Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2008, 14:03   #1
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Witam.
No i znowu cos mam pecha do tego auta. Ledwo do domu dojechalem. Najpierw objaw tak jak kiedys przy pompie, nierowna praca i oslabienie ale jechalem. Pod samym domem transit oslabl juz totalnie i ledwo 20km/h z niego wykrzesalem. Wogole nie chce sie wkrecac na obroty i tak dziwnie chodzi. Wyciagnalem przy pracujacym silniku bagnet, i mi po oczach olejem prysnelo i kopci. Czy to pad silnika ?

Pawel

__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 18:50   #2
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Przez rurkę bagnetu zawsze ochlapie bo nisko wlot.
Sprawdź filtr paliwa może zakitowany. w drugiej kolejności stawiam na niskie w samej pompie wtr. - zajrzyj pod dekielek przyspieszacza.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 18:51   #3
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Cytat:
Wyciagnalem przy pracujacym silniku bagnet, i mi po oczach olejem prysnelo i kopci. Czy to pad silnika ?
To sprawdzisz dobrze tylko pomiarem ciśnienia sprężania
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 22:02   #4
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Nie chce nic ruszac bo pompa jeszcze na gwarancji u Bojarskiego w Gryfinie. Niestety nie jestem zbyt zadowolony z ich dzialania no ale pewnie i tak sa niestety najlepsi. Juz miesiac po tym, jak robili mi generalke pompy i wymieniali wtryski, mowilem, ze cos sie dzieje. Poprostu jezdzi normalnie, a nagle traci moc i szarpie przez kilka - kilkadziesiat km. Zdarzalo sie to nieczesto i oczywiscie zawsze, gdy bylem daleko od Gryfina. Na przegladach ogladaja tylko filterki, czy nie ma jakiegos syfu i tyle. Wczoraj jechalem 400km. i wiekszosc drogi jechalem na pol mocy, a dzisiaj pod domem, tak jak opisywalem, totalna kaplica. Auto odpala ale kompletnie nie chce sie wkrecac na obroty i nie ma mocy. No i chodzi jak stary traktor. Chcieli, zebym przyjechal, jak cos sie stanie, wiec maja.

Pozdrawiam
__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 07:38   #5
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

P.S. Czego mialbym sie dowiedziec pod tym dekielkiem ? Kiedys to odkrecalem, tam jest ten tloczek. Jak go wcisnalem mlotkiem i odpalilem auto, to myslalem, ze sie rozleci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale to bylo przed remontem pompy. Filtry mam raczej ok bo co 10 tys. jezdze na wymiany do Bojarskiego.

Pawel
__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 11:25   #6
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Może zadzwoń do Bojarskiego i powiedz w czym rzecz, skoro robiłes u nich samochód to może podeśle kogoś
żeby zobaczył co i jak , skoro sie nie zbiera i chodzi jak stary traktor może pompa nie podaje tyle paliwa ile potrzeba.
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 10:59   #7
jgr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2007
Postów: 14
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Słuchaj - a może to taki "banał" jak u mnie! Objawy miałem te same. Strach mi w oczy zaglądał bo działo się to 4 tys.km. od Polski. Przyczyną był luzny konektorek przy elektrozaworze. Pozdrawiam życząc by to było tylko to!
jgr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 15:30   #8
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Ha, to byloby super. Niestety niebardzo moge to sprawdzic bo pompa na gwarancji i jakies swoje gowno na sruby napackali, wiem, o co chodzi bo bo wymienialem ten zaworek kiedys. Jutro prawdopodobnie biore go z kolesiem na lawete i wieziemy do Gryfina. Tez stoje teraz w Berlinie .Dam znac, co to bylo.

Pozdro
Pawel
__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 13:39   #9
Hatson
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 175
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Witam.

Panowie, pisze znowu tutaj bo u Bojarskiego nie chca nic powiedziec na telefon, a gwarancja ucieka.
Auto stalo, tak jak to opisywalem. Dzisiaj odpalilem na przewodach z drugiego auta. Po wielu trudach wkoncu zaskoczyl i chodzil tak, jak opisywalem wczesniej, czyli traktor na 3 garach. Tak na pracujacym silniku ,zaczalem odkrecac przewody przy wtryskach. O ile na pierwszych trzech (od przodu) odkrecenie powodowalo wyciek ropy i jeszcze gorsza prace silnika, to na czwartym, ropa sie pienila i nawet mocne odkrecenie, nie zmienilo pracy silnika. Potem dokrecilem i nagle jak reka odjal przeszly cale dolegliwosci i autko zaczelo chodzic, tak jak powinno. Opisywalem to przez telefon u Bojarskiego sugerujac, ze moze wtrysk jest walniety ale nic nie powiedzial. To, ze ropa sie pienila ,to pewnie dlatego, ze wczesniej sciagalem filtr paliwa i naszlo troche powietrza. No ale dlaczego nie reagowal na odlaczony wtrysk ?

Martwi mnie najbardziej to, ze ostatnio jak mnie to zlapalo, to szlo jakos jechac, tyle ze chodzil na tych jakby 3 garach ale przed samym domem stal sie jeszcze slabszy i jakos tak dziwnie cicho chodzil. Jakby cos z katem wtrysku ? Bojarski caly czas sie upiera, ze to nie pompa bo zrobili w niej wszystko no ale wiecei, beda mnie tak zwodzic, gwarancja sie skonczy, a ja nie chce znowu wydac 4500 zl. Dlatego kazde wskazowki mile widziane.

Pozdrawiam
Pawel
__________________
Pozdrawia Pawel K.
Xantia 1.8i 1995`, Transit 2.5D 1997`
Szczecin/Zabrze/Berlin
Hatson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 14:32   #10
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie Re: Czy to znowu pompa, czy moze silnik ?

Na twoim miejscu nie czekałbym tylko , samochód na lawete i do Bojarskiego coś padło wtryski albo pompa. Jak zrobil sie cichy kąt wtrysku sie przestawił albo cos z paskiem Bojarski nic nie powiedzial bo nie chce sie wciągać w koszty skoro wymieniał ci wtryski i regenerowal pompe to jemu coś nie wyszło i będzie sie wypierał dopóki gwarancja sie nie skończy zeby ni eponieśc kosztów.Pozdrawiam
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.