Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2008, 13:25   #1
xkulix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i prosze o porade.
Kupilem w zeszlym tygodniu Forda Fusion Gold 2006 1.6 benzyna. I mam problem z wyłączenie radia kiedy wlaczam silnik radio automatycznie sie wlacza i po wylaczeniu silnika sie "teoretycznie wylacza (przycisk w pokretle glosnosci nie reaguje kiedy go wciskam zeby je wylaczyc). Po ostatnim weekendzie rano zastala mnie niemila niespodzianka nie moglem odpalic auta - rozladowal sie akumulator jaka moze byc tego przyczyna. Prosze o jakas podpowiedz

pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

xkulix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2008, 17:17   #2
arek tuner
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Jastrzębie
Postów: 67
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Najprawdopodobnie będzie uszkodzone ;zał/wył'' w riadiu .To że się włącza i wyłącza przy przekręcaniu stacyjki to one tak majma .Ale w FF jest taki wyłącznik czasowy jeżeli nic nie jest włączane i wyłączane to po pół godziny sam się powinien wyłączyć, riadio ,lampki.Jeżeli z autem nikt nie grzebał to możesz sam lub ktoś co się zna ,sprawdzić zał /wył .Przeczyścić styk.A akumulator to sobie podładuj dobrym prostownikiem ;nie z hipermarketu'' bo ja mam terz ten rocznik ite akumulatory są kiepskiej jakości i mógł to być zbiek okoliczności.A riadio tak do końca się nie wyłącz , sam sprawdzałem ,on jest w stanie takiego uśpienia bo na głośniki dalej przychodzi sygnał z wzmacniacza .Ja naprzykład ta miałem bo te radio wymontowałem. Sprawdż styki i naładuj akumulator -zobaczyszco dalej.
arek tuner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2008, 18:36   #3
xkulix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

A jak wymatowac radio jest jakis latwy sposob na to?? jutro bede ladowal akumulator w miare dobrym prostownikiem (nie z marketu).
xkulix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2008, 19:29   #4
arek tuner
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Jastrzębie
Postów: 67
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Najprościej -rozbierz normalny szczelinomierzi wyjmij listki o grubości 1mm 09mm 08mm i07mm włóż po rogachw radiu są szczeliny pionowe. Wkładając u góry czoło listków kieruj lekko do góry a czym głębiej na wpros .A u dołó najpierw w dół potem przy końcu na wprost .Tam są takie haczyki które trzeba odgiąć Górne w dół a dolne do góry.A akumulator podłącz conajmniej na 24 godziny . Jak masz miernik uniwersalny lub poproś kolegę ktury umie zmierzyć napięcie na akumulatorze wraz z prostownikiem musi być conajmniej 16,2V.Jak masz korki do odkręcania sprawdż poziom elektrolitu i uzupełnij jak jest ponirzej stanu wodą destylowaną ale przed ładowaniem. Te 16,2 V to musi być po24godzinach ładowania.
arek tuner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 09:44   #5
xkulix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Witam,
Dzisiaj znowu mialem problem z akumulatorem i odpalalem na kable. tylko jest problem z naladowaniem akumulatora poniewaz na prostowniku pokazuje mi ze niby jest naladowany - amperowierz pradu ladowania pokazuje 0. Laduje prostownikiem LEADER 220. Nie wiem co zrobic w takiej sytuacji....
xkulix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 11:14   #6
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Proponuję sprawdzić alarm tzn. nie uzbrajaj go na noc. Dość często winowajcą rozładowanego aku jest właśnie alarm.

Proponuje też sprawdzić (dobrym amperomierzem) prąd pobierany z aku w położeniu kluczyka 0 (zero). Nie powinien być większy niż kilkanaście mA.
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 14:27   #7
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Auto dość młode i nie powinno mieć problemów z akumulatorem , nawet jeszcze dobrych mrozów nie ma, chyba że.... poprzedni właścicel /może handlarz/ zrobił podmianę akumulatora, włożyć ci stary padnięty a zabrał dobry :fcp16
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 19:29   #8
arek tuner
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Jastrzębie
Postów: 67
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Przy rozładowanym Akum. amperomierz nie może pokazywać 0 . Masz najprawdopodobnie uszkodzony prostownik. Podłącz zwykłą żarówkę na 12V czy świeci do prostownika będziesz wiedźał czy prostownik jest dobry.Jak jesteś z Śąska to możemy się umuwić i zobacze tn prostownik, Pracuje przy akumulatorach i prostownikach kupe lat i moja rada ; jak prostownik nie ma conajmniej 3kg to się go nie kupuje.
arek tuner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 23:48   #9
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Też kiedyś miałem raz coś takiego, że przez noc akumulator rozładował mi się do zera (a na pewno wszysto było wyłączone i domknięte), ale do dzisiaj nie wiem co to było :fcp9 . Naładowałem i działa normalnie
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 11:28   #10
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Re: FUSION 2006 1.6 PROBLEM Z RADIEM I AKUMULATOREM

Witam ja mam troche inna rade sprawdz kolego akumulator bo orginalne forda maja taka wlasnie zywotnosc okolo 2-3 lat i wiem to z doswiadczenia bo fordy w rodzinie mam od 1995r i przewaznie wytrzymywal w nich akumulator nie wiecej niz wymienieone wyzej lata u mnie nawet w fusionie wytrzymal nie spelna 2,5roku ,pozdrawiam.
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.