Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2015, 19:09   #101
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

...po wymianie uszkodzonego na sprawny...a to tak samo jak zaślepienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2015, 21:36   #102
Damian tddi 2.0
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie

Witam.Chcialbym sie podzielic troche ty z czy ost.spotkalem sie u swojego mondka.Mianowicie na postoju wszystko w porządku nie kopci obroty nie skakaja.Podczas jazdy przy ok1800obrotow(wtedy kiedy zalacza sie turbosprężarka) slychac wyrazne syczenie i w ogole wydaje sie ze turbo chodzi duzo glosniej,do tego od biegu 2-4 kiedy jade np 2200 obrotów i nie dajac gazu trzymam go np na 1900,2000,2100 i wiecej czuje wyrazne szarpniecia a jak dam mu gazu to ustepuja.Aktualnie samochod jest u mechanika do jutra,dzisiaj bylem u niego to jak zobaczylem te rury gumowe i sam kolektor w jakim stanie bylo to az sie przestraszylem mowiac ze chyba turbo do wymiany...nic podobnego znachor powiedzial ze zaslepi mi egr i bedzie wszystko ok.Jesli chodzi o ta glosna prace turbosprężarki to znalaz dwa przewody ktore byly nie szczelne stad po dodaniu gazu powietrze uciekalo przez nieszczelność i bylo glosno.Po odebraniu samochodu opisze czy cos sie zmienilo.Dodam ze zlecilem mu wyczyszczenie tych wszystkich rur gumowych plus kolektor powietrza.Pozdrawiam

Przepraszam za dlugą zwłoke ale testowalem samochod po zaslepieniu EGR.Tak wiec po zaslepieniu efekty szarpania zniknely calkowicie powiedzialbym ze nawet lepiej odpala.czy glosniejszy?ja tego nie zauwazylem bo tddi i tak jest glosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy wolniej sie grzeje?ja szczerze nie zauwazylem zadnej roznicy wedlug mnie normalnie sie grzeje.Odnosnie tego syczenia znachor wymienil rury gumowe ale to nie ustalo i powiedzial ze to wina kolektora dolotowego dlatego dopiero dzisiaj zmienia i bede wiedzial po dzisiejszej jezdzie..A wlasnie odnosnie zaslepienia egr i mocy to wedlug mnie jest taka sama z tym ze samochod lepiej sie zbiera mozli ze dlatego bo wczesniej przerywal i chyba na tym tracil sile a teraz jak dodaje gaz to ladnie sie zbiera ale zeby byl jakos znaczaco silniejszy nie zauwazylem moze jak zmieni kolektor ktory ponoc jest nie szczelny zmieni sie troszke.Tak czy inaczej jestem zadowolony bo zadnego bledu mi nie wywala a juz mam ok 1000km od tej operacji zrobione.pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Adept ; 05-12-2015 o 11:30
Damian tddi 2.0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 14:27   #103
PiotrekWroc
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 01-05-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2,0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Czy ktoś zna dokładne wymiary zaślepki do EGR (2,0 TDDi 115KM, EGR z tyłu)? W momencie rozebrania układu dolotowego nie będę miał możliwości docięcia zaślepki i muszę przygotować taką zaślepkę wcześniej.
PiotrekWroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 10:10   #104
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Kup na allegro za kilka złotych i po kłopocie. Ja mam dociętą ale namęczyłem się z tym więcej niż bym kupił. Ostatnio zrobiłem rewizję czy dziury nie wypaliło po około 100 000 tys km ale jest w takim stanie jak ją założyłem. Dociąłem z puszki po mleku dla dzieci.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w tej drugiej plus taki, że poluźniasz śruby i ją wsuwasz. Nie trzeba odkręcać do końca.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2017, 10:41   #105
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po około 100 000 tys km
Się zastanów...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 15:34   #106
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR w TDDI.

No straszny błąd... Przepraszam
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.