Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2014, 12:30   #11
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Najprosztszym sposobem jest wpęcie multimetru szeregowo pomiędzy kleme plusową a akumulator i wyciągać po kolei bezpieczniki aż pobór zniknie. dodam żeby wsadzać zaraz wyciągnięty gdy pobór nie spada i szukać dalej

spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 12:53   #12
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

@krilanos Dwóch elektryków sprawdzało pobór prądu i ich mierniki wskazywały 0,2-0,3A. Problem w tym, że za każdym razem musieli rozpinać klemę a ja wolałbym tego nie robić. Błędy sprawdzał mi kolega @mayak. Wszystko jest OK. Samochód odpala po 24h bezczynności. Po 2 dniach mogę go jeszcze odpalić. ale po 3 dniach już nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeden z elektryków wykrył problem z bezpiecznkiem 104. @mayak określił go jako problem z oświetleniem wewnętrznym. Teraz tylko kwestia sprawdzenia, która lampa generuje i w jaki sposób problem, ale bez miernika nic nie zdziałam.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 13:19   #13
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

Zacznij od oświetlenia schowka... i jego włącznika

Sent from mobile.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:13   #14
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Kolega spawacz4 dobrze prawi. Ja tak robiłem w poprzednim aucie i znalazłem złodzieja prądu okazało się nim (niefabryczne)radio które brało prąd do potrzymania pamięci czy czegoś tam innego.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:23   #15
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Po wyjęciu bezpiecznika 104 natężenie spada do poziomu 0,1A. Myślę, że tutaj jest problem. Zauważyłem też, że oświetlenie z tyłu od czasu do czasu potrafi się wyłączyć i trzeba powachlować przyciskiem w jedną i drugą, żeby go odpalić. Miałem tak tylko raz więc za bardzo nie zwróciłem uwagi.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:44   #16
krilanos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2013
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 133
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

podczepiam się pod pomysł z bezpiecznikami, zaopatrz się w multimetr i sprawdzaj kolejno. Nie pisałeś nic wcześniej o możliwym zwarciu w oświetleniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS

kolega podpiął się komputerem czy sprawdził w trybie serwisowym? oprócz poboru prądu coś się jeszcze dzieje?
krilanos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 09:00   #17
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Muszę zaopatrzyć się w multimetr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raz tylko miałem taką sytuację z oświetleniem więc w ogóle o niej nie pamietałem.
Podpinany był komputer i sprawdzane były błędy. Brakuje mi jedynie płynu do wypalania DPF'u i wczoraj wymieniłem antenę do GPS'u, bo jak się domyślam padła od wilgoci i rdzy (podobno tak Ford cudownie ją zabezpiecza, że po jakimś czasie dostaje się woda, rdzewieje i nadaje się do kosza). Nowa śmiga aż miło.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 09:21   #18
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Badyl a wiesz co to jest funkcja czasowa ktora dziala dopiero po 30 minutach od wylaczenia samochodu w fordzie i ze prad dopiero mozna sprawdzac po tych 30minutach jak sie nic nie rusza? czy elektrycy odczekiwali ten czas do sprawdzenia poboru pradu?

2 sprawa to czy masz urzadzenia niefabryczne w samochodzie? czyli np. jakis dodatkowy alarm? lub niefabryczne radio?

3 sprawa czy wiesz jak uzywac miernika aby go nie spalic? klemy musisz zawsze odlaczyc ale miernik zanim odlaczysz klemu musi byc juz podlaczony!!!! aby niebylo przerwy w doplywie pradu do samochodu bo wowczas funkcja czasowa sie od nowa uruchamia i od nowa samochod moze pobierac wiecej pradu!!!

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 18-04-2014 o 09:26
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 09:28   #19
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

Wiem co to jest funkcja czasowa w Fordzie. W moim przypadku nie ma ona znaczenia zważywszy na to, że po 3-4 dniach bezczynności nie mogę odpalić samochodu. Testy były przeprowadzane po 30-40 minutach i wciąż jest 0,2-0,3A.
Nie mam nic niefabrycznego w aucie. Jedyne co wymieniłem od kiedy go mam to antena do GPS'u. Pierwszy "elektryk" zaczął coś dłubać przy samym bacie i nic nie zrobił. Stwierdził niby, że przeczyścił wszystko, bo była rdza i to powinno rozwiązać problem z poborem prądu. Po 3 dniach postoju auta nie mogłem odpalić. Tak wygląda pomoc za 100pln.

Bump:
Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Badyl a wiesz co to jest funkcja czasowa ktora dziala dopiero po 30 minutach od wylaczenia samochodu w fordzie i ze prad dopiero mozna sprawdzac po tych 30minutach jak sie nic nie rusza? czy elektrycy odczekiwali ten czas do sprawdzenia poboru pradu?

2 sprawa to czy masz urzadzenia niefabryczne w samochodzie? czyli np. jakis dodatkowy alarm? lub niefabryczne radio?

3 sprawa czy wiesz jak uzywac miernika aby go nie spalic? klemy musisz zawsze odlaczyc ale miernik zanim odlaczysz klemu musi byc juz podlaczony!!!! aby niebylo przerwy w doplywie pradu do samochodu bo wowczas funkcja czasowa sie od nowa uruchamia i od nowa samochod moze pobierac wiecej pradu!!!
Ad.3 Nie wiem jak używać miernika typu multimetr dlatego chcę kupić miernik cęgowy, który mi w tym pomoże i jest mniej skomplikowany w obsłudze a dodatkowo nie wymaga zdejmowania klem.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 13:51   #20
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pobiera prąd - 0,2 - 0,3A

zapomnij o cegowym bo za mala dokladnosc. cegowym mozesz mierzyc prad od zarowek z sieci elektrycznej gdzie nie potrzeba duzej dokladnosci ale nie prady rzedu 20-200mA.

masz gps fabryczny? czyli radio fabryczne z gpsem? napewno fabryczne a nie dokladane?

moze zacznij od wyciagniecia calego radia.

a jak sprawdzic prad? i nie spalic miernika?

zalozmy ze masz miernik do 10A.

przy podlaczaniu klem chwilowo moze poplynac prad wiekszy jak 10A.

wiec!!!

Najpier robisz takie polaczenie z akumulatora aby moc dowolnie odpinac kleme lub miernik od akumulatora i od zacisku + lub - ( w zaleznosci do czeg ci bedzie latwiej).

zanim podepniesz miernik to akumulator musi byc spiety z klemą.

nastepnie ustawiasz na 10A miernik i podpinasz do instalacji po czym odlaczasz kleme od akumulatora.

wowczas masz pewnosc ze nic sie nie stanie miernikowi o ile zaplonu nie wlaczysz i swiatel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a jak sprawdzic miliampery?

procedura ta sama pod warunkiem ze przed przelaczeniem miernika na mA prad ktory plynie przy 10A pokazuje mniej jak 0,2A

Ale co do twojego problemu!!!
nie chce mi sie szukac w schemacie funkcji czasowej ktore bezpieczniki wyjąc ale dobra rada to jedz na diagnostyke IDS i sprawdz wszystkie bledy w modulach w samochodzie.

bo nawet jesli gdzies byloby zwarcie w zamku to po 30 minutach funkcja czasowa powinna i tak zamki odłączyc, i moim zdaniem to musi byc cos nie fabrycznego-no chyb a ze to wina radia. Bo radio nawet fabryczne uszkodzone tez ma zasilanie-wiec mozesz tez sprawdzic odłączając calkowicie radio -czy to pomoze.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.