Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2010, 21:17   #1
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie migające kontrolki

pomóżcie, nagle w czasie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora za chwilkę ABS. po chwili wszystko spoko, za chwile znów to samo i dodatkowo przestały działać wszystkie zegary, prędkościomierz, obrotościomierz, paliwo i temperatura po chwili znów jest w porządku. i tak już na zmianę przez około 20km do domu. gdy go zgasiłem już nie zapalił. po przekręceniu kluczyka świeci tylko kontrolka oleju i akumulatora oraz pasów

__________________
Kriss

Ostatnio edytowane przez krisoporanku ; 11-06-2010 o 21:25
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 21:26   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: migające kontrolki

akumulator Ci zdechl lub alternator, zobcz czy da sie naladowac akumulator jak nie to do wymiany, wieczny nie jest
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 07:46   #3
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: migające kontrolki

Cytat:
Napisał krisoporanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomóżcie, nagle w czasie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora za chwilkę ABS. po chwili wszystko spoko, za chwile znów to samo i dodatkowo przestały działać wszystkie zegary, prędkościomierz, obrotościomierz, paliwo i temperatura po chwili znów jest w porządku. i tak już na zmianę przez około 20km do domu. gdy go zgasiłem już nie zapalił. po przekręceniu kluczyka świeci tylko kontrolka oleju i akumulatora oraz pasów
Witam serdecznie!

Tak się składa, ze dokładnie tydzien temu mialem taka sama sytuację. W trasie, ok 50 km od domu zapala się kontrolka akumulatora, następnie ABS i przerywa radio...wylączam więc radio i klimę i jade dalej. 20 km od domu to samo, konytrolka akumulatora, ABS a następnie wyłączają się wszystkie zegary...silnik o dziwo równo pracuje, to znów odejmuje mu prądu przełączając na światła postojowe i tak doczłapałem się do domu. Nie ukrywam ze na 2-3 kilometry od domu jechałem praktycznie na wyłaczonych zegarach i do tego jeszce pojawiala sie kontrolka recznego. Pod samym domem gdy chcialem domknąc okno (elektryka) silnik się wyłaczył i nie było szans odpalenia, nawet nie zakręcił.

Jaka diagnoza...
Akumulator raczej na 99% możesz wykluczyc z uwagi, iż nie powinien on paśc tak gwałtownie, przy tym zupełnie się wyczerpując. Ewidentnie nie masz ładowania, czyli najprawdopodobniej alternator.

U mnie po nocy ładowania następnego dnia ez problemów odpalil i dojechalem do elektryka, a tam już pod maską lekki smrodek spalenizny. W moim przypadku - spalony alternator (najprawdopodobniej przyczyną jedna, nie do konca dokręcona klema z którą jeżdziłem od dłuższego czasu). Nie było sensu grezebac przy starym alternatorze wiec zakupiłem nowy - z wymianą wyszło 550zł.

Od tamtej pory problemu brak

Powodzenia
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 08:27   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: migające kontrolki

Cytat:
Napisał krisoporanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pomóżcie, nagle w czasie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora za chwilkę ABS. po chwili wszystko spoko, za chwile znów to samo i dodatkowo przestały działać wszystkie zegary, prędkościomierz, obrotościomierz, paliwo i temperatura po chwili znów jest w porządku. i tak już na zmianę przez około 20km do domu. gdy go zgasiłem już nie zapalił. po przekręceniu kluczyka świeci tylko kontrolka oleju i akumulatora oraz pasów
a co to jest obrotość? prędkość znam. kolego w autach mamy obrotomierz nie obrotościomierz... to tyle ot bo powstrzymac sie nie moglem.

sprawdz jak koledzy napisali alternator, do wymiany moga byc szczotki, mostek, albo regulator. do mk3 alternator jest drozszy niz do mk1 (110pln zaplacilem za regenerowany z gwarancja wiec naprawiac sensu nie bylo) wiec naprawa moze byc oplacalna. jesli poszlo uzwojenie to tylko wymiana. ale koniecznie zdiagnozuj problem ktory spowodowal tak nagla usterke - aby kolejnego nie zajechac. sprawdz klemy, podlaczenie do masy etc
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 08:16   #5
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: migające kontrolki

I problem naprawiony, poszedł alternator, 600zł naprawa i 100 robota, akurat przed urlopem
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 14:31   #6
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: migające kontrolki

witam, jak to jest z tymi alternatorami? czy to prawda że alternatory firmy Visteon nie da się naprawić? taki mi powiedział koleś z pewnej firmy z elektryki samochodowej z wrocławia. I czy należy tylko i wyłącznie kupić nowy, po VINie dobrany alternator? ps. gdzieś w innych wątkach takie wzmianki widziałem.
Z góry dzięki
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.