Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2014, 14:31   #31
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Maz, aby wyeliminować rozrusznik, auto musi stać conajmiej 12 lub ponad godzin, najlepiej przez całą noc, i wtedy, przy pierwszym kręceniu pokazuje co jest wart, czy kręci jak szalony, czy ledwo ledwo.
Najlepiej pierwsze kręcenie wykonać bez grzania świec, to wtedy akumulator daje tyle prądu, ile mu zostało po nocy. A tak, jak bedziesz grzał świece, akumulator odda prąd na świece, rozrusznik wolno zakręci, wtedy wydasz kasę na drugi rozrusznik, i poprawy może nie być. I wtedy znów wydatek na drugi akumulator.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 07:27   #32
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maz, aby wyeliminować rozrusznik, auto musi stać conajmiej 12 lub ponad godzin, najlepiej przez całą noc, i wtedy, przy pierwszym kręceniu pokazuje co jest wart, czy kręci jak szalony, czy ledwo ledwo.
Najlepiej pierwsze kręcenie wykonać bez grzania świec, to wtedy akumulator daje tyle prądu, ile mu zostało po nocy. A tak, jak bedziesz grzał świece, akumulator odda prąd na świece, rozrusznik wolno zakręci, wtedy wydasz kasę na drugi rozrusznik, i poprawy może nie być. I wtedy znów wydatek na drugi akumulator.
Wczoraj po nocy odpalil ładnie potem parę km przejechane postal 2 godz i odpalil za drugim czy to trzecim kreceniem po parę sekund. Już sam nie wiem co to jest.
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 08:23   #33
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Witam
Jeżeli jestem w błedzie, to proszę nie krzyczeć zbyt głośno... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tylko poprawić mnie.
Czy w TDCI nie jest tak zrobione, że pompa daje pod odpowiednio dużym ciśnieniem paliwo na szynę CR, a w tej szynie zabespieczonej czymś jak zawór zwrotny zasila wtryskiwacze ? Po zgaszeniu silnika paliwo pod tym odpowiednio dużym ciśnieniem jest przetrzymywane do następnego odpalenia silnika. Jeżeli ten zawór zwrotny nie trzyma wystarczająco dobrze (to nie musi być zawsze tak samo i powtarzalnie), ciśnienie spada. Przy następnym odpaleniu najpierw pompa musi doładować CR i dopiero wtedy silnik zaskakuje.
Od jakiegoś czasu też czasem mi czasem dłużej kręci, a wczoraj po pracy (+2st.C) odpalił zaraz po pierwszym zakręceniu... Stąd i te moje przyślenia...
Co o tym myślicie ?
Pozdr.
slazdu
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 09:47   #34
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Dobrze myślisz, tak może być.Ale aby to sprawdzić, to trzeba wymienić ten zawór na nowy, i oczekiwać poprawy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 10:02   #35
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

MAZ a czujnik temperatury zewnętrznej masz sprawny? Pokazuje na zegarach dobrą temperaturę? Jeżeli mocno zawyża to świece nie są w takich temperaturach jak dzisiaj dobrze rozgrzane. Może to jest powód?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 11:10   #36
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAZ a czujnik temperatury zewnętrznej masz sprawny? Pokazuje na zegarach dobrą temperaturę? Jeżeli mocno zawyża to świece nie są w takich temperaturach jak dzisiaj dobrze rozgrzane. Może to jest powód?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witaj mocno nie ale faktycznie chyba trochę zawyza ale jaki to ma związek z odpalaniem? Ten czujnik ma coś do świec. ? Pozer
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 13:20   #37
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Salom
Piszesz:
"Ale aby to sprawdzić, to trzeba wymienić ten zawór na nowy, i oczekiwać poprawy."
Nie koniecznie trzeba od razu wymieniać na nowy. Gdybym wiedział gdzie on sie znajduje, postarałbym sie go wykręcić, obejrzeć, może przeczyścić i wkręcić ponownie. Często takie części gubia swoją niezawodność poprzez kkm. Mój ma już 222kkm i wcale bym się nie zdziwił, gdyby coś było juz w nim n o.k.
W MKIII wiedziałem bardzo wiele nt. silnika (wtryskiwacze, egr, dwumasa i wiele innych), a tu jak na razie (nie zapeszyć) nie za więcej niż żarówki, bezpieczniki...
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie go szukać ?

Pozdr.
slazdu
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 15:28   #38
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał slazdu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Salom
Piszesz:
"Ale aby to sprawdzić, to trzeba wymienić ten zawór na nowy, i oczekiwać poprawy."
Nie koniecznie trzeba od razu wymieniać na nowy. Gdybym wiedział gdzie on sie znajduje, postarałbym sie go wykręcić, obejrzeć, może przeczyścić i wkręcić ponownie. Często takie części gubia swoją niezawodność poprzez kkm. Mój ma już 222kkm i wcale bym się nie zdziwił, gdyby coś było juz w nim n o.k.
W MKIII wiedziałem bardzo wiele nt. silnika (wtryskiwacze, egr, dwumasa i wiele innych), a tu jak na razie (nie zapeszyć) nie za więcej niż żarówki, bezpieczniki...
Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie go szukać ?

Pozdr.
slazdu
Auto stało cały dzień na dworze i na wyświetlaczu temp zewnątrzna pokazuje 7 stopni a w rzeczywistości jest 3 stopnie czy to ma jakiś związek z odpalaniem?
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 17:47   #39
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Auto stało cały dzień na dworze i na wyświetlaczu temp zewnątrzna pokazuje 7 stopni a w rzeczywistości jest 3 stopnie czy to ma jakiś związek z odpalaniem?
W czasie jazdy na odcinku ok 10km raz pokazywal 5 za chwilę 14 stopni. Zawsze miałem na wyświetlaczu średnie spalanie ustawione i nie zwracalem na temp zew. Uwagi pozdr
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 21:06   #40
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

temp zewnętrzna na zegary nie ma wpływu na prace silnika.
do pracy silnika temperatura powietrza jest mierzona za filtrem i intercoolerem
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.