Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2012, 17:27   #51
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cytat:
Napisał Długi Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !
"warczy" jak ...no właśnie....jak stary traktor (?)
Za wszelkie podpowiedzi -dziękuję.
Mam to samo :]] przy odpalaniu delikatny metaliczny odgłos, i przy ruszaniu ze sprzegła warczy :]]

Przebieg 190k , 2008 r i ogólnie to olewam :]]


Ostatnio edytowane przez k0ksik ; 21-09-2012 o 15:32
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 14:17   #52
Długi Marek
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Beskid.....
Model: Ford Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam !
Co prawda nikt nie odpowiedział na mój post-mówi się trudno- ale napiszę co było przyczyną warczenia-terkotania mojej Foki podczas ruszania "bez gazu"
Myślałem że dwumasa a okazało się że (całe szczęście dla mojej kieszeni) przyczyną było prawie całkowicie zajechane sprzęgło alternatora.Uff-trochę kasy uratowano.2masa jest jeszcze Ok.Przy okazji okazało się że tulejki w rozruszniku też "padły"
Pozdrawiam.
Długi Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2012, 14:31   #53
iamthekacper
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 10-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cześć chłopaki.

Ja mam stuki przy odpaleniu nia zimnym silniku. Jak ruszam powiedzmy pod górkę słyszę jakby mocniejsze klekotanie/stukanie (i nie jest standardowe diesla) i jak wyłączam silnik czasami tez zastuka. Mechanik powiedział ze to może być dwu masa ale sprzęgło podobno mam dobre - bierze od dołu a przebieg 84 Tys i podobno prawdziwy.
Czy wstępnie stawiacie na tą dwumase?

Ostatnio edytowane przez iamthekacper ; 05-10-2012 o 14:36
iamthekacper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2012, 15:13   #54
sebusdg81
ford::amateur
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2012
Skąd: uk
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie . Dwumasa czy może coś innego?

witam. mam focusa z 2001 roku 1.8 beznyna
Mam pytanie. odpalam auto rano , ruszam po wcisnieciu sprzegla podczas proby zmiany na drugi bieg cos stuka lub lata pod maska co to moze byc czy to dwumas jesli wogole jest u mnie?
Drugie pytanie dotyczy zawieszenia, podczas jazdy po progach jest gdzies luz i jak by mi zaraz mialy kola lub wszystko pod maska odpasc, co to moze byc?
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebusdg81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2012, 11:20   #55
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Posiadam od 2 miesięcy focusa mk3 1,6tdci. Zakupiony jako nowy w polskim salonie. Aktualny przebieg to 5000km. Dodam że poprzednim Focusem mk2 1,8tdci przelatałem 400tys a wiec auta znam. Nie uwierzycie, na moje oko stuka dwumasa!!! Standardowe objawy: po wciśnięciu sprzęgła cisza, gdy tego nie robię słychać stukanie, dzwonienie, oczywiście tak samo przy gaszeniu, wciśnięte sprzęgło nic nie słychać, odwrotnie dzwoni. Nie jest to tak głośnie jak przy rozwalonej dwumasie po 200tys ale słychać, czasami głośniej niż pracujący silnik-może to moje subiektywne odczucie. Dla mnie niepojęte jest to że dwumasa dzwoni po 5000tys km, a jeżdżę stosując wszystkie zasady oszczędzające dwumasę. Co Wy na to, czy to możliwe? Pytam Was o opinie zanim pojadę do serwisu, czy znacie podobne przypadki?

Ostatnio edytowane przez firlej ; 02-12-2012 o 11:23
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 19:12   #56
KONRADONH
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam przeczytałem posty i nie wiidzę konkretnej odpowiedzi, ja mam w mk2 2005r 1,6 TDCI objawy stuków metalicznych ale podczas pracy silnika przy dodawaniu gazu takie neregularne jak by do wiatraka włożyć jakiś plastik i on by stukał z tym że te stuki słychac w okolicach paska rozrządu (wymiana 12 tys temu) więc wykluczam pasek. Pytanie czy można z tym jeździć jakieś 200-300 km. nie mam ubytku mocy ani innych objawów prosze o info jak ktoś miał podobny problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 07:12   #57
mali1986
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Bialystok
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2013
Postów: 64
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam.
U mnie od wczoraj dzieje się dziwna rzecz.
Przy odpaleniu i gaszeniu nie słyszę żadnych metalicznych stuków/dźwięków.
Auto też się nie trzęsie.
Natomiast tylko po wciśnięciu sprzęgła coś się "tłucze" pod maską.
Jeśli auto stoi na luzie wszystko jest ok.
Może to początkowe stadium "umierania" sprzęgła?
Proszę o jakieś sugestie.
mali1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 22:37   #58
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Mam takie same objawy w mondeo mk3. myślicie że jest to wina poduszki ?

Bump: Witam.
Panowie i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam oto następujący problem. Podczas odpalania, gaszenia i pracy silnika słychać metaliczne stuki. Tak mi się wydaje że dochodzą z okolic silnika jednak po otworzeniu maski nie słychać ich w komorze, jednakże doskonale słychać je w budzie. Co może być przyczyną owych stuków? Dodam że jestem po wymianie wtryskiwaczy, koła dwumasowego wraz z kompletnym sprzęgłem. W celu lepszego zdiagnozowania problemu dołączam nagrania. Za wszelką pomoc już z góry dziękuję.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez bartu1991 ; 21-11-2013 o 23:30
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 19:35   #59
maciej71
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 11-01-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus 2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Witam . Posiadam focusa mk2 z silnikiem 1.6 tdci i przy gaszeniu zatrzęsie silnikiem .Okazało się że to przepustnica nie do końca się zamyka jak to mozna naprawić lub wyczyścić.
maciej71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 14:20   #60
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?

Cytat:
Napisał damiasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pacjent: Ford Focus II kombi 1.6 TDCI 90KM przebieg 218000 km 2005r

Objawy: metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika, wibracje pedału sprzęgła, od czasu do czasu szarpnięcie na I i II biegu, przy przegazowaniu i przy schodzeniu z obrotów na luzie od około 1000rpm do 750rmp charakterystyczne wstrząśnięcie i drżenie całego auta.

Czytając forum byłem na 90% przekonany że złapałem kolejna awarie typową dla diesla(dwumasa?). Jako że objawy pojawiły się dość szybko, postanowiłem działać. Na szczęście nie oddałem auta "mechanikom" tylko wcześnie obejrzałem je z każdej, a zwłaszcza spodniej strony. Winowajcą okazała się uszkodzona/rozerwana tylna poduszka mocująca skrzynię biegów.
Poduszkę kupiłem w intercarsie (78zł) i wymieniłem. Do wymiany należy mieć:
- toroxa 30
- klucz nasadowy 15
- 10 min czasu i podjazd/kanał
lub X min i zdolności speleologiczne

Odkręcamy dużą osłonę silnika(wkręty na torox 30), w tylnej części tej osłony widać ową poduszkę. Jest ona przykręcona dwoma śrubami (15). Po odkręceniu i wyjęciu śrub w celu wyjęcia poduszki należy odciągnąć silnik ze skrzynią w kierunku przodu auta i pociągnąć za poduszkę. Montaż w odwrotnej kolejności. Według niektórych szkół śruby należy dociągnąć po odpaleniu silnika, drgania powodują lepsze ułożenie poduszki.

Wymiana poduszki zlikwidowała wszystkie wyżej wymienione objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Pozdrawiam
Damian
Poniżej kilka fotek.
Gdzie jest widoczny ślad zużycia poduszki, Nowa i stara są w identycznym stanie.
Też bym wymienił poduszkę ale po czym poznać, że jest uszkodzona. Możliwe jakieś inne przyczyny drgań podczas jazdy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PIC_0001.jpg (92.1 KB, 454 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez backdel ; 28-05-2014 o 14:23
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.