Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2014, 14:09   #1
Sapiecha1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2014
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Centralny zamek na pilota - brak oryginalnego kluczyka - rozwiązanie

Jako że napisałem parę minut temu swój pierwszy post, napiszę coś co może się Wam przydać.
Mój "sokół milenium" nie posiadał oryginalnych kluczyków z pilotem centralnego zamka. Jeśli spotkacie się z podobną sytuacją w swoim samochodzie, przeczytajcie moją podpowiedź.
Centralny zamek działał mi jedynie z kluczyka, działało mi nawet domykanie szyb, postanowiłem dorobić nowe kluczyki i odbiłem się od ceny, czyli od około 300 zł za sztukę.
Cóż, pomyślałem, trzeba doklepać sobie alarm, bo będzie taniej. Znalazłem sobie na allegro, ale jako że to nie mój pierwszy samochód udałem się do znajomego producenta. U niego wykombinowałem jeszcze taniej niż alarm sterownik 4 kanałowy z 2 pilotami na zmiennym kodzie keylock. Dwa kanały na przekaźniku, dwa kanały na tranzystorze z aktywnym plusem. Dobrałem się do chwilę wcześniej naprawionej wiązki klapy kufra w prawym tylnym słupku, odnalazłem zasilanie do mikroswicza zamka klapy, glebę, oraz 2 kabelki do modułu CZ sterowane plusem (wszystko na jednej z 3 kostek). Sterownik ukryłem sobie w tapicerce, piloty od prostego sterownika działają idealnie, zamykam i otwieram samochód, zamykam i otwieram szyby, cała robota wraz z zaprogramowaniem sterownika trwała 20 minut. Koszt sterownika z 2 pilotami 110 złotych i jeszcze 2 kanały wolne na przyszłość do dowolnego zastosowania, bo pozostały mi kanały z przekaźników. Zasięg pilotów około 100 metrów.
Oszczędność jakiś 500 złotych, czas pracy 20 minut, komfort i zadowolenie na długi czas. Może i wam ta informacja się przyda, więc ją przekazuję.

Sapiecha1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2014, 18:51   #2
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota - brak oryginalnego kluczyka - rozwiązanie

tak najlepiej zrobić, w aso to potrafią jeszcze więcej policzyć niż te 300, bo surówka z pilotem potrafi i 800 kosztować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 12:22   #3
gladiator_86
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Niemcy
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota - brak oryginalnego kluczyka - rozwiązanie

Możesz dać jakiegoś linka jaki sterownik zastosowałeś (dokładnie jaki model i jakiej firmy) też jestem zainteresowany dorobieniem pilotów...
gladiator_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2014, 12:50   #4
Sapiecha1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2014
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralny zamek na pilota - brak oryginalnego kluczyka - rozwiązanie

Firma:
Seka-Plus
Suchy Las 17
Warszawa
Znajdziecie u wujka google bez problemu.
Firma nie prowadzi własnej strony, bo to producent dla innych, ale sami też sprzedają, a dzięki temu mają najniższe ceny.
Sterownik 4 kanałowy. Mają hermetyczne i wewnętrzne. Takie maluszki. Bez keloka (jakoś tak to się nazywa) są dużo tańsze.
Mają też centralki 2 kanałowe które możecie nauczyć dowolnych wolnych klawiszy z innych pilotów jakie macie sprawne w domciu (np Wasz pilot jednak jest sprawny, a za chińskiego boga nie chce się zarejestrować). To też fajne rozwiązanie.
Właściciel to fajny gość, warto z nim pogadać.
Jak będziecie chcieli, to otworzę boczek i podam Wam kolorki kabli, ale chyba nie będziecie mieć z tym najmniejszego problemu.

Ostatnio edytowane przez Sapiecha1 ; 18-10-2014 o 12:51 Powód: Literówka
Sapiecha1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.