Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2024, 12:46   #1
Experius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2022
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 140KM Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 1
Question Wymiana silniczka regulacji świateł

Witam!

Pacjent: Ford Mondeo MK IV, rocznik 2008, silnik 2.0 TDCi 140km. Wersja Converse+ jak mniemam, wyposażony w lampy soczewkowe, lecz nie ksenonowe, z funkcją doświetlania zakrętów, oraz efektem "poruszania" soczewką "góra/dół" po uruchomieniu samochodu.

Ostatnio w trakcie przeglądu technicznego, diagnosta wskazał brak możliwości regulacji wysokości prawego reflektora za pomocą pokrętła obok kierownicy. Zawiozłem auto do mechanika, aczkolwiek chyba trafił mi się jakiś trefny, bo jedyne co się od niego dowiedziałem to, że silniczek do poziomowania reflektora jest zepsuty, i na siłę chciał kupić nowa lampę, ponieważ twierdził że nie ma innej możliwości naprawy.

I tutaj właśnie pojawia się moje pytanie, czy ktoś z was, może mi powiedzieć w którym miejscu znajduje się silniczek regulacji wysokości światła wewnątrz reflektora? Zastanawiam się czy jest to bardzo inwazyjna operacja, i czy byłbym w stanie to zrobić samodzielnie w domu. Chciałbym wyciągnąć silniczek, i dokupić taki sam, lub podobny na własną rękę, aczkolwiek bez konkretnego modelu nie jestem w stanie tego zrobić. Gdyby ktoś mógł wskazać w którym miejscu znajduje się ten silniczek, i co bym musiał zrobić to byłbym bardzo wdzięczny.

Poza tematem wyciągnięcia silniczka z reflektora, zastanawiam się czy aktualnie jeszcze są w sprzedaży nowe silniczki? Czy prawdopodobnie czeka mnie długie szukanie w okolicy używanej części?

Z góry dziękuję za pomoc.

Experius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2024, 12:59   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Wymiana silniczka regulacji świateł Mondeo MK4

Po wyjęciu lampy z auta musisz ściągnąć zaślepkę żarówki doświetlania. Po wyjęciu ów żarówki jest dostęp do silniczka i można go tamtędy wyciągnąć.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampa , mondeo mk4 , reflektor , regulacja , światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.