Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2007, 08:42   #1
oldamo
ford::advanced
 
Avatar oldamo
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Olsztyn
Model: FORD GALAXY GIA
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 226
Domyślnie Wymiana skrzyni biegów na co?

Chciałbym poruszyć temat skrzyń biegów w sharanie lub galaxym. Słabym punktem przynajmniej w sharanie jest właśnie skrzynia biegów. Czy istnieją zamienniki (do silnika 2.0) np z passata 2.0 czy chociażby z T4 2.0 (czy przeszkodą mogą być przełożenia?). Czy do galaxa pasuje skrzynia ze skorpiaka (wieloryba) itp. Jeśli miał ktoś jakieś doświadczenia w tej materii myślę, że mogą być one interesujące dla wszystkich.
Pozdrawiam.

__________________
Poprzednio sharan 2.0+LPG 1996, galaxy 2.8 TIPTRONIC 2001

Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 13:03 Powód: prefix
oldamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:20   #2
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie

niestety zadna nie pasuje - glowny problem to chyba mocowanie poduszki na ktorej wisi skrzynia .Trzeba by rzezbic w nadwoziu albo wyprodukowac wlasna poduche.
A fordowska vxt75 wcale nie jest taka zla - jedyna jej wada/uszkodzenie to wyskakujace/ciezko wchodzace niektore biegi (z czym od biedy mozna jezdzic)
; moglismy trafic gorzej -gdyby wsadzili skrzynie z vw ktore w tamtych latach cierpialy na rozpadanie dyfra polaczone z robieniem dziury w obudowie skrzyni - a z tym juz zdecydowanie nie da sie jezdzic.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:26   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał D245
edyna jej wada/uszkodzenie to wyskakujace/ciezko wchodzace niektore biegi
DEXTRON III i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wada jest jedna powazniejsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. synchro III biegu ale ja z tym jezdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 17:52   #4
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Jeśli chodzi o zamianę to na pewno do sharana 1,9 TDI automat pasuje skrzynia z T4 automat (minimalne różnice w płycie sterującej). Co do manuala to może też...
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2007, 19:10   #5
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie

zerknolem na allegro - niestety calkiem inne mocowanie poduchy , jesli w t4 sa takie same poduchy skrzyni dla automatu i manuala i automat faktycznie pasuje do galaxy to mozna by sprobowac ozenic manuala z t4 z poduszka z automata od galaxy, wtedy pozostanie jeszcze zabawa z polosiami i linkami , pewnie trzebaby wstawic caly mechanizm zmiany biegow od t4
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 08:40   #6
oldamo
ford::advanced
 
Avatar oldamo
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Olsztyn
Model: FORD GALAXY GIA
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 226
Domyślnie

Ja mam sharana i skrzynia działa oki, ale pod obciążeniem najbardziej na trójce (ale tylko do około 2000 obrotów) słychać taki odgłos podobny jakby przedzierać kartkę papiery. Byłem u fachmena z tym to sie tylko zaśmiał i powiedział, że z pierdołami nie przyjmuje. Podobno nawet w instrukcji jest napisane o głośniejszej pracy skrzyni biegów. Zastanawiam sie tylko ile przejadę na tym.

[ Dodano: 27-11-2007, 09:44 ]
Słyszałem właśnie, że pewien gość próbował włożyć skrzynię biegów z T4 do sharana - niestety nie znalazłem póżniej odpowiedzi, czy mu się to udało. Może nie jak nic nie napisał ...
__________________
Poprzednio sharan 2.0+LPG 1996, galaxy 2.8 TIPTRONIC 2001
oldamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2008, 20:26   #7
funiole666
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2007
Postów: 1
Domyślnie Re: Wymiana skrzyni biegów na co?

witam mam taki sam problem tylko ze mi wsteczny niewchodzi na postoju tylko dopiero jak auto lekko ruszy do tylu, czy kto mial taki problei i wie co sie stalo.
funiole666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.