiornik dodatku do paliwa pusty lub poziom dodatku do paliwa zbyt niski.

usunąć DPF
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:41   #3
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,982
Domyślnie Odp: Zbiornik dodatku do paliwa pusty lub poziom dodatku do paliwa zbyt niski.

przecież napełnienie zbiornika dodatkiem odbywa się na zasadzie przelania i zbiornik pomieści do 1.8 L więc jak to stwierdziłeś że masz pełno ? w takim przypadku faktycznie wywal DPF albo dolej dodatek do zbiorniczka
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 14:42   #4
afterburner
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Re: Zbiornik dodatku do paliwa pusty lub poziom dodatku do paliwa zbyt niski.

Gdy auto było na podnośniku w związku ze zmianą oleju, zdjąłem zaślepkę z jednej z rurek od zbiorniczka płynu Eolys. Na ręce i na podłogę trysnął mi płyn...więc od razu założyłem ją z powrotem.

Dlatego pomyślałem, że zbiorniczek jest pełen....
afterburner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.