Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2014, 06:00   #1
siaraST
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 15-08-2013
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Focus MK II FL ST
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Ciężko odpala 1.6

Panowie mam taki problem z autem znajomego, mianowicie Ford Sierra z silnikiem 1.6 - auto przez jakiś czas stało nieużywane w garażu, zabrałem je - miało problemy z rozruchem na zimnym silniku, ale dało się to przeżyć. Na ciepłym paliło z pół obrotu jak dziecko. Jak odebrał je ode mnie znajomy po 1-2 dniach jazdy auto odpala zimne od razu a ciepłe trzeba kręcić czasami i z 10-15 sekund (w dwóch podejściach oczywiście). Świece wczoraj czyściłem, kable rozpinałem/wpinałem wszystkie od cewki żeby je "zruszyć" oraz kolega jeździł dwa razy na regulację gaźnika wczoraj. Jakieś sugestie/pomysły?


Ostatnio edytowane przez siaraST ; 15-03-2014 o 06:07
siaraST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 13:18   #2
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.6

Nic się nie dzieje w temacie, więc spróbuje coś podpowiedzieć. Od razu mówię że nie miałem tego silnika i nie miałem z nim styczności. Skoro gaźnik już był regulowany i przepatrzony, to sugeruje żeby sprawdzić czy dochodzi paliwo do tego gaźnika. Nie wiem czy tam jest pompka elektryczna w baku, czy mechaniczna gdzieś przy bloku silnika napędzana z wałka. No i w jakim stanie są te przewody paliwowe, oraz powinien być zaworek zwrotny na przewodzie tłoczącym żeby paliwo się nie cofało.
Na razie mam takie pomysły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 09:38   #3
siaraST
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 15-08-2013
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Focus MK II FL ST
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.6

Stało się tak, że Sierra pali tylko na wciśniętym pełnym gazie (czy zimna czy ciepła). Dosłownie z dnia na dzień, tydzień temu jeździła i następnego dnia już taka usterka. Silnik chodzi jakby na trzy gary. Dodatkowo dodam, że świece są okopcone na czarno, wstawione nowe świece, przewody, wyregulowane zawory, podmieniana cewka, kopułka i palec w idealnym stanie i zgłupieliśmy. Co mogło się jeszcze stać? Aparat zapłonowy mógł paść lub gaźnik ?
siaraST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 07:51   #4
Mitaro
ford::advanced
 
Avatar Mitaro
 
Zarejestrowany: 11-08-2007
Skąd: Kielce
Model: Sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1990
Postów: 234
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.6

Wydaje mi się że gaźnik jest do roboty. Bo tylko on tu został. Chyba że oś która obraca palcem ma już duży luz i wytarła się ta zębatka co jest u samego dołu tej osi. Ale to można sprawdzić zdejmując kopułkę i spróbować poruszyć palcem czy ma duży luz.
Jeśli chodzi o gaźnik to powinno mu pomóc samo czyszczenie. Dawniej jak ktoś nie chciał rozbierać gaźnika, bo bał się ze coś zepsuje, brali gaźnik do garnka z woda i go gotował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wrzątek miał usunąć nagar i w większości przypadków to pomagało. Trzeba pamiętać że nie wolno gotować gaźników gdzie mogą być elementy gumowe typu membrany, bo mogą się uszkodzić. Więc możesz zastosować ten sposób.
Jeśli to nie pomoże, zostaje ci nic innego jak wyjąć gaźniki i go rozebrać oraz staranie wyczyścić zaglądając w każdy zakamarek, staranie wyczyścić każdą dysze.
Podaje ci stronę na której znajdziesz rysunek poglądowy budowy takiego gaźnika.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po tym czyszczeniu warto by go ustawić. Tutaj ci nie pomogę bo nie ma sposobu na to, typu śruba od powietrza na 3,5 obrotu a od dawki paliwa na 2,5. Śruby od regulacji powinieneś zlokalizować jak będziesz go rozbierać, powinny znajdować cię gdzieś przy podstawie.
Dobry majster od gaźników ustawia na słuch, a o takiego jest dzisiaj trudno.

Warto też sprawdzić tą gruszkę na podciśnienie, czy ma sprawną membrane, ta gruszka to chyba tak zwany zawór przyspieszenia, dzięki niej po gwałtownym naciśnięciu gazu silnik się nie muli tylko ładnie od razu wkręca na obroty. No i trzeba by też zobaczyć czy dobrze działa ten podgrzewacz, czyli to ustrojstwo co wchodzi do niego płyn chłodniczy z układu chłodzenia. Ten dings odpowiada za ssanie.

Więcej nie pomogę, bo za daleko mieszkasz.
Mitaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2014, 10:57   #5
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Ciężko odpala 1.6

Zrób mu test na szczelność. Wystarczy plak. Objawy pasują do lewego powietrza.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciężko odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.