Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2011, 15:34   #2531
adamo_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

tak przypuszczalem , mikrofonu w podsufitce też nie ma, więc potrzebna jest pełna instalacja. Może ma ktoś na zbyciu BT + mikrofon

adamo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 19:39   #2532
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

a ja mam problem z tel. po bluetooth, voice cmd działa normalnie, tzn. pani szprecha i reaguje na komendy natomiast przez tel. nikt mnie nie słyszy a ja odbieram rozmówcę przez głośniki auta....
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 20:37   #2533
patik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: prawie wrocek
Model: s max titanium
Silnik: 2000
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są na to dwa sposoby:
1. Odłącz na kilka minut klemy od akku
2. Odłącz na kilka minut moduł BT/VCM (ja tak robię i pomaga).

Tyle, że nie wiem za bardzo, gdzie on się znajduje w Focusie.
czy ktoś może pomóc mam podobny problem odłączenie aku nie pomaga tak więc trzeba sięgnąc po ten drugi - jak dostać sie do tego modułu BT ( pasożyt??)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 22:29   #2534
smichal1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Gliwice
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Unhappy Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam.
Ja również szukam informacji, gdzie w C-Maxie znajduje sie mofuł BT. W wątku jest wszystko na temat jego położenia w Mondeo, konsola środkowa. Z drugiej strony w wątku na temat doinstalowania BT, jest instrukcja z ETIS dla Focusa i C-MAXa i tam moduł zalecają montować nad schowkiem. Nie wiem czy to jest miejsce tylko przy domontowaniu modułu czy BT jest tam zawsze.
Przy okazji, orientuje się ktoś może czy Denso ma zawsze wyprowadzone gniazdo AUX?
Panowie, błagam pomóżcie, 3 razy zabierałem się za ściąganie tych osłon od strony pasażera, albo ja nie mam odwagi szarpnąć, albo w C-maxie są jakoś inaczej montowane.
Z góry dziękuję
Michał
smichal1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 23:59   #2535
karmaz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: śląsk
Model: ford fokus
Silnik: tdci 2li
Rocznik: 2004
Postów: 272
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał smichal1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Ja również szukam informacji, gdzie w C-Maxie znajduje sie mofuł BT. W wątku jest wszystko na temat jego położenia w Mondeo, konsola środkowa. Z drugiej strony w wątku na temat doinstalowania BT, jest instrukcja z ETIS dla Focusa i C-MAXa i tam moduł zalecają montować nad schowkiem. Nie wiem czy to jest miejsce tylko przy domontowaniu modułu czy BT jest tam zawsze.
Przy okazji, orientuje się ktoś może czy Denso ma zawsze wyprowadzone gniazdo AUX?
Panowie, błagam pomóżcie, 3 razy zabierałem się za ściąganie tych osłon od strony pasażera, albo ja nie mam odwagi szarpnąć, albo w C-maxie są jakoś inaczej montowane.
Z góry dziękuję
Michał
gniazdo z aux musi być otwierasz schowek pasożyta i jest dziurka,jak nie msz dziurki to klapa,i nie panikuj bież się do odkrecania chyba 8 tych śrub trox i będziesz wiedział gdzie go szukaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 01:00   #2536
viniom
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: londyn
Model: focus kombi ghia
Silnik: 1.8 tdci duratorq 115km
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał smichal1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Ja również szukam informacji, gdzie w C-Maxie znajduje sie mofuł BT. W wątku jest wszystko na temat jego położenia w Mondeo, konsola środkowa. Z drugiej strony w wątku na temat doinstalowania BT, jest instrukcja z ETIS dla Focusa i C-MAXa i tam moduł zalecają montować nad schowkiem. Nie wiem czy to jest miejsce tylko przy domontowaniu modułu czy BT jest tam zawsze.
Przy okazji, orientuje się ktoś może czy Denso ma zawsze wyprowadzone gniazdo AUX?
Panowie, błagam pomóżcie, 3 razy zabierałem się za ściąganie tych osłon od strony pasażera, albo ja nie mam odwagi szarpnąć, albo w C-maxie są jakoś inaczej montowane.
Z góry dziękuję
Michał
Witam serdecznie
Nie wiem jak sprawa wygląda w C-Maxie ale opiszę jak to jest u mnie,może to pomoże (ford focus II ghia z denso i zmieniarką cd)
Wejście audio widać od razu po otwarciu schowka (szare z dziurką na jacka),co do modułu BT,moja foka go nie miała pomimo że ghia. Dokupiłem moduł BT/VC na ebay. W foce 2 serce nawigacji czyli napęd dvd znajduje się nad schowkiem pasażera (po otwarciu schowka,na górze widać czarną,dużą zaślepkę-po jej wyciągnięciu i odkręceniu dwóch srebrnych motylków, napęd opada pod kątem 45 stopni i możemy wtedy wyjąć płytę z mapami lub dokonać update),ale to nie wystarcza żeby dostać się do ew.modułu albo do zamontowania go.Trzeba wymontować cały schowek pasażera,następnie odkręcić napęd dvd z metalowej szuflady (4 śrubki torx gdzie przednie jakoś idzie,a te tylne to niech szlag trafi-gimnastyka),odpinamy kable z tyłu dvd i wyciągamy napęd,dopiero wtedy można zobaczyć moduł (nad napędem),jak wspomniałem ja go nie posiadałem.Wtyczkę do modułu znalazłem oklejoną taśmą izolacyjną i przymocowaną do wiązki kabli przy drzwiach,odkleiłem,podłączyłem do modułu i przykręciłem go jedną śrubką do szyny nad dvd. Procedura składania wszystkiego do kupy i miałem zamontowany moduł,ale jeszcze trzeba dokupić mikrofon bo go też nie ma.Mikrofon kupiłem w aso i zamontowałem go w szarym plastiku w lampce w podsufitce (jest tam miejsce na niego,trzeba wyciągnąć gąbkę-zaślepkę i podłączyć wtyczkę)To wszystko,BT działa bez problemów,VC też tylko że komendy trzeba wydawać po angielsku. W mojej foce kable były,nie wiem jak w innych fordach,ale sądzę że jak montują denso to wiązka też jest,tylko czasem nie dodają modułu i mikrofonu.
Pozdrawiam,Viniom
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _IGP3526.jpg (86.0 KB, 76 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3527.jpg (84.9 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3528.jpg (73.7 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3529.jpg (72.5 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3531.jpg (81.9 KB, 73 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez viniom ; 13-11-2011 o 15:36
viniom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 15:43   #2537
viniom
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: londyn
Model: focus kombi ghia
Silnik: 1.8 tdci duratorq 115km
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

i jeszcze parę fotek.... pozdro
p.s. zdjęcia zrobiłem w mojej angielskiej wersji foki,ale jeśli chodzi o europejską wersję to chyba trzeba tylko z prawej na lewą i będzie to samo
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _IGP3530.jpg (72.3 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3532.jpg (67.9 KB, 73 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3536.jpg (92.4 KB, 84 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3538.jpg (89.7 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _IGP3540.jpg (82.1 KB, 76 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez viniom ; 13-11-2011 o 15:50
viniom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 20:07   #2538
smichal1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Gliwice
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Viniom: dziękuję bardzo za opis i pomoc, udało mi się dostać do modułu.
Niestety mimo, iż jest, nie działa. Można włączyć do w opcjach denso, podłączony jest ok (od strony modułu); piny nie powyginane, wtyczka wygląda w porządku. Wygląda na to, że się skończył. Ponieważ będę drążył temat, wyciągnałem go sobie do schowka.
Jeśli ktoś ze śląska ma taki moduł, chętnie spróbowałbym go podłączyć u mnie.
Jeśli ktoś posiada opis pinów i móglby go udostępnić byłbym wdzięczny.

Jeśli chodzi o wyciągnięcie, to w C-maxie jest nieco trudniej, ja mam navi w schowku. Może się komuś przyda, po kolei:
1. Ściągnąć plastik pod schowkiem, na zastrzaski.
2. Odkręcić śrubę ukrytą pod tym plastikiem, po lewej.
3. Odkręcić drzwiczki schowka (2 śruby na dole)
4. Odkręcić śruby mocujące schowek ( 2 u góry, 2 przy zamknięciu, jedna u góry po lewej, na bocznej ściance).
5. Ściągnąć osłone po prawej od schowka (zatrzaski).
6. Teraz najgorsze, po lewej jest osłona którą też trzeba by zdjąć. Nisetety to mnie przerosło. Osłona opasuje dźwignię biegów i kończy się po drugiej stronie. Dlatego poszedłem na skróty.
7. Na dole w nogach pasażera po lewej jest śruba trzymająca plastik, odkręciłem ją.
8. Zdjąłem maskownice wokół dźwigni biegów i odkręciłem dwie śruby schowane pod nią, ale tu mnie poniosło, bez tego też powinno się dać.
9. Plastik należy wyjąć z zatrzasków (po stronie pasażera, w miejscu gdzie przylega do schowka), tak żeby się go dało dość mocno odgiąć. Pod nim jest ostatnia śruba trzymająca schowek.
10. Srubę udało mi się odkręcić taką giętką przedłużką, może mały śrubokręt albo grzechotka też by weszła. Generalnie miejsca jest mało.
11. Zluzować schowek, odłączyć DVD, AUX, podświetlenia i jakoś wyjąć ciągle odginając plastik po lewej.
12. Po wyjęciu schowka jest piękny dostęp do BT, nad schowkiem po prawej.
Pozdrawiam
Michał
smichal1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2011, 15:13   #2539
viniom
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: londyn
Model: focus kombi ghia
Silnik: 1.8 tdci duratorq 115km
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Michał,a jakie masz objawy "nie działania"? Skoro widzi go Twoje denso to może wystarczy sparować tylko z telefonem? Spróbuj 0000 albo 1234,jeśli nie o to chodzi to może wejdź w tryb serwisowy 1981 i zresetuj wszystko do ustawień fabrycznych,z tego co zobaczyłem na Twoim profilu to masz auto rocznik 2007,stosunkowo młode i raczej nie powinien Ci paść BT,no ale pomimo że jest produkcji Nokia- to elektronika-wszystko się może zdarzyć....
I jeszcze jedno-co masz na naklejce BT? BT/VC czy tylko BT? Jeśli BT/VC to masz z voice control i powinieneś szukać przycisku "mode" na joysticku od radia. BT trzeba też uaktywnić poprzez przycisk phone,następnie menu i odznaczyć ikonę bluetooth na pomarańczowo,wtedy zaczyna "siać". No ale jeżeli to zrobiłeś i nadal nie funguje to tylko koledzy Mario,MDMCapital lub Docento mogą pomóc,bo to spece od denso. Ja tylko dzięki ich postom i informacjom dokupiłem i podłączyłem swój BT,dziękuję za to
Pozdro,Viniom

Ostatnio edytowane przez viniom ; 14-11-2011 o 16:07
viniom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 20:23   #2540
kamilbolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam.

Musiałem edytować Twój post.
Mapę się kupuje z legalnego źródła.

Poszukaj w tym temacie odnośnie innych swoich pytań.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 16-11-2011 o 10:35
kamilbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.